KONFERENCJA NAUKOWA

W piątek 16 listopada 2018 r. Włocławskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie wraz z Burmistrzem Miasta Kowala zorganizowali w auli naszej szkoły konferencję naukową. Konferencję otworzył i gości powitał p. Eugeniusz Gołembiewski burmistrz naszego miasta. Włocławskie Bractwo reprezentowały trzy osoby w tym kowalanin pan Aleksander Zbonikowski. Pan Aleksander Zbonikowski jest pomysłodawcą akcji, która wplata się w obchody 100- lecia niepodległości w Polsce i w naszej szkole. W konferencji uczestniczyli uczniowie wszystkich kowalskich szkół wraz z dyrektorami i nauczycielami. Zaproszenie przyjęła p. Anna Prokopiak-Lewandowska, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego i panowie Andrzej Zdrojewski i Arkadiusz Ciechalski, dyrektorzy Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. Młodzież szkoły podstawowej i gimnazjum, a także liceum i szkoły rolniczej wysłuchała wykładów, które wygłosili: ks.dr Henryk Witczak , ks.prof.Józef Dębiński , dr Paweł Machalski, Aleksander Zbonikowski. Konferencja trwała prawie 3 godziny mimo tak długiego czasu wszyscy uczestnicy do końca z dużym zainteresowaniem wysłuchali niezwykle ciekawych wykładów tym bardziej, że nawiązywały treścią do miejsc i osób urodzonych bądź zamieszkałych w Kowalu i okolicach. Z dużą ciekawością wsłuchiwaliśmy się w temat dotyczący pontyfikatu Jana Pawła II.
Bardzo dziękujemy panu Eugeniuszowi Gołemiewskiemu burmistrzowi Kowala i panu Aleksandrowi Zbonikowskiemu za umożliwienie nam uczczenia w ten sposób setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Komentarze są zablokowane.