100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada 2018 r. społeczność naszej szkoły uroczyście obchodziła setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy uczniowie i pracownicy ubrani na galowo uczestniczyli w uroczystym koncercie pod nazwą „Dla Ciebie Polsko” przygotowanym przez nauczycielki historii – p. Annę Prokopiak-Lewandowską i p. Paulę Krawiecką oraz p. Barbarę Zielińską –Tomicką – nauczycielkę muzyki i plastyki. Na scenie wystąpił chór szkolny, który zaśpiewał najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne. Te bardziej znane śpiewała cała sala. Koncert poprowadzili uczniowie naszego Gimnazjum – Ola Żabecka i Jakub Górski.
Po koncercie dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły wraz z uczniami uczestniczyli w przemarszu pod pomnik Niepodległości na Placu Rejtana. Ten patriotyczny pochód został uświetniony setkami chorągiewek własnoręcznie przygotowanych przez uczniów. O godz. 11.11 na kowalskim rynku wraz ze społecznością Przedszkola Miejskiego, Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego oraz władz samorządowych Kowala na czele z Burmistrzem – p. Eugeniuszem Gołembiewskim odśpiewano cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Było to dla wszystkich ogromne patriotyczne przeżycie. Wzruszający był również moment recytacji „Katechizmu polskiego dziecka” Władysława Bełzy. Na pytania zadawane przez naszych uczniów – Zosię Woźniak i Wiktora Pawłowskiego odpowiadali gremialnie wszyscy zgromadzeni. Tego dnia nasza szkoła zdała egzamin z patriotyzmu na szóstkę.
Dziękujemy także wszystkim nauczycielom, którzy wraz z uczniami dużo wcześniej udekorowali całą szkołę w barwy narodowe, akcentując ten wyjątkowy dla naszej Ojczyzny rok.

Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Komentarze są zablokowane.