Menu ucznia

Warszawa

Kalendarz szkolny

poprzednim miesiącu maj 2019 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 18 1 2 3 4 5
week 19 6 7 8 9 10 11 12
week 20 13 14 15 16 17 18 19
week 21 20 21 22 23 24 25 26
week 22 27 28 29 30 31

Logowanie

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Finał szkolnych konkursów na 100 -LECIE odzyskania Niepodległości przez Polskę
Wpisany przez Jadwiga Wiśniewska   
środa, 05 grudnia 2018 17:53

WP_20181130_09_42_34_Pro

30 listopada 2018r. w auli szkolnej odbył się finał szkolnych konkursów: recytatorskiego pod tytułem „ Piękna nasza Polska cała” i Wielkiego testu wiedzy pod nazwą „100 pytań na 100 - lecie Niepodległości Polski”, którego celem było: uczczenie 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie o tematyce patriotycznej i utrwalanie poczucia dumy narodowej, popularyzacja wiedzy o Polsce, propagowanie wiedzy o kulturze narodu i państwa polskiego, pogłębienie wiedzy o regionie i kształtowanie tożsamości regionalnej, dostarczenie radosnych przeżyć i satysfakcji z pogłębienia swojej wiedzy, wdrażanie do współzawodnictwa i godnej rywalizacji. Konkursy skierowane były do uczniów klas I -VIII SP oraz kl. III Gimnazjum w Kowalu i przebiegały w II etapach: I etap – eliminacje klasowe, w których brali udział obowiązkowo wszyscy uczniowie szkoły i etap II - finałowy, w którym uczestniczyli reprezentanci klas, wyłonieni w I etapie. Już podczas zmagań klasowych, które przeprowadzili wychowawcy klas, był problem z wyłonieniem przedstawicieli do finału, ponieważ było wielu godnych kandydatów. Ostatecznie ustalono listę finalistów konkursu recytatorskiego – Karolina Kwarcińska i Szymon Wiliński z kl. Ia, Julia Jasińska i Wiktor Chrobociński z kl. Ib, Bartłomiej Majewski i Gabrysia Czerwińska z kl. IIa, Szymon Szydłowski i Weronika Lewandowska z kl. IIb, Igor Ziółkowski i Szymon Grudziński z kl. IIIa, z kl. IVa, Lena Smolińska z kl. IVb, z kl. IVc, Anna Klitkowska z kl. Va, z kl. Vb, Agata Rembiałkowska z kl. Via, Julia Kata z kl. VIb, Alicja Urbańska z kl. VIIa, Aleksandra Czajka z kl. VIIb, Filip Wesołowski z kl. VIIIa, Marta Sadowska z kl. VIIIb, Jakub Górski z kl. IIIb Gimn. i Adrianna Cieszykowska z kl. IIIa Gimn.

Komisja w składzie: p. Wanda Nowakowska – polonistka z LO Kowal, p. Anna Marcinkowska - przedstawicielka Biblioteki Miejskiej w Kowalu i p. Ilona Majewska – kierownik I E i S UM Kowal najwyżej oceniła i ostatecznie ustaliła werdykt:

kl. I –III

I miejsce – Weronika Lewandowska

II miejsce – Gabrysia Czerwińska

III miejsce – Wiktor Chrobociński, Igor Ziółkowski

kl. IV – VI

I miejsce – Julia Kata

II miejsce – Lena Smolińska

III miejsce – Oliwia Polińska

kl. VII, VIII i Gimn.

I miejsce – Filip Wesołowski

II miejsce – Aleksandra Czajka

III miejsce – Marta Sadowska

Lista finalistów Wielkiego testu wiedzy:

Jakub Grzywacz z kl. IVa, Julia Wietrzykowska z IVb, Franciszek Wodzyński z kl. IVc, Szymon Giergielewicz z kl. Va, Piotr Jaskulski z kl. Vb, Łukasz Nakonowski kl. Via, Aleksandra Pawlak z kl. VIb, Maja Dębska z kl. VIIa, Alicja Paprocka z kl. VIIb, Adrian Kwiatkowski z kl. VIIIa, Karolina Majewska z kl. VIIIb, Julia Piotrkowska z kl. IIIa Gimn., Weronka Jasińska z kl. IIIb Gimn.

Jury w składzie: p. Anna Prokopiak Lewandowska – dyrektor LO Kowal i nauczyciel historii, p. Anna Skrzypińska – przewodnicząca Rady Rodziców i radna Miasta Kowal, p. Katarzyna Wożniak – przedstawiciel Nadleśnictwa Włocławek i p.Maciej Ignaczak – myśliwy i radny Miasta Kowal po wielu dogrywkach wyłoniła laureatów:

W kl. IV - VI:

I miejsce – Aleksandra Pawlak

II miejsce –Julia Wietrzykowska

III miejsce –Jakub Grzywacz

IV miejsce – Piotr Jaskulski

W kl. VII – III Gimn.

I miejsce – Weronika Jasińska

II miejsce – Julia Piotrkowska

III miejsce – Karolina Majewska

Laureaci konkursów odebrali piękne nagrody, a pozostali uczestnicy drobne upominki i okolicznościowe dyplomy. Z przyjemnością i wzruszeniem wszyscy wysłuchali pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego. Uczestnikom konkursów gratulujemy pięknej recytacji wierszy i ogromnej wiedzy o Polsce. Warto poinformować wszystkich zainteresowanych, że uczestnicy konkursu wiedzy mieli jednakowe szanse, ponieważ otrzymali identyczne materiały do przygotowania się do zmagań z zakresu wiedzy o Polsce.

Bardzo dziękuję za życzliwość i pomoc w przeprowadzeniu konkursów Pani Dyrektor, Paniom Wychowawczyniom, Paniom i Panu zasiadającym w komisjach konkursowych, Pani Pauli Krawieckiej, Pani Anecie Sadowskiej, Pani Barbarze Zielińskiej Tomickiej, Panu Cezaremu Piątkowi, Pani Lucynie Guziejewskiej i Pani Katarzynie Janickiej.

 

Jadwiga Wiśniewska – organizatorka w/w konkursów
 

Ważne daty

Brak wydarzeń

Goście na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Statystyki strony

Artykułów : 1338
Zakładki : 11

Licznik odwiedzin

Dzisiaj111
Wczoraj137
Tydzień248
Miesiąc7744
Wszystkie734546

Dzwonki

  1. 8.00 - 8.45
  2. 8.55 - 9.40
  3. 9.50 - 10.35
  4. 10.45 - 11.30
  5. 11.45 - 12.30
  6. 12.40 - 13.25
  7. 13.30 - 14.15
  8. 14.20 - 15.05
  9. 15.10 - 15.55

Przyjazna Szkoła

Pobierz bezpłatny program PIT Projekt 2017!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl

Z wielką radością informujemy,

że Stowarzyszenie Rodziców na

Rzecz Pomocy Szkołom ,,Przyjazna Szkoła"

w ramach projektu - stanowiącego realizację

pomocy  Stowarzyszenia w Akcji

,,1% dla mojej szkoły"

w kwocie 9234,70 zł zakupiliśmy dwie

tablice interaktywne, znaki drogowe

do miasteczka ruchu

drogowego i stroje sportowe.

Zakupione pomoce służą realizacji

 procesu dydaktycznego w naszej szkole.