SAMORZĄD UCZNIOWSKI

ŚWIĄTECZNY PREZENT

W ramach świątecznego prezentu Samorząd Uczniowski zorganizował „ściankę fotograficzną”, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.  Do fotografowania ustawiali się starsi jak i młodsi uczniowie.  Było przy ty wiele radości i wspaniałych chwil.

ANDRZEJKI

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada w wigilię świętego Andrzeja. Były one ostatnią okazją do zabawy przed rozpoczynającym się okresem Adwentu. Tradycyjnie w ten wieczór wykonywane są różnego rodzaju wróżby na przyszłość. Niegdyś przykładano do nich dużą wagę i wykonywano je w odosobnieniu. Współcześnie wróżby andrzejkowe mają jedynie charakter zabawy.
29 listopada mała sala gimnastyczna zamieniła się w salon wróżb. Samorząd Uczniowski przy pomocy wielu chętnych przyjaciół zorganizował tradycyjne zabawy dla całej szkoły. Uczniowie mogli przelać wosk przez klucz, wywróżyć sobie imię przyszłego męża lub żony. Dużą popularnością cieszyły się różne przepowiednie na przyszłość dotyczące także zawodu, podróży czy powodzenia w wielu przedsięwzięciach.

NOC W SZKOLE

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbyło się ,,nocowanie” . Impreza miała miejsce właśnie nocą z 3 na 4 listopada. 113 uczestników zjawiło się zaopatrzonych w śpiwory, materace lub karimaty, prowiant i inne niezbędne akcesoria. Dużą sala gimnastyczna została zamieniona w ogromną sypialnię, jadalnię i bawialnię. Atrakcje sportowe, filmowe oraz zabawy i konkursy przygotowali i przeprowadzili członkowie SU. Wszystkim dopisywał dobry humor. Prawie do świtu słychać było szepty i ciche rozmowy.

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Dnia 20 września uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego. Głosowanie poprzedziła kampania wyborcza, podczas której kandydaci przygotowali plakaty z obietnicami i hasłami wyborczymi.

Samorząd Uczniowski prezentuje się następująco:
przewodnicząca – Alicja Nakonowska – kl. III a
zastępca przewodniczącej – Bartłomiej Grzegórski – kl.VI a
zarząd :
Zuzanna Skrzypińska – kl. II b
Weronika Rudzińska – kl. VI b
Kacper Sarzyński – kl. III b
Gratulujemy uczniom zwycięstwa w wyborach i życzymy owocnej pracy dla społeczności szkolnej.