Menu ucznia

Warszawa

Kalendarz szkolny

poprzednim miesiącu grudzień 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 48 1 2
week 49 3 4 5 6 7 8 9
week 50 10 11 12 13 14 15 16
week 51 17 18 19 20 21 22 23
week 52 24 25 26 27 28 29 30
week 1 31

Logowanie

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Święty Mikołaj przyjeżdża do Kowala
Wpisany przez Jadwiga Wiśniewska   
niedziela, 09 grudnia 2018 20:34
W niedzielę, 2 grudnia 2018r. nasza szkoła włączyła się w VIII edycję akcji dobroczynnej pod nazwą „Święty Mikołaj przyjeżdża do Kowala”. Jak co roku uczniowie pod kierownictwem swoich nauczycieli przygotowali interesujący mikołajkowy program artystyczny, który gromko oklaskiwała licznie zgromadzona w remizie OSP publiczność. Tego dnia sala kameralna kowalskiej remizy została zamieniona przez rodziców naszych uczniów w kawiarenkę, w której serwowano przepyszne ciasta. Każda klasa przekazała do tej kawiarenki po jednym cieście. Każda klasa przekazała też po jednym stroiku świątecznym, które trafiły do sprzedaży na kramik lub na aukcję. Uczniowie naszej szkoły przynieśli drobiazgi na loterię fantową i chętnie brali udział w losowaniu. Harcerze wyczarowywali i sprzedawali, ku uciesze najmłodszych, kwiaty, miecze itp. kształty z balonów. Każdy uczeń Szkoły Podstawowej w Kowalu nabył okolicznościową kartkę świąteczną. Podczas akcji liczna społeczność szkolna i rodzice wrzucali datki do puszek, chętnie kosztowali ciasta, nabywali ozdoby świąteczne wspierając szczytny cel akcji - wsparcie niepełnosprawnych dzieci z Kowala i okolic oraz dzieci przebywających w domach dziecka. Wszystkim szkolnym darczyńcom i uczestnikom akcji składamy serdeczne podziękowania.
 
WIADOMOŚCI MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ
Wpisany przez Dyrekcja Szkoły   
niedziela, 09 grudnia 2018 20:31

List Minister Edukacji do Rodziców w wersji pdf.

 

Ulotka dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019-2020 w wersji pdf.

 
Niezwyczajne lekcje
Wpisany przez Urszula Bronikowska   
piątek, 07 grudnia 2018 21:45

4 grudnia 2018 r. uczniowie klas piątych pod opieką nauczycieli: p.Urszuli Bronikowskiej, p.Marzeny Rynieckiej i p.Anety Sadowskiej wybrali się na wycieczkę do Torunia, w ramach której odbyły się niecodzienne lekcje.

Tak więc zajęcia z języka polskiego miały miejsce w Teatrze Baj Pomorski, gdzie uczniowie obejrzeli klimatyczny spektakl „Opowieść wigilijna”. Doskonała adaptacja nie tylko zachwyciła widzów, ale także wprowadziła ich w świąteczny nastrój.

Następnie piątoklasiści udali się na lekcję wychowania fizycznego do Jump Areny. Miejsce to łączy dobrą zabawę z aktywnością fizyczną. Korzystanie z atrakcji odbywa się na zasadzie swobodnej zabawy i pozytywnie wpływa na umysł i ciało, poprawiając samopoczucie i modelując sylwetkę.

Każdy miłośnik ruchu znalazł tu coś dla siebie. Dzieci korzystały z trampolin sportowych, basenów z gąbkami, ścieżek akrobatycznych, koszy do wsadów i wielu innych skocznych elementów.

Ostatnim punktem programu była wizyta w restauracji McDonald`s. Tam zmęczeni, ale zrelaksowani uczniowie mogli zaspokoić głód.

Do Kowala wszyscy wracali w dobrych humorach, zadowoleni i pełni wrażeń.

 
Finał szkolnych konkursów na 100 -LECIE odzyskania Niepodległości przez Polskę
Wpisany przez Jadwiga Wiśniewska   
środa, 05 grudnia 2018 17:53

WP_20181130_09_42_34_Pro

30 listopada 2018r. w auli szkolnej odbył się finał szkolnych konkursów: recytatorskiego pod tytułem „ Piękna nasza Polska cała” i Wielkiego testu wiedzy pod nazwą „100 pytań na 100 - lecie Niepodległości Polski”, którego celem było: uczczenie 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie o tematyce patriotycznej i utrwalanie poczucia dumy narodowej, popularyzacja wiedzy o Polsce, propagowanie wiedzy o kulturze narodu i państwa polskiego, pogłębienie wiedzy o regionie i kształtowanie tożsamości regionalnej, dostarczenie radosnych przeżyć i satysfakcji z pogłębienia swojej wiedzy, wdrażanie do współzawodnictwa i godnej rywalizacji. Konkursy skierowane były do uczniów klas I -VIII SP oraz kl. III Gimnazjum w Kowalu i przebiegały w II etapach: I etap – eliminacje klasowe, w których brali udział obowiązkowo wszyscy uczniowie szkoły i etap II - finałowy, w którym uczestniczyli reprezentanci klas, wyłonieni w I etapie. Już podczas zmagań klasowych, które przeprowadzili wychowawcy klas, był problem z wyłonieniem przedstawicieli do finału, ponieważ było wielu godnych kandydatów. Ostatecznie ustalono listę finalistów konkursu recytatorskiego – Karolina Kwarcińska i Szymon Wiliński z kl. Ia, Julia Jasińska i Wiktor Chrobociński z kl. Ib, Bartłomiej Majewski i Gabrysia Czerwińska z kl. IIa, Szymon Szydłowski i Weronika Lewandowska z kl. IIb, Igor Ziółkowski i Szymon Grudziński z kl. IIIa, z kl. IVa, Lena Smolińska z kl. IVb, z kl. IVc, Anna Klitkowska z kl. Va, z kl. Vb, Agata Rembiałkowska z kl. Via, Julia Kata z kl. VIb, Alicja Urbańska z kl. VIIa, Aleksandra Czajka z kl. VIIb, Filip Wesołowski z kl. VIIIa, Marta Sadowska z kl. VIIIb, Jakub Górski z kl. IIIb Gimn. i Adrianna Cieszykowska z kl. IIIa Gimn.

Komisja w składzie: p. Wanda Nowakowska – polonistka z LO Kowal, p. Anna Marcinkowska - przedstawicielka Biblioteki Miejskiej w Kowalu i p. Ilona Majewska – kierownik I E i S UM Kowal najwyżej oceniła i ostatecznie ustaliła werdykt:

kl. I –III

I miejsce – Weronika Lewandowska

II miejsce – Gabrysia Czerwińska

III miejsce – Wiktor Chrobociński, Igor Ziółkowski

kl. IV – VI

I miejsce – Julia Kata

II miejsce – Lena Smolińska

III miejsce – Oliwia Polińska

kl. VII, VIII i Gimn.

I miejsce – Filip Wesołowski

II miejsce – Aleksandra Czajka

III miejsce – Marta Sadowska

Lista finalistów Wielkiego testu wiedzy:

Jakub Grzywacz z kl. IVa, Julia Wietrzykowska z IVb, Franciszek Wodzyński z kl. IVc, Szymon Giergielewicz z kl. Va, Piotr Jaskulski z kl. Vb, Łukasz Nakonowski kl. Via, Aleksandra Pawlak z kl. VIb, Maja Dębska z kl. VIIa, Alicja Paprocka z kl. VIIb, Adrian Kwiatkowski z kl. VIIIa, Karolina Majewska z kl. VIIIb, Julia Piotrkowska z kl. IIIa Gimn., Weronka Jasińska z kl. IIIb Gimn.

Jury w składzie: p. Anna Prokopiak Lewandowska – dyrektor LO Kowal i nauczyciel historii, p. Anna Skrzypińska – przewodnicząca Rady Rodziców i radna Miasta Kowal, p. Katarzyna Wożniak – przedstawiciel Nadleśnictwa Włocławek i p.Maciej Ignaczak – myśliwy i radny Miasta Kowal po wielu dogrywkach wyłoniła laureatów:

W kl. IV - VI:

I miejsce – Aleksandra Pawlak

II miejsce –Julia Wietrzykowska

III miejsce –Jakub Grzywacz

IV miejsce – Piotr Jaskulski

W kl. VII – III Gimn.

I miejsce – Weronika Jasińska

II miejsce – Julia Piotrkowska

III miejsce – Karolina Majewska

Laureaci konkursów odebrali piękne nagrody, a pozostali uczestnicy drobne upominki i okolicznościowe dyplomy. Z przyjemnością i wzruszeniem wszyscy wysłuchali pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego. Uczestnikom konkursów gratulujemy pięknej recytacji wierszy i ogromnej wiedzy o Polsce. Warto poinformować wszystkich zainteresowanych, że uczestnicy konkursu wiedzy mieli jednakowe szanse, ponieważ otrzymali identyczne materiały do przygotowania się do zmagań z zakresu wiedzy o Polsce.

Bardzo dziękuję za życzliwość i pomoc w przeprowadzeniu konkursów Pani Dyrektor, Paniom Wychowawczyniom, Paniom i Panu zasiadającym w komisjach konkursowych, Pani Pauli Krawieckiej, Pani Anecie Sadowskiej, Pani Barbarze Zielińskiej Tomickiej, Panu Cezaremu Piątkowi, Pani Lucynie Guziejewskiej i Pani Katarzynie Janickiej.

 

Jadwiga Wiśniewska – organizatorka w/w konkursów
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 268

Ważne daty

Brak wydarzeń

Goście na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 96 gości 

Statystyki strony

Artykułów : 1268
Zakładki : 11

Licznik odwiedzin

Dzisiaj909
Wczoraj1073
Tydzień5655
Miesiąc13991
Wszystkie629421

Dzwonki

  1. 8.00 - 8.45
  2. 8.55 - 9.40
  3. 9.50 - 10.35
  4. 10.45 - 11.30
  5. 11.45 - 12.30
  6. 12.40 - 13.25
  7. 13.30 - 14.15
  8. 14.20 - 15.05
  9. 15.10 - 15.55

Przyjazna Szkoła

Pobierz bezpłatny program PIT Projekt 2017!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl

Z wielką radością informujemy,

że Stowarzyszenie Rodziców na

Rzecz Pomocy Szkołom ,,Przyjazna Szkoła"

w ramach projektu - stanowiącego realizację

pomocy  Stowarzyszenia w Akcji

,,1% dla mojej szkoły"

w kwocie 9234,70 zł zakupiliśmy dwie

tablice interaktywne, znaki drogowe

do miasteczka ruchu

drogowego i stroje sportowe.

Zakupione pomoce służą realizacji

 procesu dydaktycznego w naszej szkole.