Menu ucznia

Warszawa

Kalendarz szkolny

poprzednim miesiącu luty 2019 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 5 1 2 3
week 6 4 5 6 7 8 9 10
week 7 11 12 13 14 15 16 17
week 8 18 19 20 21 22 23 24
week 9 25 26 27 28

Logowanie

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

IV Szkolne Igrzyska Olimpijskie Klas Młodszych
Wpisany przez Ewa Człapińska, Krystyna Krawiecka   
poniedziałek, 18 lutego 2019 18:47

IMG_0796

W piątek 15 lutego odbyły się w naszej szkole IV Szkolne Igrzyska Olimpijskie Klas Młodszych. Igrzyska rozpoczęła Pani Dyrektor Jadwiga Wiśniewska. Zgodnie z ceremoniałem zapaliła znicz olimpijski oraz przedstawiła zebranym krótką historię zmagań olimpijskich. Następnie młodzi sportowcy złożyli przyrzeczenie, odśpiewali ,,hymn” igrzysk i wykonali rozgrzewkę. Drużyny zmagały się z poszczególnymi konkurencjami i walczyły o medale. Każdy uczeń miał szansę wzięcia udziału w rozgrywkach. Przyznawaniem punktów zajmowała się specjalna komisja konkursowa. Wszyscy zebrani gorąco dopingowali swoim koleżankom i kolegom. Po zmaganiach sportowych Pani Dyrektor wręczyła drużynom komplet medali oraz pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie Igrzysk znicz olimpijski został zgaszony, a wszyscy zawodnicy i kibice obdarowani słodkim upominkiem udali się do swoich klas.

Igrzyska przygotowały i poprowadziły panie Ewa Człapińska i Krystyna Krawiecka.

Komplet medali ufundowała Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.
 
Konkursy w świetlicy szkolnej
Wpisany przez Wioletta Tarnowska   
środa, 13 lutego 2019 19:57

20190208_133246

Konkurs plastyczny ,,Krajobraz zimowy’’

I miejsce: Radosław Lewandowski kl.IIa

II miejsce: Weronika Lewandowska kl.IIb

III miejsce: Lena Murzyńska kl.IIa

Wyróżnienia: Karolina Kwarcińska kl.Ia, Katarzyna Alabrudzińska kl.IIa,

Marta Rembiałkowska kl.I b

Odbył się również konkurs zdobienia pierniczków.

Wszyscy bardzo się starali. Chłopakom też się podobało , zwłaszcza że potem smakowało.

Zorganizowaliśmy również Tydzień z ciekawą książką.

Poznawaliśmy drogę książki do czytelnika. Tworzyliśmy swoje pierwsze książeczki. No i oczywiście świetnie się bawiliśmy;)

 
XX Jubileuszowy Bal Dobroczynny
Wpisany przez Dyrektor Szkoły Jadwiga Śpibida   
środa, 13 lutego 2019 19:51

dsc_7424

Za nami jubileuszowy XX bal dobroczynny. W sobotę 9 lutego 2019 r. o godz. 19-tej w pięknej scenerii sali widowiskowej w remizie OSP odbył się niezapomniany bal.

Bal otworzył p. Eugeniusz Gołembiewski- Burmistrz Kowala z panią Anną Skrzypińską -przewodniczącą Rady Rodziców, wiceprzewodniczącymi- p.Renatą Majewską i p. Adamem Pajęckim w asyście dyrektora szkoły- p. Jadwigi Śpibida i p. Jadwigi Wiśniewskiej oraz przewodniczącego Rady Miasta- p. Krzysztofa Pasieckiego i sekretarza miasta p. Szymona Strucińskiego.

Był to bal jubileuszowy, a więc niepowtarzalny. Pan Burmistrz uhonorował organizatorów balów dwóch dekad pamiątkowymi listami gratulacyjnymi. Spośród wszystkich przewodniczących Rad Rodziców zaproszenie przyjęli: p. Joanna Barańska, p. Anna Witschenbach, p. Ilona Majewska, p. Iwona Dybowska, p. Beata Perlińska, p. Adam Pajęcki

i oczywiście organizatorka dziewięciu ostatnich imprez- p. Anna Skrzypińska. Tancerki z grupy mażoretek przygotowały i pięknie zaprezentowały układ taneczny, który był podziękowaniem dla organizatorów za ich ciężką pracę. Niespodzianką balu miała być obecność wielkiego polskiego aktora, p. Jana Nowickiego, ale ze względu na niedyspozycję zdrowotną, przekazał list, który odczytał Pan Burmistrz.

Podobnie jak w latach poprzednich, nie zabrakło atrakcji : tańca z różami, walca kotylionowego, wspólnych fotografii i zabaw. Atutem balu był bogato zastawiony stół i potrawy przygotowane przez „kucharza doskonałego”- pana Marcina Sarnowskiego i jego ekipę. Do tańca zachęcał niezastąpiony zespół muzyczny „Atut”.

Społeczność Szkoły Podstawowej w Kowalu najserdeczniej jak potrafi dziękuje Radzie Rodziców a przede wszystkim głównym organizatorom-p. Annie Skrzypińskiej , p. Renacie Majewskiej i p. Adamowi Pajęckiemu za niełatwą pracę, której efektem jest pozyskana ogromna kwota 17230 zł , znajdująca się już na koncie Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Kowalu. Pieniądze te zostaną przekazane uczniom jako dofinansowanie wycieczek szkolnych.

Dziękujemy : p. Annie Giergielewicz za niepowtarzalne w formie kotyliony, które przygotowuje od wielu lat; Rodzicom ze wszystkich klas za bardzo smaczne ciasta; firmie cukierniczej Państwa Golon za pyszny tort, Zarządowi OSP w Kowalu za bezpłatne udostępnienie sali OSP;

sponsorom : Alicji i Krzysztofowi. Pasieckim ; Renacie i Sławomirowi Majewskim; Sylwii i Jarosławowi Sudomirom; Anecie Prekop ; Firmie Dubielak ; Firmie Dubimex ; Magdalenie i Sławomirowi Rudzińskim; Monice Rudzińskiej; Katarzynie Janickiej ; Grażynie Januszowi Kwiatkowskim; Kujawskiej Spółdzielni Mleczarskiej;

darczyńcom za wpłaty na konto i zakup cegiełek : Zofii i Eugeniuszowi Gołembiewskim; Katarzynie i Januszowi Rzadkowolskim; Grażynie i Mirosławowi Bińkowskim; Edycie i Tomaszowi Dorszom; Agnieszce i Grzegorzowi Szeflerom; Karolowi Bednarkowi; Róży i Lechowi Rudzińskim; Annie Krajewskiej; ks. proboszczowi Piotrowi Głowackiemu; BS Kowal ; Firmie Montex; MGKS Kujawiak Lumac Kowal; Renacie i Andrzejowi Alabrudzińskim; ZS im.J.Pawła II w Kowalu; Wojciechowi Rudzińskiemu; Krystynie Krawieckiej; Cezaremu Piątkowi; Danucie Zbonikowskiej; Lucynie Guziejewskiej; Anecie Sadowskiej; Martynie Pruszkiewicz; Marcie Ziółkowskiej; Elżbiecie i Andrzejowi Skibińskim; Ewie Człapińskiej; Emilii i Grzegorzowi Pułaneckim; Annie Szatkowskiej; Emili Zasadzie; Kamili i Tomaszowi Narazińskim, Marzenie Rynieckiej; Magdalenie i Krzysztofowi Milczarkom; Rodzicom z klas:

I a, I b, II a, II b, III , IV a, IV b, V a, V b, VI a, VII a, VII b, III a gim., III b gim.

W środę 13 lutego Stowarzyszenie Aktywny Kowal wpłaciło na konto Rady Rodziców 1000 zł, a więc całkowity dochód wzrósł do 18230 zł.

 
Występy dla LO
Wpisany przez Jadwiga Wiśniewska   
środa, 13 lutego 2019 19:44

8 lutego 2019r. uczniowie naszej szkoły wystąpili z programem artystycznym dla społeczności szkolnej kowalskiego LO. Śpiew, taniec, popisy akrobatyczne oraz inscenizacja wiersza pt. „Rzepka” podobały się starszym koleżankom i kolegom i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Młodzi artyści usłyszeli wiele ciepłych słów od dyrektora LO – p. A. Prokopiak Lewandowskiej i innych nauczycieli.

Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 275

Ważne daty

Brak wydarzeń

Goście na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 99 gości 

Statystyki strony

Artykułów : 1297
Zakładki : 11

Licznik odwiedzin

Dzisiaj906
Wczoraj1043
Tydzień4509
Miesiąc24543
Wszystkie699739

Dzwonki

  1. 8.00 - 8.45
  2. 8.55 - 9.40
  3. 9.50 - 10.35
  4. 10.45 - 11.30
  5. 11.45 - 12.30
  6. 12.40 - 13.25
  7. 13.30 - 14.15
  8. 14.20 - 15.05
  9. 15.10 - 15.55

Przyjazna Szkoła

Pobierz bezpłatny program PIT Projekt 2017!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl

Z wielką radością informujemy,

że Stowarzyszenie Rodziców na

Rzecz Pomocy Szkołom ,,Przyjazna Szkoła"

w ramach projektu - stanowiącego realizację

pomocy  Stowarzyszenia w Akcji

,,1% dla mojej szkoły"

w kwocie 9234,70 zł zakupiliśmy dwie

tablice interaktywne, znaki drogowe

do miasteczka ruchu

drogowego i stroje sportowe.

Zakupione pomoce służą realizacji

 procesu dydaktycznego w naszej szkole.