Menu ucznia

Warszawa

Kalendarz szkolny

poprzednim miesiącu marzec 2019 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 9 1 2 3
week 10 4 5 6 7 8 9 10
week 11 11 12 13 14 15 16 17
week 12 18 19 20 21 22 23 24
week 13 25 26 27 28 29 30 31

Logowanie

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

XX Jubileuszowy Bal Dobroczynny
Wpisany przez Dyrektor Szkoły Jadwiga Śpibida   
środa, 13 lutego 2019 19:51

dsc_7424

Za nami jubileuszowy XX bal dobroczynny. W sobotę 9 lutego 2019 r. o godz. 19-tej w pięknej scenerii sali widowiskowej w remizie OSP odbył się niezapomniany bal.

Bal otworzył p. Eugeniusz Gołembiewski- Burmistrz Kowala z panią Anną Skrzypińską -przewodniczącą Rady Rodziców, wiceprzewodniczącymi- p.Renatą Majewską i p. Adamem Pajęckim w asyście dyrektora szkoły- p. Jadwigi Śpibida i p. Jadwigi Wiśniewskiej oraz przewodniczącego Rady Miasta- p. Krzysztofa Pasieckiego i sekretarza miasta p. Szymona Strucińskiego.

Był to bal jubileuszowy, a więc niepowtarzalny. Pan Burmistrz uhonorował organizatorów balów dwóch dekad pamiątkowymi listami gratulacyjnymi. Spośród wszystkich przewodniczących Rad Rodziców zaproszenie przyjęli: p. Joanna Barańska, p. Anna Witschenbach, p. Ilona Majewska, p. Iwona Dybowska, p. Beata Perlińska, p. Adam Pajęcki

i oczywiście organizatorka dziewięciu ostatnich imprez- p. Anna Skrzypińska. Tancerki z grupy mażoretek przygotowały i pięknie zaprezentowały układ taneczny, który był podziękowaniem dla organizatorów za ich ciężką pracę. Niespodzianką balu miała być obecność wielkiego polskiego aktora, p. Jana Nowickiego, ale ze względu na niedyspozycję zdrowotną, przekazał list, który odczytał Pan Burmistrz.

Podobnie jak w latach poprzednich, nie zabrakło atrakcji : tańca z różami, walca kotylionowego, wspólnych fotografii i zabaw. Atutem balu był bogato zastawiony stół i potrawy przygotowane przez „kucharza doskonałego”- pana Marcina Sarnowskiego i jego ekipę. Do tańca zachęcał niezastąpiony zespół muzyczny „Atut”.

Społeczność Szkoły Podstawowej w Kowalu najserdeczniej jak potrafi dziękuje Radzie Rodziców a przede wszystkim głównym organizatorom-p. Annie Skrzypińskiej , p. Renacie Majewskiej i p. Adamowi Pajęckiemu za niełatwą pracę, której efektem jest pozyskana ogromna kwota 17230 zł , znajdująca się już na koncie Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Kowalu. Pieniądze te zostaną przekazane uczniom jako dofinansowanie wycieczek szkolnych.

Dziękujemy : p. Annie Giergielewicz za niepowtarzalne w formie kotyliony, które przygotowuje od wielu lat; Rodzicom ze wszystkich klas za bardzo smaczne ciasta; firmie cukierniczej Państwa Golon za pyszny tort, Zarządowi OSP w Kowalu za bezpłatne udostępnienie sali OSP;

sponsorom : Alicji i Krzysztofowi. Pasieckim ; Renacie i Sławomirowi Majewskim; Sylwii i Jarosławowi Sudomirom; Anecie Prekop ; Firmie Dubielak ; Firmie Dubimex ; Magdalenie i Sławomirowi Rudzińskim; Monice Rudzińskiej; Katarzynie Janickiej ; Grażynie Januszowi Kwiatkowskim; Kujawskiej Spółdzielni Mleczarskiej;

darczyńcom za wpłaty na konto i zakup cegiełek : Zofii i Eugeniuszowi Gołembiewskim; Katarzynie i Januszowi Rzadkowolskim; Grażynie i Mirosławowi Bińkowskim; Edycie i Tomaszowi Dorszom; Agnieszce i Grzegorzowi Szeflerom; Karolowi Bednarkowi; Róży i Lechowi Rudzińskim; Annie Krajewskiej; ks. proboszczowi Piotrowi Głowackiemu; BS Kowal ; Firmie Montex; MGKS Kujawiak Lumac Kowal; Renacie i Andrzejowi Alabrudzińskim; ZS im.J.Pawła II w Kowalu; Wojciechowi Rudzińskiemu; Krystynie Krawieckiej; Cezaremu Piątkowi; Danucie Zbonikowskiej; Lucynie Guziejewskiej; Anecie Sadowskiej; Martynie Pruszkiewicz; Marcie Ziółkowskiej; Elżbiecie i Andrzejowi Skibińskim; Ewie Człapińskiej; Emilii i Grzegorzowi Pułaneckim; Annie Szatkowskiej; Emili Zasadzie; Kamili i Tomaszowi Narazińskim, Marzenie Rynieckiej; Magdalenie i Krzysztofowi Milczarkom; Rodzicom z klas:

I a, I b, II a, II b, III , IV a, IV b, V a, V b, VI a,VI b, VII a, VII b, III a gim., III b gim.

W środę 13 lutego Stowarzyszenie Aktywny Kowal wpłaciło na konto Rady Rodziców 1000 zł, a więc całkowity dochód wzrósł do 18230 zł.

 
Występy dla LO
Wpisany przez Jadwiga Wiśniewska   
środa, 13 lutego 2019 19:44

8 lutego 2019r. uczniowie naszej szkoły wystąpili z programem artystycznym dla społeczności szkolnej kowalskiego LO. Śpiew, taniec, popisy akrobatyczne oraz inscenizacja wiersza pt. „Rzepka” podobały się starszym koleżankom i kolegom i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Młodzi artyści usłyszeli wiele ciepłych słów od dyrektora LO – p. A. Prokopiak Lewandowskiej i innych nauczycieli.

Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie.

 
Przyjemne z pożytecznym
Wpisany przez Jadwiga Wiśniewska   
środa, 13 lutego 2019 19:35

IMG_0451

Tegoroczne ferie zimowe rozpoczęły się bajecznie. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali gry i zabawy towarzyskie dla wszystkich uczestników. Przy dźwiękach popularnych piosenek doskonale bawili się najmłodsi uczniowie. W tańcu wirowali królowie, księżniczki oraz bohaterowie kreskówek i utworów literackich. Uczniowie klas starszych i gimnazjaliści także z ochotą tańczyli i zgłaszali się do konkursów. Nasi uczniowie w tanecznym rytmie rozpoczęli zasłużony zimowy wypoczynek. Kolejne dni ferii w szkole upłynęły pracowicie, choć bardzo przyjemnie. Wiele emocji wzbudziły konkursy: szachowy i piosenki zagranicznej (opisy ich zostały osobno zamieszczone na tej stronie internetowej szkoły). W szkole uczniowie przygotowywali się do kolejnego wojewódzkiego etapu konkursu przedmiotowego organizowanego przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Wielu uczniów uczestniczyło w zajęciach matematycznych, podczas których czerpało przyjemność z kruszenia zadań tekstowych. Niektórzy uczniowie brali udział w warsztatach chemicznych poznając tajniki tej dziedziny nauki poprzez eksperymentowanie. Byli też uczniowie, którzy z przyjemnością oglądali filmy edukacyjne. Duża grupa przygotowywała program artystyczny na Dzień Babci i Dziadka. Wszystkie zajęcia miały głównie na celu integrację dzieci i młodzieży oraz rozbudzanie ich kreatywności i pomysłowości. Zostały zorganizowane w porozumieniu z uczniami, którzy wyrazili chęć uczestnictwa w nich. Przychodzili do szkoły i chętnie ze sobą przebywali. Ogółem brało udział ponad sto osób. Były też zaplanowane zajęcia sportowe, artystyczne, na które nie stawił się żaden uczeń. Nauczyciele byli wyjątkowo wyrozumiali dla nieobecnych uczniów, którzy woleli spędzić swój wolny czas poza szkołą.

Zajęcia dla uczniów zorganizowali następujący nauczyciele: J. Śpibida – dyrektor szkoły, B. Zielińska Tomicka, A. Sadowska, A. Szatkowska, L. Guziejewska, E. Czaplicka, K. Krawiecka, E. Człapińska, A. Mularska, M. Rudzińska, K. Narazińska, T. Naraziński, C. Piątek, J. Przywitowski, M. Ryniecka, Dariusz Kolczyński, A. Prokopiak Lewandowska, M. Pruszkiewicz, M. Rosiak, D. Zbonikowska, M. Ziółkowska, E. Zasada, J. Wiśniewska
 
Byliśmy w DPS w Kurowie
Wpisany przez Jadwiga Wiśniewska   
piątek, 08 lutego 2019 18:35

IMG_0683

7 lutego 2019r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielkami – B. Zielińską Tomicką, A. Szatkowską i J. Wiśniewską gościli w Domu Pomocy Społecznej w Kurowie. Zaprezentowali program artystyczny, który przygotowali dla swoich babć i dziadków i wcześniej przedstawili go w sali remizy OSP w Kowalu. W przedstawieniu królował przede wszystkim taniec, teatr, muzyka i śpiew. Dzieci i młodzież odegrali swoje role najlepiej jak umieli, za co otrzymali gromkie brawa od mieszkańców i pracowników DPS - u. Wiele osób wspólnie z artystami nuciło sobie znane piosenki, a na niektórych twarzach widać było nieukrywane wzruszenie.

Dyrektor, p. Małgorzata Smolińska podziękowała artystom za wspaniały występ i zaprosiła na słodki poczęstunek. Pobyt w tym wyjątkowym Domu był doskonałą lekcją tolerancji, pokory i wrażliwości na cierpienie ludzi dotkniętych różnymi chorobami.

W imieniu społeczności szkolnej jeszcze raz serdecznie dziękuję Dyrekcji, Pracownikom i Mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Kurowie za przemiłe przyjęcie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 276

Ważne daty

Brak wydarzeń

Goście na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Statystyki strony

Artykułów : 1309
Zakładki : 11

Licznik odwiedzin

Dzisiaj312
Wczoraj135
Tydzień640
Miesiąc1637
Wszystkie707683

Dzwonki

  1. 8.00 - 8.45
  2. 8.55 - 9.40
  3. 9.50 - 10.35
  4. 10.45 - 11.30
  5. 11.45 - 12.30
  6. 12.40 - 13.25
  7. 13.30 - 14.15
  8. 14.20 - 15.05
  9. 15.10 - 15.55

Przyjazna Szkoła

Pobierz bezpłatny program PIT Projekt 2017!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl

Z wielką radością informujemy,

że Stowarzyszenie Rodziców na

Rzecz Pomocy Szkołom ,,Przyjazna Szkoła"

w ramach projektu - stanowiącego realizację

pomocy  Stowarzyszenia w Akcji

,,1% dla mojej szkoły"

w kwocie 9234,70 zł zakupiliśmy dwie

tablice interaktywne, znaki drogowe

do miasteczka ruchu

drogowego i stroje sportowe.

Zakupione pomoce służą realizacji

 procesu dydaktycznego w naszej szkole.