ŚWIĘTY MIKOŁAJ PRZYJEŻDŻA DO KOWALA

W niedzielę, 2 grudnia 2018 r. nasza szkoła włączyła się w VIII edycję akcji dobroczynnej pod nazwą „Święty Mikołaj przyjeżdża do Kowala”. Jak co roku uczniowie pod kierownictwem swoich nauczycieli przygotowali interesujący mikołajkowy program artystyczny, który gromko oklaskiwała licznie zgromadzona w remizie OSP publiczność. Tego dnia sala kameralna kowalskiej remizy została zamieniona przez rodziców naszych uczniów w kawiarenkę, w której serwowano przepyszne ciasta. Każda klasa przekazała do tej kawiarenki po jednym cieście. Każda klasa przekazała też po jednym stroiku świątecznym, które trafiły do sprzedaży na kramik lub na aukcję. Uczniowie naszej szkoły przynieśli drobiazgi na loterię fantową i chętnie brali udział w losowaniu. Harcerze wyczarowywali i sprzedawali, ku uciesze najmłodszych, kwiaty, miecze itp. kształty z balonów. Każdy uczeń Szkoły Podstawowej w Kowalu nabył okolicznościową kartkę świąteczną. Podczas akcji liczna społeczność szkolna i rodzice wrzucali datki do puszek, chętnie kosztowali ciasta, nabywali ozdoby świąteczne wspierając szczytny cel akcji – wsparcie niepełnosprawnych dzieci z Kowala i okolic oraz dzieci przebywających w domach dziecka. Wszystkim szkolnym darczyńcom i uczestnikom akcji składamy serdeczne podziękowania.

Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Komentarze są zablokowane.