Menu ucznia

Warszawa

Kalendarz szkolny

poprzednim miesiącu marzec 2019 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 9 1 2 3
week 10 4 5 6 7 8 9 10
week 11 11 12 13 14 15 16 17
week 12 18 19 20 21 22 23 24
week 13 25 26 27 28 29 30 31

Logowanie

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Dzień Babci i Dziadka
Wpisany przez Jadwiga Wiśniewska   
piątek, 01 lutego 2019 17:27

DSC_7084

30 stycznia 2019r. w sali remizy OSP w Kowalu odbyła się 22 edycja uroczystych obchodów z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowana przez społeczność Szkoły Podstawowej. Uczestniczyli w niej dziadkowie i rodzice uczniów oraz przedstawiciele samorządu lokalnego, kowalskich instytucji oraz organizacji społecznych.

Pan Eugeniusz Gołembiewski, burmistrz Kowala, wyraził słowa uznania Paniom Seniorkom i Panom Seniorom i wspólnie z p. Krzysztofem Pasieckim, przewodniczącym Rady Miasta Kowal oraz Szymonem Strucińskim – swoim zastępcą, przekazał - tradycyjnie już - piękny bukiet róż Pani, która ma najwięcej prawnucząt. W tym roku odebrała go p. Halina Rybarkiewicz z Rakutowa. Gratulujemy!

Dzieci i młodzież w ramach wdzięczności za poświęcony im przez Dziadków czas, cierpliwość, miłość i przekazywane wartości przygotowali dla nich program artystyczny. W czterech blokach tematycznych zaprezentowali najpiękniejsze kołysanki, którymi utulali ich do snu dziadkowie, zainscenizowali najbardziej znane wiersze dla dzieci, zaśpiewali wzruszające piosenki z lat młodości swoich babć i dziadków oraz wykonali piosenki i tańce współczesne oraz towarzyskie. Ich popisy wokalne, recytatorskie, aktorskie, taneczne i akrobatyczne były gromko oklaskiwane przez licznie zgromadzoną publiczność. Uroczystość poprowadzili uczniowie klas szóstych - Ola Pawlak, Szymon Lewandowski, Szymon Majewski, Jan Snopkowski i Adaś Wyżykowski.

Po zakończeniu części artystycznej głos zabrała p. Jadwiga Śpibida - dyrektor naszej szkoły. Ze wzruszeniem oznajmiła, że jest dumna ze swoich uczniów i nauczycieli, którzy przygotowali tak wspaniały koncert. Wymieniła p. wicedyrektor Jadwigę Wiśniewską, p. Barbarę Zielińską-Tomicką, p. Annę Giergielewicz, p. Monikę Rudzińską, p. Annę Szatkowską i p. Anetę Sadowską. Wyraziła swoje zadowolenie z faktu, że coraz więcej uczniów wykazuje się kreatywnością, przedsiębiorczością oraz rozwija swoje pasje i zainteresowania. Podziękowała gościom za przybycie i złożyła Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia pociechy ze wspaniałych wnucząt oraz zaprosiła na słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.

Serdeczne rozmowy szczęśliwych Dziadków, Wnucząt i Gości długo jeszcze trwały przy stole ze słodkościami, kawą i herbatą.
 
OGNISKO GROMADY ZUCHOWEJ "PUSTYNNE WILCZĘTA”
Wpisany przez Monika Rosiak   
środa, 30 stycznia 2019 22:10

WTRzIXZa

W pierwszym tygodniu ferii dla 20 zuchów z Gromady ,,Pustynne Wilczęta" zorganizowane zostało ognisko nad Jeziorem Dzilno. Poprzedzone było one prawie 1.5 godzinną wędrówką, wśród scenerii leśnej, podczas której czekały na nas liczne zadania do rozwiązania. Dzieci nauczyły się wskazywać kierunki świata za pomocą kompasów, pracowały z mapą, uczyły się orientacji w terenie. Po dotarciu na miejsce odbyło się wspólne pieczenie kiełbasek. Czekała na nas również ciepła herbata i grochówka. Po krótkim odpoczynku pani z nadleśnictwa przeprowadziła dla dzieci prelekcje na temat dokarmiania ptaków zimą, a następnie dzieci rozstawiły przywiezione przez nas karmniki wypełnione „smakołykami”. Nie zabrakło również zuchowych pląsów i zabaw, przy których szybko i miło płynął czas. Z uśmiechem na twarzach i bagażem ciekawych doświadczeń wróciliśmy . Organizatorami i opiekunami wyjścia byli Dawid Ciemski, Barbara Stanna , Monika Rosiak oraz starsi harcerze z grupy wędrowniczej Natalia Sodomir, Kacper Sarzyński, Michał Struciński, Natalia Walczak, Inez Bilińska, Zuzanna Skrzypińska, Agata Dzięcielewska.

Z harcerskim pozdrowieniem

Czuwaj! Monika Rosiak

 
Konkurs Piosenki Zagranicznej
Wpisany przez Monika Rosiak   
środa, 30 stycznia 2019 22:06

W pierwszym tygodniu ferii w auli Szkoły Podstawowej w Kowalu odbyła się kolejna edycja Konkursu Piosenki Zagranicznej, w której uczniowie mogli wykazać się umiejętnościami językowymi oraz muzycznymi. Startowali w nim reprezentanci szkoły podstawowej i gimnazjum. Artyści mogli wykonywać utworu w języku angielskim i niemieckim. Głównym celem festiwalu jest popularyzacja piosenki obcojęzycznej, wymiana doświadczeń między wykonawcami oraz nauczycielami oraz prezentacja umiejętności wokalnych i instrumentalnych młodych wykonawców. Bardzo ważnym zadaniem festiwalu jest motywowanie uczniów do nauki języków obcych poprzez piosenkę. Uczestnicy prezentowali wybrane piosenki indywidualnie lub zespołowo.

Jury po obradach przyznało następujące nagrody:

I miejsce- Zuzanna Skrzypińska

II miejsce- Adrianna Cieszykowska

Wyróżnienie- Dawid Woźniak

Wyróżnienie- Julia Majewska, Julia Kata

Wyróżnienie- Katarzyna Seklecka, Agata Rembiałkowska, Natalia Dominiak

Serdecznie gratulujemy.

Po występie na wykonawców czekał słodki poczęstunek. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom, natomiast nagrody główne zostaną oficjalnie wręczone przez panią dyrektor w późniejszym terminie.

W Jury zasiadali pani dyrektor Jadwiga Wiśniewska , nauczyciele języków obcych panie Anna Szatkowska, Marta Ziółkowska, Emila Zasada, Monika Rosiak oraz nauczyciel muzyki pani Barbara Zielińska- Tomicka.

 

Monika Rosiak

 
Warsztaty chemiczne
Wpisany przez Dyrektor Szkoły Jadwiga Śpibida   
piątek, 25 stycznia 2019 20:22

20190116_092720

W pierwszym tygodniu ferii, w środę 16 stycznia 2019r. odbyły się kolejne warsztaty chemiczne.

Na zaproszenie odpowiedziało dziewięcioro uczniów, co ciekawe dwoje z klasy czwartej. Bardzo mnie cieszy, że nasi uczniowie mimo wolnych dni od nauki zechcieli trochę poeksperymentować. Dziękuję Mateuszowi Kostrzewskiemu, uczniowi II klasy Liceum im. Marii Konopnickiej we Włocławku, że tradycyjnie już przygotował zajęcia dla swoich młodszych kolegów i koleżanek.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 276

Ważne daty

Brak wydarzeń

Goście na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Statystyki strony

Artykułów : 1309
Zakładki : 11

Licznik odwiedzin

Dzisiaj290
Wczoraj135
Tydzień618
Miesiąc1615
Wszystkie707661

Dzwonki

  1. 8.00 - 8.45
  2. 8.55 - 9.40
  3. 9.50 - 10.35
  4. 10.45 - 11.30
  5. 11.45 - 12.30
  6. 12.40 - 13.25
  7. 13.30 - 14.15
  8. 14.20 - 15.05
  9. 15.10 - 15.55

Przyjazna Szkoła

Pobierz bezpłatny program PIT Projekt 2017!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl

Z wielką radością informujemy,

że Stowarzyszenie Rodziców na

Rzecz Pomocy Szkołom ,,Przyjazna Szkoła"

w ramach projektu - stanowiącego realizację

pomocy  Stowarzyszenia w Akcji

,,1% dla mojej szkoły"

w kwocie 9234,70 zł zakupiliśmy dwie

tablice interaktywne, znaki drogowe

do miasteczka ruchu

drogowego i stroje sportowe.

Zakupione pomoce służą realizacji

 procesu dydaktycznego w naszej szkole.