Menu ucznia

Warszawa

Kalendarz szkolny

poprzednim miesiącu listopad 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 44 1 2 3 4
week 45 5 6 7 8 9 10 11
week 46 12 13 14 15 16 17 18
week 47 19 20 21 22 23 24 25
week 48 26 27 28 29 30

Logowanie

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Rajd rowerowy
Wpisany przez Janusz Przywitowski   
piątek, 12 października 2018 11:55

Obraz_1287

9 października 2018 roku odbyła się XVI edycja Powiatowego Rajdu Rowerowego. Młodzież z naszej szkoły wyruszyła na rowerach do Ośrodka Agrofarma w Gołaszewie. Spotkaliśmy się tam z uczniami różnych typów szkół Powiatu Włocławskiego. Organizatorzy przygotowali wiele turniejów i konkursów. Rywalizacja przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze. Było dużo dobrej zabawy. Naszym uczniom udało się zdobyć w kilku konkurencjach I i dwa II miejsca. Na koniec miało miejsce wspólne pieczenie kiełbasek na grillu.

 
Stadion Młodych
Wpisany przez Janusz Przywitowski   
wtorek, 09 października 2018 20:06

20181006_111725

W minioną sobotę 6 października na PGE Narodowym w Warszawie braliśmy udział w spotkaniu o nazwie STADION MŁODYCH – włącz pełnię wiary. Wraz z innymi, a było nas około 40.000, mieliśmy okazję doświadczyć spotkanie z żywym Bogiem. To wydarzenie odbyło się trzy dni po rozpoczęciu Synodu Biskupów w Rzymie i było odpowiedzią na zachętę biskupów do tego,aby bieżący rok w Kościele poświęcić młodzieży i przeżyć go wspólnie z nią. W tym 12- godzinnym spotkaniu rekolekcyjnym wysłuchaliśmy wielu prelegentów – świadków wiary – osób znanych i nieznanych. Podzielili się z nami doświadczeniem swojej relacji z Bogiem. Wśród nich tacy goście jak: Ks. Abp Grzegorz Ryś, Ks. Bp Edward Dajczak. Eucharystii przewodniczył Ks. Kard. Kazimierz Nycz. W głoszone świadectwa, konferencje i prowadzoną modlitwę przepięknie wkomponowana była muzyka religijna z doskonałym nagłośnieniem i profesjonalnym wykonaniem. Spotkanie to na długo zostanie w naszych sercach i pamięci.

 
Sprzątanie świata 2018r.
Wpisany przez Jadwiga Wiśniewska   
wtorek, 09 października 2018 20:01

DSCN0725

Już po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu wzięli udział w ogólnopolskiej akcji sprzątania świata. Hasło tegorocznej edycji ogłoszone przez fundację Nasza Ziemia brzmiało: „Akcja-segregacja. 2x więcej 2x czyściej”. Przedsięwzięcie promuje dbałość o środowisko i upowszechnia wiedzę o selektywnej zbiórce odpadów. 21 września 2018r. uczniowie klas IV pod opieką swoich pań wychowawczyń – p. D. Zbonikowskiej, p. B. Snopkoeskiej, p. M. Rosiak oraz p. E. Czaplickiej i p. V. Shvetsa sprzątali teren w okolicach „Białej góry”. Uczniowie klas piątych wraz z wychowawczyniami – p. U. Bronikowską, p. M. Ryniecką oraz p. K. Janicką i p. C. Piątkiem pojechali do lasu nad jezioro Dzilno i nad Jezioro Lubiechowskie i sprzątali tamtejsze tereny. Uczniowie zebrali papier, szkło, plastik, puszki i torebki foliowe. Dzięki temu okolica znów lśniła czystością. Po akcji sprzątania kiełbaski upieczone w ogniskach przygotowanych przez leśników z Nadleśnictwa Włocławek smakowały wybornie. Uczniowie klasy VIIa z p. J. Wiśniewską bawili się w detektywów i tropili trucicieli powietrza w Kowalu. Na podstawie skali porostowej ocenili, że powietrze w mieście jest czyste, choć zanieczyszczają je spaliny pojazdów. No i oczywiście nie ma jeszcze sezonu grzewczego, a więc nie ma też dymiących kominów. Dymy te w zależności od rodzaju spalanego paliwa wpływają niekorzystnie na jakość naszego powietrza. W pozostałych klasach nauczyciele przeprowadzili kampanię informacyjną promującą segregację śmieci oraz dbanie o środowisko. Zostały przygotowane prezentacje multimedialne informujące jak chronić Ziemię przed zaśmieceniem oraz praktyczny sposób segregacji odpadów. Piękna pogoda sprzyjała całej akcji. Jak co roku, od 15 lat, akcji sprzątania w naszej szkole towarzyszy zbiórka surowców wtórnych. Makulaturę można przynosić do szkoły do 16 października br. Druga tura zbiórki odbędzie się wiosną. Rocznie zbieramy średnio około 9 ton makulatury. Nietrudno obliczyć, 15 razy po 9 ton, że otrzymany wynik 135 ton to prawie 2300 uratowanych przed ścięciem drzew (1 tona makulatury ratuje 17 drzew). A to ładny kawałek lasu. Uczniowie i ich rodzice przynosili też do PSZOK-a odpady wielogabarytowe i niebezpieczne dla środowiska typu: zużyte baterie, sprzęt komputerowy itp. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie nie tylko wiedzą jak należy segregować odpady, ale segregują je na co dzień. To wielki krok w kierunku ochrony środowiska naturalnego.

 
Przyjemne z pożytecznym
Wpisany przez Urszula Bronikowska   
wtorek, 09 października 2018 19:55

 

„ Powiedz mi – zapomnę.
Pokaż mi – a zapamiętam.
Pozwól mi działać – a zrozumiem”
Konfucjusz

 

Zielona szkoła - to forma edukacji, która jest źródłem twórczej pracy nauczyciela i ucznia. Ma spełniać określone cele dydaktyczno-wychowawcze i integracyjne. Program stwarza możliwości realizacji tych celów, które trudne byłyby do podjęcia w normalnych szkolnych warunkach, jest prowokacją do odejścia od schematyzmu i sztampy, a przede wszystkim sprzyja temu, co najważniejsze w pracy edukacyjnej – „rozbudzaniu ducha”.

Uczenie się przez przeżywanie przynosi większe efekty, niż nauka w szkolnej ławce, dlatego wychowawczynie uczniów klas piątych oraz rodzice 1 października 2018 r. zorganizowali dla swych podopiecznych pobyt w Goreniu Dużym. Dzięki temu piątoklasiści mieli szansę bezpośredniego poznawania przyrody, a jednocześnie możliwość przeżywania i działania. Brali więc udział w „żywej” lekcji biologii, podczas której nie tylko obserwowali piętra lasu czy pomniki przyrody, ale i określali wiek drzewa, mierząc je; rozróżniali drzewa liściaste i iglaste po korze. Ponadto z niezwykłym zapałem i rozmachem przygotowali bułeczki, które po ozdobieniu i upieczeniu zjedli z wielkim apetytem.

Ukoronowaniem pełnego wrażeń dnia były gry i zabawy na świeżym powietrzu, a także pieczenie kiełbasek na ognisku oraz kosztowanie smakołyków przygotowanych przez mamy z okazji Dnia Chłopaka.

Zajęcia dydaktyczno – wychowawcze oraz wspólne spędzanie wolnego czasu były doskonałą okazją do integracji, sprzyjały wytworzeniu korzystnych relacji nauczyciel –uczeń, a wychowawcom dały możliwość głębszego, bardziej wszechstronnego poznania swoich wychowanków, ich zainteresowań, problemów, predyspozycji. Przede wszystkim oderwanie od systemu klasowego umożliwiło nauczycielom – wychowawcom poznanie uczniów w sytuacji pozaszkolnych; sprzyjało ich otwartości, budowaniu wzajemnego zaufania.

Wychowawczynie – p. Urszula Bronikowska i p. Marzena Ryniecka – dziękują rodzicom za pomoc w przygotowaniu przedsięwzięcia oraz opiekę nad uczniami podczas wyjazdu.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 265

Ważne daty

So Gru 01
Nowy Rok

Goście na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 

Statystyki strony

Artykułów : 1253
Zakładki : 11

Licznik odwiedzin

Dzisiaj459
Wczoraj956
Tydzień459
Miesiąc15191
Wszystkie604547

Dzwonki

  1. 8.00 - 8.45
  2. 8.55 - 9.40
  3. 9.50 - 10.35
  4. 10.45 - 11.30
  5. 11.45 - 12.30
  6. 12.40 - 13.25
  7. 13.30 - 14.15
  8. 14.20 - 15.05
  9. 15.10 - 15.55

Przyjazna Szkoła

Pobierz bezpłatny program PIT Projekt 2017!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl

Z wielką radością informujemy,

że Stowarzyszenie Rodziców na

Rzecz Pomocy Szkołom ,,Przyjazna Szkoła"

w ramach projektu - stanowiącego realizację

pomocy  Stowarzyszenia w Akcji

,,1% dla mojej szkoły"

w kwocie 9234,70 zł zakupiliśmy dwie

tablice interaktywne, znaki drogowe

do miasteczka ruchu

drogowego i stroje sportowe.

Zakupione pomoce służą realizacji

 procesu dydaktycznego w naszej szkole.