Menu ucznia

Warszawa

Kalendarz szkolny

poprzednim miesiącu sierpień 2019 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 31 1 2 3 4
week 32 5 6 7 8 9 10 11
week 33 12 13 14 15 16 17 18
week 34 19 20 21 22 23 24 25
week 35 26 27 28 29 30 31

Logowanie

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Wyprawka dla ucznia klasy pierwszej w roku szkolnym 2019/2020
Wpisany przez Krystyna Krawiecka   
czwartek, 25 lipca 2019 20:40

PODRĘCZNIKI:

Podręczniki do obowiązkowych zajęć edukacyjnych uczniowie otrzymają w szkole po rozpoczęciu roku szkolnego. Należy zakupić tylko ćwiczenia do religii „Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa”

W tornistrze:

3 zeszyty 16 lub 32- kartkowe w 3 linie ,

3 zeszyty 16 lub 32 – kartkowe w kratkę,

zeszyt do informacji, korespondencji to zeszyt w 32 kartkowy w kratkę z wpisanymi na pierwszej stronie danymi: imię i nazwisko dziecka, telefony kontaktowe z zaznaczeniem do kogo.

Zeszyty bez marginesów, w okładkach i podpisane.

 

Wyposażenie piórnika
• 2 ołówki DOBRZE PISZĄCE np. BIC
• temperówka zamykana
• gumka
• kredki ołówkowe DOBRZE PISZĄCE np. Bambino
• nożyczki z zaokrąglonymi czubkami
• linijka 15-20 cm o wyraźnie zaznaczonych cyfrach/ najlepsza metalowa lub drewniana
• klej w sztyfcie duży

• patyczki do liczenia

 

Przybory i materiały, które uczeń zostawia w szkole:

Teczka-walizeczka (teczka z rączką na rzeczy do plastyki typu kuferek A4 (lub trochę większa), a w niej:

• 2 bloki rysunkowe –białe A4
• 1 blok rysunkowy –kolorowy A4
• 2 bloki techniczne białe

• 2 bloki techniczne kolorowe A4
• 2 tekturowe teczki na gumkę (podpisane z przodu) – jedna zostanie w klasie, druga będzie w plecaku

• farby plakatowe (podpisane) i 2 pędzle różnej grubości

•pojemnik na wodę z pokryweczką zabezpieczającą przed rozlaniem wody

• kredki świecowe DOBRZE PISZĄCE np. Bambino (podpisane)
• kredki pastele (podpisane)
• plastelina duża (podpisana)
• 2 papiery kolorowe (wycinanka)

Ponadto:

• twarda podkładka do prac plastycznych A3 (np. śniadaniowa, plastikowa)
• segregator biurowy + 10 koszulek na dokumenty wpiętych do segregatora
• papier ksero – ryza
• chusteczki higieniczne 100 sztuk, ręcznik papierowy, mydło w płynie

Strój sportowy w podpisanym worku:
• biała bawełniana koszulka

• spodenki sportowe nie krępujące ruchów (ewentualnie leginsy) - granatowe lub czarne

• obuwie zmienne na jasnej podeszwie sznurowane lub zapinane na rzep.

Strój galowy: dziewczynki -biała bluzka, czarna lub granatowa spódniczka, chłopcy -biała koszula czarne lub granatowe spodnie

Ponadto:

Obuwie zamienne, które obowiązuje przez cały rok szkolny. Na te buciki potrzebny będzie worek (najlepiej z nieprzemakalnego materiału, który szybko wysycha; wymiary worka takie, aby swobodnie można było włożyć obuwie zimowe)

 

PROSIMY, ABY WSZYSTKIE MATERIAŁY I PRZYBORY ZOSTAŁY PODPISANE

Tornister

 1. Starajmy się wybrać lekki tornister (dziecko może dźwigać 10% swojej wagi).
 2. Tornister musi mieć usztywniony tył i szerokie, regulowane szelki. Paski powinny biec równolegle, a nie w układzie trójkątnym.
 3. Po założeniu na plecy tornister musi do nich przylegać - nie może opierać się na pośladkach.
 4. Paski powinny być podszyte miękkim wkładem, a tył tornistra mieć niewielkie rowki - dzięki nim dziecko będzie mniej się pocić.
 5. Warto kupić tornister, który ma wiele przegródek. Dzięki temu jedzenie, picie, książki i zeszyty nie będą z sobą bezpośrednio sąsiadować.
 6. Wbrew pozorom zakup tornistra na kółkach może nie być najlepszym rozwiązaniem. Taki tornister ciągnie się jedną ręką, co może powodować skrzywienie kręgosłupa.

 

 

 
Wycieczka klas ósmych
Wpisany przez Lucyna Guziejewska, Aneta Sadowska   
sobota, 22 czerwca 2019 07:12

20190613_161954

W dniach 12-14.06.2019r. uczniowie klasy VIII a i VIII b odbyli wycieczkę na trasie Poczdam, Berlin, Frankfurt nad Odrą. Pierwszego dnia wycieczkowicze zwiedzili najpiękniejsze zabytki Poczdamu: kościół św. Mikołaja, Bramę Brandenburską, Dzielnicę Holenderską i Rosyjską, a przede wszystkim przepiękne Zespoły Pałacowo- Parkowe Cecylienhof oraz Sanssouci. Berlin przywitał nas upalną pogodą, która jednak nie przeszkadzała w podziwianiu sławnych zabytków związanych z historią Europy i świata: Brama Brandenburska, Mur Berliński, Kolumna Zwycięstwa, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy, Check Point Charlie oraz wiele innych. Niezwykłych emocji dostarczyło wszystkim obejrzenie panoramy miasta z kopuły widokowej budynku parlamentu niemieckiego Reichstagu oraz jedyne w swoim rodzaju zbiory Muzeum Techniki. Uczniowie mogli poczuć atmosferę miasta spacerując po nowoczesnych, ruchliwych ulicach. Spacer przez most graniczny łączący Frankfurt nad Odrą ze Słubicami, gdzie był nocleg, okazał się dla uczniów także niezwykłą lekcją historii. Dla wszystkich wycieczka była wspaniałą i niezapomnianą przygodą na zakończenie edukacji w szkole podstawowej.

Uczestnicy serdecznie dziękują Panu Burmistrzowi Miasta Kowal oraz Radzie Rodziców za dofinansowanie wycieczki.

 
Gala zakończenia roku szkolnego 2018/2019
Wpisany przez Jadwiga Wiśniewska   
piątek, 21 czerwca 2019 16:33

dsc_2238

W środę, 19 czerwca 2019 r., odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019.
W tym roku wyjątkowa, bo szkołę ukończyli jednocześnie – ósmoklasiści – po raz pierwszy od wielu lat oraz - po raz ostatni – uczniowie gimnazjum. Oprócz absolwentów i wielu rodziców w uroczystości wzięli też udział: Eugeniusz Gołembiewski - burmistrz Kowala, Krzysztof Pasiecki – przewodniczący Rady Miasta Kowala, Anna Skrzypińska – przewodnicząca Rady Rodziców i jej zastępcy –Renata Majewska i Adam Pajęcki, a także dyrektorzy: Przedszkola Miejskiego Barbara Zakrzewska i Liceum Ogólnokształcącego Anna Prokopiak – Lewandowska.

Po krótkiej i wzruszającej części artystycznej, przygotowanej przez uczniów klas siódmych wraz z nauczycielami, wszystkich zgromadzonych w auli szkolnej przywitała dyrektor Jadwiga Śpibida. W swoim wystąpieniu nadmieniła, że ogromną radość sprawiły jej bardzo wysokie wyniki egzaminu ósmoklasisty i egzaminu gimnazjalnego. Stwierdziła, że nasi abiturienci mogą „śmiało i z wysoko uniesioną głową podążać w życie, pokonując nadchodzące próby”. Prosiła, żeby zapamiętali jednak, że punkty i procenty to tylko liczby, ważne jest przede wszystkim to, jakimi są ludźmi. Życzyła, aby w życiu kierowali się wyłącznie tymi zasadami, które pozwolą im zachować godność człowieka oraz zdobywać uznanie i szacunek innych.

Za wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie oraz szczególne osiągnięcia wręczyła wyróżniającym się uczniom nagrody. Po zakończeniu tej części uroczystości głos zabrała raz jeszcze dyrektor Jadwiga Śpibida. Powiedziała m.in. „Gimnazjum przestaje funkcjonować w strukturach polskiej oświaty. Jestem świadoma, że każdy sukces i każde dobro jakie tu się dokonywało było naszym wspólnym udziałem, razem budowaliśmy wizerunek, myślę, że dobry wizerunek naszej szkoły. Dziękuję Państwu tu obecnym, ale i tym którzy pracowali ze mną wcześniej, od początku istnienia naszego gimnazjum. Chcę powiedzieć, że po 20 latach jego istnienia, ja również zdecydowałam nie aplikować na stanowisko dyrektora szkoły. Dyrektorem się bywa, a nauczycielem pozostaje zawsze, ja tę drugą drogę teraz wybrałam. Praca przy tablicy była i jest nadal moją pasją, moim prawdziwym życiem zawodowym”.

Następnie podziękowała za owocną współpracę Radzie Rodziców, która również w tym roku kończy swoją kadencję. Nie mniej gorąco i serdecznie podziękowała Nauczycielom - za wzorowa pracę i zaangażowanie w życie szkoły. Miłe słowa podziękowania skierowała do Burmistrza, Przewodniczącego Rady Miasta i pracowników Inspektoratu Edukacji i Sportu. Dziękowała za wszelkiego rodzaju pomoc, życzliwość i wsparcie. Kończąc życzyła wszystkim wyczekiwanych, słonecznych, a nade wszystko bezpiecznych wakacji.

Po wystąpieniu Dyrektor Jadwigi Śpibida, głos zabrał burmistrz Eugeniusz Gołembiewski, który na ręce przedstawicieli Rady Rodziców, a w szczególności Anny Skrzypińskiej, która przez dziewięć lat sprawowała funkcję przewodniczącej Rady Rodziców Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz jej zastępcom -Renacie Majewskiej i Adamowi Pajęckiemu wręczył ozdobne, okolicznościowe dyplomy oraz kwiaty, dziękując im za ich wyjątkowo owocną, społeczną pracę dla dobra szkoły i uczniów. Ważną częścią gali na zakończenie roku szkolnego było wręczenie przez Burmistrza prestiżowych dyplomów dla najlepszych absolwentów naszych szkół. Podstawowym kryterium przyznania tego tytułu były wyniki egzaminów końcowych. W tym roku szkolnym tytuły te uzyskali: tytuł najlepszego absolwenta klasy trzeciej gimnazjum - Hubert Osmałek, a tytuł najlepszej absolwentki Szkoły Podstawowej - Aleksandra Chrobocińska, która także uzyskała najlepsze wyniki na egzaminie końcowym.

Następnie skierował wiele ciepłych słów pod adresem dyrektor Jadwigi Śpibida. Przypomniał, że ponad 20 lat temu poprosił ją o to, aby wyraziła zgodę na podjęcie obowiązków dyrektora nowo utworzonego wówczas Publicznego Gimnazjum w Kowalu. Stwierdził, że przez cały ten okres wywiązywała się ze swoich obowiązków dyrektorskich wzorowo, dbając o dobry poziom nauczania w kierowanej przez siebie placówce, a także właściwe wychowanie uczniów. Podziękował jej także za zaangażowanie w życie społeczno - kulturalne naszego miasta i jego okolicy. Powiedział też, że zawsze był dumny z tego, jak na zewnątrz reprezentuje kowalską oświatę.

Życząc wielu dalszych sukcesów w pracy dydaktycznej oraz w życiu osobistym wręczył jej na pamiątkę ozdobny, okolicznościowy dyplom, a także kosz z dwudziestoma różami. Poprosił wszystkich o powstanie i wyrażenie wdzięczności dla p. Dyrektor, na co wszyscy zebrani odpowiedzieli rzęsistymi oklaskami.

Po oficjalnej części uroczystości uczniowie wraz z wychowawczyniami udali się do swoich klas po odbiór świadectw.

 

 
Mistrzowie zbiórki makulatury nagrodzeni!
Wpisany przez Jadwiga Wiśniewska   
piątek, 21 czerwca 2019 07:32

 

20190614_104932Na początku czerwca br. podsumowano XIX edycję szkolnego konkursu pod nawą „Mistrz zbiórki surowców wtórnych”, którego celem jest propagowanie właściwych codziennych zachowań wobec środowiska naturalnego. Odbiór makulatury odbywał się w szkole zgodnie z regulaminem konkursu w dwóch turach: jesiennej i wiosennej. Uczniowie klas od I do VIII i ich rodziny zgromadzili łącznie ok. 8 ton makulatury (podobna ilość utrzymuje się od kilku lat). Kolejny rok mistrzowie zbiórki makulatury sami zdecydowali dokąd pojadą na wycieczkę i wskazali Termy w Uniejowie, ulubione miejsce ich wypoczynku. Wybrali się tam 14 czerwca 2019r. – wycieczka opisana jest w artykule pod tytułem „Ponownie Uniejów”. Uczestnicy zbiórki, którzy nie zakwalifikowali się na Termy do Uniejowa pojadą we wrześniu do Zielonej szkoły w Goreniu. W tym roku szkolnym było to niemożliwe ze względu na przyspieszony termin zakończenia roku szkolnego. Bardzo proszę uczniów i ich rodziców o wyrozumiałość. Serdecznie dziękuję uczestnikom wycieczki do Uniejowa za wzorowe zachowanie. Jestem wdzięczna opiekunom: p. Monice Rudzińskiej, p. Annie Giergielewicz, p. Annie Mularskiej i o. Vitaliemu Shvetsowi za troskliwą opiekę nad dziećmi. Składam serdeczne podziękowanie p. Ilonie Majewskiej za ufundowanie uczniom posiłku. Dziękuję Pracownikom ZGK za wywóz makulatury oraz p. Grzegorzowi Czachowskiemu za odbiór surowców wtórnych od uczniów. Największe podziękowania ślę pod adresem wszystkich uczniów i ich rodzin za udział w wyżej wymienionej akcji.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 292

Ważne daty

Brak wydarzeń

Goście na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

Statystyki strony

Artykułów : 1380
Zakładki : 11

Licznik odwiedzin

Dzisiaj34
Wczoraj791
Tydzień825
Miesiąc11104
Wszystkie795467

Dzwonki

 1. 8.00 - 8.45
 2. 8.55 - 9.40
 3. 9.50 - 10.35
 4. 10.45 - 11.30
 5. 11.45 - 12.30
 6. 12.40 - 13.25
 7. 13.30 - 14.15
 8. 14.20 - 15.05
 9. 15.10 - 15.55

Przyjazna Szkoła

Pobierz bezpłatny program PIT Projekt 2017!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl

Z wielką radością informujemy,

że Stowarzyszenie Rodziców na

Rzecz Pomocy Szkołom ,,Przyjazna Szkoła"

w ramach projektu - stanowiącego realizację

pomocy  Stowarzyszenia w Akcji

,,1% dla mojej szkoły"

w kwocie 9234,70 zł zakupiliśmy dwie

tablice interaktywne, znaki drogowe

do miasteczka ruchu

drogowego i stroje sportowe.

Zakupione pomoce służą realizacji

 procesu dydaktycznego w naszej szkole.