Menu ucznia

Warszawa

Kalendarz szkolny

poprzednim miesiącu styczeń 2019 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 1 1 2 3 4 5 6
week 2 7 8 9 10 11 12 13
week 3 14 15 16 17 18 19 20
week 4 21 22 23 24 25 26 27
week 5 28 29 30 31

Logowanie

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Finał szkolnych konkursów na 100 -LECIE odzyskania Niepodległości przez Polskę
Wpisany przez Jadwiga Wiśniewska   
środa, 05 grudnia 2018 17:53

WP_20181130_09_42_34_Pro

30 listopada 2018r. w auli szkolnej odbył się finał szkolnych konkursów: recytatorskiego pod tytułem „ Piękna nasza Polska cała” i Wielkiego testu wiedzy pod nazwą „100 pytań na 100 - lecie Niepodległości Polski”, którego celem było: uczczenie 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie o tematyce patriotycznej i utrwalanie poczucia dumy narodowej, popularyzacja wiedzy o Polsce, propagowanie wiedzy o kulturze narodu i państwa polskiego, pogłębienie wiedzy o regionie i kształtowanie tożsamości regionalnej, dostarczenie radosnych przeżyć i satysfakcji z pogłębienia swojej wiedzy, wdrażanie do współzawodnictwa i godnej rywalizacji. Konkursy skierowane były do uczniów klas I -VIII SP oraz kl. III Gimnazjum w Kowalu i przebiegały w II etapach: I etap – eliminacje klasowe, w których brali udział obowiązkowo wszyscy uczniowie szkoły i etap II - finałowy, w którym uczestniczyli reprezentanci klas, wyłonieni w I etapie. Już podczas zmagań klasowych, które przeprowadzili wychowawcy klas, był problem z wyłonieniem przedstawicieli do finału, ponieważ było wielu godnych kandydatów. Ostatecznie ustalono listę finalistów konkursu recytatorskiego – Karolina Kwarcińska i Szymon Wiliński z kl. Ia, Julia Jasińska i Wiktor Chrobociński z kl. Ib, Bartłomiej Majewski i Gabrysia Czerwińska z kl. IIa, Szymon Szydłowski i Weronika Lewandowska z kl. IIb, Igor Ziółkowski i Szymon Grudziński z kl. IIIa, z kl. IVa, Lena Smolińska z kl. IVb, z kl. IVc, Anna Klitkowska z kl. Va, z kl. Vb, Agata Rembiałkowska z kl. Via, Julia Kata z kl. VIb, Alicja Urbańska z kl. VIIa, Aleksandra Czajka z kl. VIIb, Filip Wesołowski z kl. VIIIa, Marta Sadowska z kl. VIIIb, Jakub Górski z kl. IIIb Gimn. i Adrianna Cieszykowska z kl. IIIa Gimn.

Komisja w składzie: p. Wanda Nowakowska – polonistka z LO Kowal, p. Anna Marcinkowska - przedstawicielka Biblioteki Miejskiej w Kowalu i p. Ilona Majewska – kierownik I E i S UM Kowal najwyżej oceniła i ostatecznie ustaliła werdykt:

kl. I –III

I miejsce – Weronika Lewandowska

II miejsce – Gabrysia Czerwińska

III miejsce – Wiktor Chrobociński, Igor Ziółkowski

kl. IV – VI

I miejsce – Julia Kata

II miejsce – Lena Smolińska

III miejsce – Oliwia Polińska

kl. VII, VIII i Gimn.

I miejsce – Filip Wesołowski

II miejsce – Aleksandra Czajka

III miejsce – Marta Sadowska

Lista finalistów Wielkiego testu wiedzy:

Jakub Grzywacz z kl. IVa, Julia Wietrzykowska z IVb, Franciszek Wodzyński z kl. IVc, Szymon Giergielewicz z kl. Va, Piotr Jaskulski z kl. Vb, Łukasz Nakonowski kl. Via, Aleksandra Pawlak z kl. VIb, Maja Dębska z kl. VIIa, Alicja Paprocka z kl. VIIb, Adrian Kwiatkowski z kl. VIIIa, Karolina Majewska z kl. VIIIb, Julia Piotrkowska z kl. IIIa Gimn., Weronka Jasińska z kl. IIIb Gimn.

Jury w składzie: p. Anna Prokopiak Lewandowska – dyrektor LO Kowal i nauczyciel historii, p. Anna Skrzypińska – przewodnicząca Rady Rodziców i radna Miasta Kowal, p. Katarzyna Wożniak – przedstawiciel Nadleśnictwa Włocławek i p.Maciej Ignaczak – myśliwy i radny Miasta Kowal po wielu dogrywkach wyłoniła laureatów:

W kl. IV - VI:

I miejsce – Aleksandra Pawlak

II miejsce –Julia Wietrzykowska

III miejsce –Jakub Grzywacz

IV miejsce – Piotr Jaskulski

W kl. VII – III Gimn.

I miejsce – Weronika Jasińska

II miejsce – Julia Piotrkowska

III miejsce – Karolina Majewska

Laureaci konkursów odebrali piękne nagrody, a pozostali uczestnicy drobne upominki i okolicznościowe dyplomy. Z przyjemnością i wzruszeniem wszyscy wysłuchali pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego. Uczestnikom konkursów gratulujemy pięknej recytacji wierszy i ogromnej wiedzy o Polsce. Warto poinformować wszystkich zainteresowanych, że uczestnicy konkursu wiedzy mieli jednakowe szanse, ponieważ otrzymali identyczne materiały do przygotowania się do zmagań z zakresu wiedzy o Polsce.

Bardzo dziękuję za życzliwość i pomoc w przeprowadzeniu konkursów Pani Dyrektor, Paniom Wychowawczyniom, Paniom i Panu zasiadającym w komisjach konkursowych, Pani Pauli Krawieckiej, Pani Anecie Sadowskiej, Pani Barbarze Zielińskiej Tomickiej, Panu Cezaremu Piątkowi, Pani Lucynie Guziejewskiej i Pani Katarzynie Janickiej.

 

Jadwiga Wiśniewska – organizatorka w/w konkursów
 
Andrzejkowe zabawy
Wpisany przez Katarzyna Janicka   
poniedziałek, 03 grudnia 2018 20:54

47157255_264141894456931_1788228591675244544_n

Upamiętniając zwyczaj wróżb w Wigilię Św. Andrzeja, w naszej szkole jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował zabawy andrzejkowe. Uczniowie mieli okazję sprawdzić co przyniesie im przyszłość korzystając z usług wróżek i wróżbitów, którzy przepowiadali przyszłość. Tak więc każdy z uczestników andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały uczniom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Dużym powodzeniem nie tylko wśród uczniów, ale również wśród nauczycieli cieszyły się karteczki z wróżbami. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych.

 
Dbamy o zęby
Wpisany przez Krystyna Krawiecka   
środa, 28 listopada 2018 17:49

WP_20181015_11_15_20_Pro

Uczniowie klas II a, II b i III a pamiętają o higienie jamy ustnej i kontynuują akcję „ Dbamy o zęby”, którą rozpoczęli w klasie pierwszej. Każda z klas gościła panią pielęgniarkę Annę Stachniuk, która przypomniała zasady prawidłowej higieny jamy ustnej, właściwego szczotkowania zębów oraz wpływu tego co jemy na stan naszego uzębienia. Uczniowie mieli też możliwość przećwiczenia prawidłowej techniki szczotkowania pod bacznym okiem pani pielęgniarki. Następnym krokiem była wizyta u stomatologa w celu kontroli stanu uzębienia. Lekarz stomatolog - Anita Pacholec z uśmiechem powitała przybyłe dzieci. Krótko przypomniała na czym będzie polegał przegląd oraz jak ważna jest wizyta u dentysty w profilaktyce próchnicy zębów. Dzieci bez obaw siadały na fotel i poddawały się badaniom. Pani doktor pochwaliła dzieci za zdrowe i czyste zęby, które są wynikiem codziennej dbałości o nie. W kilku przypadkach wskazała na konieczność leczenia lub lakierowania zębów oraz odwiedzenia ortodonty w celu korekcji zgryzu. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali naklejki oraz próbki pasty do zębów. Wizyta w gabinecie była miłym spotkaniem ze stomatologiem i utwierdziła dzieci, że warto dbać o zdrowie.

Zabiegi higieniczne to sprawa dla dorosłych całkiem zwyczajna, ale dla młodego człowieka to szereg trudności do pokonania i wyuczenia. Dbałość o czystość jamy ustnej to temat, do którego należy wracać bardzo często, aby wyrobić u dzieci prawidłowe nawyki.

 
Niepodległościowe lekcje biblioteczne
Wpisany przez Krystyna Krawiecka, Anna Mularska, Ewa Człapińska   
środa, 28 listopada 2018 17:38

WP_20181114_10_38_45_Pro

Klasy II a, II b i III a kolejno gościły w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Pani Barbara Rybarczyk przygotowała dla nich zajęcia nawiązujące do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na spotkaniu uczniowie wysłuchali legendy „ O Lechu, Czechu i Rusie”, obejrzeli krótki film animowany „ Historia Polski” oraz nauczyli się piosenki „Jestem Polką i Polakiem”. Zajęcia te miały na celu wprowadzić uczniów w świat wartości, kształtować przywiązanie do symboli narodowych, dziedzictwa poprzednich pokoleń oraz poczucie tożsamości narodowej.

Dziękujemy pani Monice Rybarczyk za ciekawą lekcję patriotyzmu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 271

Ważne daty

Pn Sty 21
Dzień Babci
Wt Sty 22
Dzień Dziadka

Goście na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 81 gości 

Statystyki strony

Artykułów : 1283
Zakładki : 11

Licznik odwiedzin

Dzisiaj1163
Wczoraj977
Tydzień1163
Miesiąc20869
Wszystkie663055

Dzwonki

  1. 8.00 - 8.45
  2. 8.55 - 9.40
  3. 9.50 - 10.35
  4. 10.45 - 11.30
  5. 11.45 - 12.30
  6. 12.40 - 13.25
  7. 13.30 - 14.15
  8. 14.20 - 15.05
  9. 15.10 - 15.55

Przyjazna Szkoła

Pobierz bezpłatny program PIT Projekt 2017!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl

Z wielką radością informujemy,

że Stowarzyszenie Rodziców na

Rzecz Pomocy Szkołom ,,Przyjazna Szkoła"

w ramach projektu - stanowiącego realizację

pomocy  Stowarzyszenia w Akcji

,,1% dla mojej szkoły"

w kwocie 9234,70 zł zakupiliśmy dwie

tablice interaktywne, znaki drogowe

do miasteczka ruchu

drogowego i stroje sportowe.

Zakupione pomoce służą realizacji

 procesu dydaktycznego w naszej szkole.