Menu ucznia

Warszawa

Kalendarz szkolny

poprzednim miesiącu listopad 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 44 1 2 3 4
week 45 5 6 7 8 9 10 11
week 46 12 13 14 15 16 17 18
week 47 19 20 21 22 23 24 25
week 48 26 27 28 29 30

Logowanie

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Narodowe czytanie w klasach I-III
Wpisany przez Krystyna Krawiecka   
środa, 03 października 2018 21:47

WP_20181001_09_21_05_Pro

1 października w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, uczniowie klasy I – III naszej szkoły wzięli udział w Narodowym Czytaniu ze Słodziakami. W tym dniu dorośli czytali dzieciom fragmenty książki Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie,czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków". Wydarzenie to było początkiem Tygodnia Głośnego Czytania w naszej szkole. Każdego dnia lekcje w klasach młodszych rozpoczynają się od głośnego czytania wybranej przez dzieci książki . W klasie pierwszej czytają dzieciom dorośli, a w klasach drugich i trzeciej koleżanki lub koledzy z klasy.

Każdy uczeń z klas 1-3 otrzymał także album z drzewkiem czytelniczym i ma możliwość zdobycia naklejek Słodziaków, jeśli przez 21 dni będzie głośno czytał swoim rodzicom. Codzienne głośne czytanie w domu wybranej przez ucznia książki dokumentowane jest podpisem rodzica,a w szkole nagradzane naklejką Słodziaka. Zabawa trwa, rozdaliśmy już sporo naklejek i cieszymysię, że rodzice wspierają nas w tej inicjatywie. Wierzymy, że uda namsię zmotywować najmłodszych do rozwijania prawdziwej pasji czytania.

Niedługo czeka uczniów jeszcze więcej pracy. Już teraz wykonują grupowo lub indywidualnie prace konkursowe:

klasy I - rysują swoje historie dotyczące Gangu Słodziaków,

klasy II -tworzą komiks o Słodziakach,

klasa III pisze krótkie historie o Gangu Słodziaków i je ilustruje.

Dzisiaj książka ma poważną konkurencję. Trudno nakłonić dzieci do czytania, dlatego tak ważne jest, by już u najmłodszych wyrabiać nawyki czytelnicze. Radość i pasja czytania niech będzie dobrą alternatywą odpoczynku od cyfrowego świata.

Apelujemy do Rodziców!

Dzień bez książki, jest dniem straconym dla Waszych dzieci.

Głośne czytanie i rozmowy o książce to najłatwiejszy, najtańszy i najprzyjemniejszy dla dzieci sposób budowania ich umiejętności językowych, poszerzania wiedzy, podnoszenia motywacji do nauki.

Czytajmy naszym dzieciom i zachęcajmy je do czytania przez 20 minut codziennie.

 
Wyjazd do ,,Zielonej Szkoły"
Wpisany przez Kamila Narazińska   
środa, 03 października 2018 20:44

IMG_20180927_111052

W dniach 27 - 28 września 2018 r. uczniowie klasy VII a wzięli udział w wycieczce do Zielonej Szkoły w Goreniu Dużym.
Podstawowym celem wyjazdu była integracja zespołu klasowego poprzez naukę, wypoczynek i zabawę.
Uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczyli we wszystkich zajęciach edukacyjnych. Piekli bułki. Brali udział w warsztatach terenowych, wikliniarskich oraz rzeźbiarskich. Poznali nowe gatunki roślin i zwierząt, podziwiali pomnik przyrody i jesienne krajobrazy GWPK. Szczególnie ciekawe okazały się działania praktyczne, związane z problematyką ekologiczną i regionalną. Atrakcyjne były też zajęcia sportowe oraz ognisko. Uczniowie doskonalili umiejętności współżycia w grupie. Wyjazd stanowił cenną lekcję samodzielności. Pogoda sprzyjała wypoczynkowi , zabawie oraz nauce.

W zorganizowaniu przedsięwzięcia pomagali rodzice uczniów. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się realizacji w/w działania dydaktyczno-wychowawczego.

K. Narazińska

 
„Ekologiczny edukator szkolny – I edycja 2018”
Wpisany przez Jadwiga Wiśniewska   
poniedziałek, 01 października 2018 14:12

DSC_1523

Jest to tytuł konkursu w ramach projektu „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: „Lubię tu być… na zielonym!” ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W konkursie mogli brać udział uczniowie szkół podstawowych, którzy opracowali projekt edukacyjny mający na celu promowanie wśród mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego postaw proekologicznych, wspierających ochronę środowiska. Z naszej szkoły podjęła się tego zadania Julia Sikorska z klasy VIb, członkini Szkolnego Koła LOP, która wraz z koleżankami i kolegami z klasy oraz p. Jadwigą Wiśniewską opracowała plan promocji Jeziora Rakutowskiego pod nazwą „Jezioro Rakutowskie – raj dla ptaków i nasza duma”. Projekt Julii został zaakceptowany przez komisję konkursową i szkoła otrzymała grant w wysokości 650 złotych na jego realizację. 28 września 2018r. Julia wraz z koleżankami i kolegami z klasy zakończyła realizację swojego projektu, w ramach którego przygotowała z koleżankami prezentację multimedialną o Jeziorze Rakutowskim i przedstawiła ją wszystkim uczniom w szkole oraz rodzicom uczniów kl. VIb podczas wywiadówki. W ramach projektu odbyła się wycieczka uczniów nad jezioro z ornitologiem, efektem której jest wystawa prac charakterystycznych przedstawicieli flory i fauny rezerwatu „Jezioro Rakutowskie”, wykonanych przez uczestników wycieczki. Na wycieczkę zostali zaproszeni też rodzice uczniów realizujących projekt. 20 września 2018r. po wywiadówce cała klasa VIb i rodzice wraz z p. Jadwigą Wiśniewską, p. Anetą Sadowską, p. Barbarą Zielińską-Tomicką i p. Piotrem Twardowskim z GWPK – miłośnikiem przyrody i znawcą ptaków udali się nad jezioro i obserwowali ptaki z wieży oraz wysłuchali opowieści p. Piotra o osobliwościach tego niezwykłego miejsca. Na zakończenie wszyscy upiekli sobie kiełbaski w ognisku przygotowanym nad Jeziorem Lubiechowskim przez leśniczego p. Zbigniewa Piotrkowskiego. Miłą niespodziankę sprawiła wszystkim p. Jadwiga Śpibida - Dyrektor szkoły, która dołączyła do naszej wycieczki. Ostatnim punktem projektu było zaprojektowanie, wykonanie i powielenie plakatu promującego walory przyrodnicze Jeziora Rakutowskiego oraz zasady zachowania się nad nim. Plakaty zostały rozwieszone w kilku miejscach naszego miasta i jego okolicy. Mamy nadzieję, że wszyscy odbiorcy naszego projektu zgadzają się z jego tytułem „Jezioro Rakutowskie – raj dla ptaków i nasza duma”.

 
Po raz IX w finale
Wpisany przez Jadwiga Wiśniewska   
poniedziałek, 01 października 2018 14:08

DSCN0747

26 września 2018r. uczennice kl. VIb należące do Szkolnego Koła Przyrody: Julia Kata, Julia Majewska i Katarzyna Seklecka wraz z p. Jadwigą Wiśniewską reprezentowały naszą szkołę podczas uroczystego podsumowania ogólnopolskiego programu przyrodniczo-ekologicznego „Ożywić pola” w Warszawie. Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu odnosi sukcesy w tym programie od samego początku, czyli od 2006r. Tak było i w tym roku. Po raz IX została jego finalistą zajmując XV miejsce w Polsce. Podsumowując dwunastoletni dorobek szkoły w zakresie realizacji programu „Ożywić pola” należy podkreślić duże zaangażowanie całej społeczności szkolnej – uczniów, pedagogów, rodziców oraz instytucji i organizacji społecznych wspierających szkołę, a w szczególności: Koła Łowieckiego nr 159 „Bór”, Urzędu Miasta Kowal, Urzędu Gminy Kowal, Nadleśnictwa Włocławek, Gostynińsko- Włocławskiego Parku Krajobrazowego, Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej i Ligi Ochrony Przyrody. Efektem tej współpracy, którą od początku koordynuje p. Jadwiga Wiśniewska, jest udział szkoły w kolejnych edycjach programu i uzyskiwanie wysokich lokat naszej szkoły (dwukrotnie IV miejsce, dwukrotnie V miejsce, dwukrotnie VI miejsce, 1 raz X miejsce, raz XV, raz XVI miejsce w Polsce) i w związku z tym wzbogacenie szkoły w sprzęt optyczny (kilkanaście mikroskopów, lornetek i lunet), sprzęt turystyczny (kilkaset plecaków, kompasów i latarek ledowych), kilka zestawów plansz edukacyjnych, setki książek przyrodniczych oraz kilkuletnią prenumeratę czasopisma „Łowiec Polski”. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o wiadomości z zakresu wyglądu i trybu życia zwierząt będących patronami poszczególnych edycji programu: bażanta, kuropatwy, sarny, zająca, bobra, cietrzewia, trznadla, kaczki oraz gęsi gęgawy podczas zajęć pozalekcyjnych. Poznali też podczas zajęć terenowych siedliska tych zwierząt, w tym obszary objęte programem NATURA 2000. Dokonali wysypowych nasadzeń drzew i krzewów, zwanych remizami śródpolnymi, które w przyszłości stanowić będą schronienie i bazę żerową dla zwierzyny drobnej dziko żyjącej.

PS Bardzo dziękuję myśliwym - koordynatorom ds. współpracy z naszą szkołą, z którymi miałam przyjemność pracować podczas realizacji tegoż programu: p. Ryszardowi Sudomirowi, p. Antoniemu Lisiewiczowi, p. Krzysztofowi Pasieckiemu, p. Maciejowi Ignaczakowi. Szczególne słowa podziękowania składam p. Zbigniewowi Piotrkowskiemu – myśliwemu i leśnikowi, który od samego początku programu przez wszystkie lata był dobrym duchem naszych przedsięwzięć w szkole i w terenie. Dziękuję dyrekcji szkoły, nauczycielom i pracownikom za włączenie się w realizację programu: wyjazdy, konkursy, prelekcje, zbiórki. Najpiękniej dziękuję wszystkim uczniom, którzy angażowali się we wszystkie akcje w ramach programu, często poświęcając swój wolny czas. Wszystkim przedstawicielom instytucji i organizacji społecznych oraz rodzicom uczniów jestem wdzięczna za życzliwość i wspieranie obecnością, dobrym słowem wszystkich naszych poczynań dla dobra przyrody.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 265

Ważne daty

So Gru 01
Nowy Rok

Goście na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 

Statystyki strony

Artykułów : 1253
Zakładki : 11

Licznik odwiedzin

Dzisiaj474
Wczoraj956
Tydzień474
Miesiąc15206
Wszystkie604562

Dzwonki

  1. 8.00 - 8.45
  2. 8.55 - 9.40
  3. 9.50 - 10.35
  4. 10.45 - 11.30
  5. 11.45 - 12.30
  6. 12.40 - 13.25
  7. 13.30 - 14.15
  8. 14.20 - 15.05
  9. 15.10 - 15.55

Przyjazna Szkoła

Pobierz bezpłatny program PIT Projekt 2017!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl

Z wielką radością informujemy,

że Stowarzyszenie Rodziców na

Rzecz Pomocy Szkołom ,,Przyjazna Szkoła"

w ramach projektu - stanowiącego realizację

pomocy  Stowarzyszenia w Akcji

,,1% dla mojej szkoły"

w kwocie 9234,70 zł zakupiliśmy dwie

tablice interaktywne, znaki drogowe

do miasteczka ruchu

drogowego i stroje sportowe.

Zakupione pomoce służą realizacji

 procesu dydaktycznego w naszej szkole.