KONKURSY – PUBLIKACJE

Ostatnie sukcesy gimnazjalistów.

Sukcesy w konkursach przedmiotowych w roku szkolnym 2018/2019 

W tym roku szkolnym, podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kowalu bardzo licznie uczestniczyli w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Wielu uczniów bardzo ciężko i wytrwale pracowało już od początku roku szkolnego. Wysiłek czworga z nich zaowocował  niekwestionowanymi  sukcesami  na poziomie województwa kujawsko-pomorskiego.

Zasłużony tytuł finalisty otrzymali:

 

 • Cezary Kwiatkowski (Szkoła Podstawowa) – język angielski

 

 • Julia Piotrkowska (Gimnazjum) – biologia

 

 • Aleksandra Żabecka (Gimnazjum) – biologia

 

 • Adrian Pajęcki (Gimnazjum) – chemia

Uczniów  do bardzo trudnych konkursów przygotowywali:

Anna Szatkowska, Danuta Zbonikowska i Jadwiga Śpibida.

Uczniom i ich nauczycielom serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

 

Wojewódzki Konkurs „Znam swój organizm na szóstkę”

W piątek 3 czerwca 2016 roku w Gimnazjum nr 21 im. Tony’ego Halika w Toruniu odbył się etap wojewódzki XII edycji konkursu „Znam swój organizm na szóstkę”. W etapie szkolnym wzięło udział 379 uczniów z 30 szkół gimnazjalnych województwa kujawsko – pomorskiego. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 60 uczestników, spośród których laureatami zostało – 11. Wśród nich znalazła się uczennica naszego gimnazjum – Natalia Ogłodzińska. Finalistką została Kinga Chełminiak. W trakcie konkursu odbył się wykład dr nauk medycznych Tomasza Mierzwy, Kierownika Zakładu Profilaktyki Onkologicznej i Promocji pt. „Podstawy genetyczne chorób nowotworowych”. Na koniec konkursu pani wicedyrektor Anna Kużel pogratulowała wszystkim uczestnikom i opiekunom. Wręczyła  laureatom dyplomy i nagrody. Pozostali uczniowie otrzymali zaświadczenie finalisty konkursu. Tegoroczną edycję konkursu patronatem objął Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty Pan Marek Gralik. Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego Pan Piotr Całbecki oraz Centrum Onkologii w Bydgoszczy.  Opiekunkom dziewcząt była Pani Danuta Zbonikowska.

Uczennicom naszego  gimnazjum serdecznie gratulujemy!!!

Sukcesy uczniów w konkursach przedmiotowych.

Jak co roku także i w tym uczniowie Gimnazjum brali udział w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty w Bydgoszczy. Tej rangi konkursy odbywają się w trzech etapach. Pierwszy etap to eliminacje szkolne, następnie najlepsi uczniowie biorą udział w etapie rejonowym. Udział w drugim etapie jest już dużym sukcesem ucznia .Dwoje uczniów gimnazjum zakwalifikowało się do finału wojewódzkiego. Justyna Zbonikowska i Adrian Dybowski osiągnęli niekwestionowany sukces ku wielkiemu zadowoleniu i satysfakcji ich samych, nauczycieli i rodziców. Adrian Dybowski został laureatem konkursu biologicznego i finalistą konkursu z matematyki i chemii. Justyna Zbonikowska uzyskała tytuł finalisty konkursu z biologii. Tytuł laureata powoduje, że Adrian będzie zwolniony z egzaminu gimnazjalnego z części matematyczno-przyrodniczej z maksymalnym wynikiem – 100% pkt. Ponadto Adrian ma pierwszeństwo w przyjęciu do każdej szkoły ponadgimnazjalnej z pominięciem całego procesu rekrutacji. Tytuł finalisty co prawda nie zwalnia z pisania egzaminu gimnazjalnego ale Justyna otrzymuje znaczące profity przy rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej i dodatkowe 15 pkt przy rekrutacji do szkoły. Jest to znacząca liczba punktów, równa liczbie punktów za ocenę celującą wg przelicznika stosowanego w naszym województwie. Ponadto finaliści i laureaci otrzymują na świadectwie ukończenia gimnazjum oceny celujące z przedmiotów konkursowych tj. Adrian z biologii, matematyki i chemii a Justyna z biologii.

Adrianowi i Justynie gratuluję w imieniu społeczności szkoły oraz życzę sukcesów w nowej, wymarzonej  szkole.

We środę 10 kwietnia 2013 r. odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny i wiedzy Julianie Tuwimie zorganizowanej przez Liceum Ogólnokształcące w Kowalu.

Nasza drużyna w składzie: Aleksandra Bieniek – kl Ia, Justyna Zbonikowska – kl IIb

i Paulina Szubska – kl IIIa zajęła I miejsce.

19 kwietnia 2013 r w Lubrańcu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe we Włocławku. Konkurs pod nazwą „Mój ci on jest, Mój ci on jest – powiat włocławski” składał się z trzech równoległych konkursów, dla gimnazjum, był konkurs literacki. Zaszczytne II miejsce zajął Adrian Dybowski – uczeń kl IIa, nagrodą był aparat fotograficzny. Wyróżnienie otrzymała Paulina Kratkowska – uczennica kl IIb.

Sukces wart podkreślenia ponieważ brało w nim udział bardzo wielu uczestników.

Uczennica klasy IIa  Samanta Woźniak  zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym

 „ Powstanie styczniowe 1863 r” .

Kolejny sukces odniósł uczeń klasy IIb Filip Osmałek w VII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim  „ Twórczość Jana Pawła II „ organizowanym przez Gimnazjum im. Jana Pawła II w Choceniu . Otrzymał wyróżnienie w kategorii gimnazja w której startował 18 miłośników poezji.

Adrian Dybowski może pochwalić się ogromnym sukcesem w matematycznym konkursie „Liga Zadaniowa” . W konkursie organizowanym Przez Wydział Matematyki i Informatyki UMK Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, Urząd Miasta Torunia –  Wydział Edukacji, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy  zajął III miejsce w województwie Kujawsko- pomorskim.

Adrian Dybowski w międzyszkolnym konkursie ortograficznym w Kruszynie otrzymał tytuł „ wicemistrza ortografii” zajmując II miejsce.

 

 • KONKURS EKOLOGICZNY  –  dnia 27 listopada 2012 roku w Zespole Szkół w Baruchowie odbyła się XIII Edycja Olimpiady Ekologicznej. W trzech kategoriach: test wiedzy, konkurs plastyczny i recytatorski, wystartowało ponad 80 uczniów. Laureatami Olimpiady Ekologicznej z Gimnazjum w Kowalu zostali: Justyna Walczak – I miejsce w konkursie recytatorskim, Adrian Dybowski –  II miejsce w teście wiedzy, Maciej Bigoszewski – III miejsce w konkursie plastycznym.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem konkursów była pani Danuta Zbonikowska.
 • WYRÓŻNIENIE – dla Dominiki Szubskiej, Artura Sadowskiego i Krzysztofa Matusiaka w konkursie „Na gazetkę szkolną promującą zdrowy styl odżywiania i aktywność fizyczną”. Organizatorami konkursu byli: Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna we Włocławku, Urząd Miasta Włocławek, Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej, Starostwo Powiatowe we Włocławku.

 

 • KONKURS PLASTYCZNY

W poniedziałek 26 kwietnia b.r. odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród w regionalnym konkursie plastycznym „Kujawy – Moja Mała Ojczyzna”. Organizatorami są: nasze Gimnazjum, Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu oraz Urząd Miasta i Gminy w Kowalu. Była to już 10 edycja tego, miło powiedzieć, cieszącego się popularnością konkursu. W najlepszych latach wpływało ponad 500 prac, a w tym roku wpłynęły 153 prace. Od 10 lat opiekunem konkursu i pomysłodawczynią jest p. Alina Stalińska – nauczyciel plastyki w Gimnazjum i Szkole Podstawowej. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i pracy p. Stalińskiej, prace konkursowe w tym roku oceniało profesjonalne jury, a przewodniczącą była p. Janina Twardy. Gimnazjum kowalskie może pochwalić się nagrodami: w kategorii od 9 do 13 lat – Ewelina Kosińska kl I a w kategorii 13 do 16 lat – Justyna Malczak kl III b. Wśród prac zakwalifikowanych na wystawę znalazły się prace: Edyty Kaczmarek kl Ia i Aleksandra Brauna kl IIIc. Uroczystość podsumowania konkursu obok samych zainteresowanych zaszczycili p. Beata Pawłowska, prezes Towarzystwa Miłośników Kowala i Okolic – p. Hanna Błażejczak, prezes Polskiego Czerwonego Krzyża – p. Wacław Duniec i poetka – p. Marzennna Lewandowska. Uświetnieniem uroczystości była prapremiera sztuki reżyserowanej przez p. Marzennę Lewandowską, której obsadę stanowili uczniowie miejscowych szkół. Poniedziałkowe przedpołudnie było dla wszystkich zgromadzonych początkiem pięknego tygodnia. I tak naprawdę mamy nadzieję ,że mimo iż był to 10 konkurs to p. Alina Stalińska dotrzyma obietnicy danej zgromadzonym i w przyszłym roku ogłosi kolejny konkurs plastyczny. W każdym razie społeczność Gimnazjum bardzo dziękuje za dotychczasowe 10 lat i użyje wielu sił do dalszej pracy na rzecz rozwijania talentów. Podsumowanie X edycji Regionalnego Konkursu Plastycznego otworzyło „Tydzień Kazimierzowski”.

 • KONKURS CHEMICZNY

W marcu 2010 roku III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej przy współpracy z Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną we Włocławku zorganizowało po raz drugi Konkurs Chemiczny dla uczniów szkół gimnazjalnych. Konkurs nadzorowała Szkolna Komisja Konkursowa, której przewodniczącym był mgr Stefan Siedlecki – nauczyciel chemii w III LO. Konkurs odbywał się dwuetapowo: 29 marca – eliminacje, były to zadania teoretyczne. Z naszej szkoły przystąpiły cztery osoby, z których trzy zakwalifikowały się do drugiego etapu polegającego na wykonaniu doświadczeń laboratoryjnych, a następnie ich obserwacji i wysnuciu wniosków. Do tej części przystąpili: Aleksandra Snopkowska (IIIc), Paulina Piotrkowska (IIIa) i Daniel Szulczewski (IIIa). Podsumowanie konkursu odbyło się 19 kwietnia, podczas dni otwartych LMK. Sukcesem uczniów było zakwalifikowanie się trójki spośród 4 uczniów do etapu doświadczalnego. Gratuluję nagrodzonym. Naszym gimnazjalistom życzę powodzenia w kolejnych przedsięwzięciach i dziękuję za chęć sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności.

Nauczyciel chemii – Jadwiga Śpibida

 • Do II Etapu – Finału VIII Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego zostali zakwalifikowani niżej wymienieni uczniowie:

1. Adamowska Zuzanna
2. Białecki Przemysław
3. Jankowska Katarzyna
4. Kierzkowska Klaudia
5. Krysiński Adam
6. Marszał Adam
7. Snopkowska Aleksandra
8. Wiśniewski Rafał
9. Władowski Dawid
10. Zawalski Mateusz
11. Zbonikowska Aleksandra

Uczeń klasy Ia Andrzej Ciechalski otrzymał wyróżnienie w II edycji Wojewódzkiego Konkursu im. gen. prof. dr hab. Elżbiety Zawadzkiej „Oni tworzyli historię” w kategorii szkoły ponadgimnazjalne. Podsumowanie konkursu odbyło się 19 marca w Toruniu.

 • Podwójny sukces w Złejwsi Wielkiej.

Dnia 2 października 2009 roku wyruszyliśmy na Zlot PTSM do Złejwsi Wielkiej. W owym przedsięwzięciu wzięły udział dwie drużyny z naszego gimnazjum. Pierwsza grupę (C) stanowili: Agata Perlińska, Zuzanna Adamowska, Aleksandra Snopkowska, Klaudia Garlicka, Dawid Władowski, Dominik Dmitrzak, Michał Pawlak oraz Oskar Gdański. Grupa została przygotowana przez panią Magdalenę Głowińska. Pan Mariusz Klimaszewski stworzył grupę (D), w skład której wchodzili: Anita Seroczyńska, Paulina Piotrowska, Sylwia Nakonowska, Edyta Kaczmarek, Kinga Majewska, Daniel Szulczewski, Mateusz Tomaszewski i Adrian Rosiak. O godzinie 13:00 odbyły się generalne próby drużyn, a następnie nadszedł długo oczekiwany wyjazd. Cieszyliśmy sie ogromnie, ze drużyny z Kowala zajęły dwa czołowe miejsca. Po powrocie wręczyliśmy oba puchary pani Dyrektor i razem wstawiliśmy je do szkolnej gabloty.

 • ,,Złoty Liść Jesieni”

18 września 2009 roku w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Kowalu odbył się 35 zlot PTSM zatytułowany „Złoty Liść Jesieni”. Brali w nim udział uczniowie ze szkół z powiatu włocławskiego. Cała impreza zaczęła się o godzinie 10.00 od śniadania na świetlicy. Można
było spróbować pysznych drożdżówek i popić je orzeźwiającym sokiem. Następnie wszyscy przeszli do auli, gdzie miały odbyć się prezentacje poszczególnych drużyn. Po uroczystym rozpoczęciu zlotu, powitaniu wszystkich uczestników przez panią dyrektor i burmistrza. Następnie na scenę weszli uczniowie kowalskiego gimnazjum. Ich prezentacja dotyczyła głównie Piotra Tylickiego, który jest patronem Gimnazjum w Kowalu. Gimnazjaliści prezentowali swój program ubrani w stroje ludowe. Po prezentacjach, które zakończyły się około godziny 12.00 uczestnicy zebrali się pod szkoła i zaproszeni przez burmistrza wyruszyli na przejście ulicami Kowala. Około godziny 13.00 spod kościoła zabrały nas z powrotem dwa busy. Na dziedzińcu szkoły czekał na wszystkich gorący żurek, wiec od razu zabraliśmy się do jedzenia. Po konsumpcji odbyło się podsumowanie zlotu, rozdawane były nagrody w postaci czajników, piłek, zegarków czy laminatorów. Na koniec organizatorzy pożegnali uczestników i podziękowali im za przybycie. Będziemy mile wspominać te imprezę.

 • Wybory Mistera Szkoły

W połowie października odbyły się długo wyczekiwane wybory mistera naszej szkoły. Konkurs odbył się na małej sali gimnastycznej w obecności wszystkich uczniów, pani dyrektor oraz nauczycieli. Wybory rozpoczęły się od przedstawienia się kandydatów. W zabawie uczestniczyli tylko uczniowie klas I i II. Do tytułu kandydowali: Michał Frank, Mateusz Tomaszewski, Adrian Rosiak, Oskar Gdański, Adrian Kowalski. W skład komisji wchodziły: Iwona Pavlowic, Małgorzata Foremniak oraz Elżbieta Zapendowska. Decyzje pomagała podjąć widownia za pomocą braw. Jury i widzowie byli jednogłośni, uznano, ze tytuł mistera należy się dwóm kandydatom, a mianowicie: Oskarowi Gdańskiemu i Adrianowi Rosiakowi (są to uczniowie klasy II a). Drugie miejsce przypadło Adrianowi Kowalskiemu z klasy II b. Po dekoracji wspaniała trójka wykonała wspólny taniec, po czym głos zabrała pani dyrektor. Następnie swój czas mieli fotoreporterzy. Nie byłoby tak świetnych wyborów, gdyby nie praca uczennic z klasy IIIa: Anity Seroczyńskiej, Pauliny Rzepeckiej i Pauliny Piotrkowskiej.