• Narodowe Czytanie

     •  

      Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej lekturą 12. odsłony Narodowego Czytania. 28 września 2023r. uczniowie klasy 6a pod opieką Pani Moniki Rosiak brali udział w akcji Narodowego Czytania na zaproszenie mieszkańców DPS w Kowalu. To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. (…) Spotkajmy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami, wysłuchajmy ich rozmów o Polsce, ale też tych codziennych pogawędek „przy polskim stole”. Odkryjmy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy. Przypomnijmy wreszcie ważne dziedzictwo Powstania Styczniowego, które powraca we wspomnieniach bohaterów i legendzie jako symbol i fundament narodowej pamięci i którego znaczenie jest istotne także dla innych narodów naszego regionu – podkreślił w liście Prezydent RP Andrzej Duda. Dziękujemy Pani Dyrektor,pracownikom oraz mieszkańcom za miłe przyjęcie i wspaniałą inicjatywę.

     • MIĘDZNARODOWY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

     • 26 września został ogłoszony Międzynarodowym Dniem Języków Obcych. To dobra okazja, by zwrócić dzieciom uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu.

      Dzięki znajomości języków obcych mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. Nawet odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury - bardziej zrozumiałe.

      W ramach obchodów Dnia Języków Obcych w naszej szkole uczniowie klasy 6a pod opieką Pani Moniki Rosiak oraz uczennice klasy 8a pod opieką Pani Emili Zasady przygotowali wiele atrakcji dla społeczności szkolnej m.in. quizy wiedzowe, malowanie flag na twarzy, puzzle, dobieranie słów w języku polskim, angielskim i niemieckim, kolorowanie flag,różne zadania interaktywne i wiele innych. Na uczestników zabawy czekały słodkie upominki oraz dyplomy.

      Drugim etapem obchodów Dnia Języków Obcych w naszej szkole było ozdabianie drzwi naszych klasopracowni hasłami, flagami, zdjęciami różnych państw Europy ,jak i świata. Dzięki temu nasze korytarze wyglądają naprawdę pięknie.

      Nauczyciel języka angielskiego Monika Rosiak

     • Słodka integracja w 5 b

     • W czwartek 21.09. uczniowie klasy 5 b wraz z wychowawczynią, panią p. Paula Krawiecką postanowili skorzystać w ramach godziny wychowawczej z Laboratorium Przyszłości. Integrując się po przerwie wakacyjnej przygotowali pyszne gofry, którymi następnie poczęstowali nauczycieli i pracowników szkoły. Efekty można podziwiać na zdjęciach

      #LaboratoriumPrzyszłości #LaboratoriumPrzyszlosci

     • Narodowe Czytanie 2023

     • Dnia 8 września klasy IV - VIII wzięły udział w Narodowy Czytaniu powieści Elizy Orzeszkowej pt.: ,,Nad Niemnem”. Głośne czytanie uczniów zostało poprzedzone prelekcjami odnośnie życia i twórczości pisarki.

      Jest to najbardziej znana powieść E. Orzeszkowej. Powstawała w latach 1886–1887, a w formie książki ukazała się w 1888 roku. Ze względu na barwne opisy, wyrazistych bohaterów i odwołania historyczne dzieło porównywano do Mickiewiczowskiego ,,Pana Tadeusza”. Żadna inna książka pisarki nie została tak entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów. Chwalono m.in. sprawne połączenie dydaktyzmu z walorami artystycznymi i przemyślaną kompozycję całości. ,,Nad Niemnem” cieszyło się popularnością i uznaniem kolejnych pokoleń czytelników. W Drugiej Rzeczypospolitej powieścią zainteresowało się kino. Ekranizację książki ukończono w 1939 roku, ale obraz zaginął w czasie II wojny światowej. Kolejny film nakręcono w połowie lat 80. XX wieku. ,,Nad Niemnem” to jeden najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w 2023 roku.

      Akcja Narodowego Czytania została zainicjowana w 2012 roku wspólną lekturą,, Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W kolejnych latach były czytane inne znaczące dzieła literatury polskiej.

      Mamy nadzieję, że taka lekcja zainspiruje uczniów do samodzielnego przeczytanie całej powieści.

     • ,,Każdy inny- wszyscy równi"

     • Uprzejmie informujemy, że nasza szkoła przystąpiła w roku szkolnym 2023/24 do II Edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno- Społecznego ,,Każdy inny- wszyscy równi". Celem projektu jest uwrażliwienie społeczności szkolnej i lokalnej na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz kształtowanie tolerancji i empatii wobec tych osób. W ramach akcji uczniowie przez cały rok będą realizowali różne inicjatywy i akcje.

     • Sprzątanie Świata

     •  15 września 2023 r. 

      Temat tegorocznej edycji to "Sprzątanie świata łączy ludzi". Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko  coroczna   zbiórka śmieci,  lecz  głównie zmiana nawyków  w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.

      15 września uczniowie klas II-VIII zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej. Rozpoczęto ją pogadanką na temat bezpieczeństwa oraz celów głównych akcji. Dzieci sprzątały teren wokół jeziora Dzilno. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Po sprzątaniu nadszedł czas na posiłek przy ognisku oraz wspólną zabawę. Najmłodsi uczniowie natomiast porządkowali dziedziniec szkoły oraz obejrzeli film o tematyce przyrodniczej.  Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia. Opiekunowie akcji dziękują wszystkim za zaangażowanie.

     • Kącik wyciszeń

     • Recepta na trudne emocje.

      Dbając o uczniów z naszej szkoły utworzyliśmy „Kącik wyciszenia", w którym każde dziecko może odpocząć, wyciszyć się i rozładować emocje nie zakłócając pracy innym.

      Każdy z nas, odczuwa emocje, każdy z nas ma inną osobowość. Nie ze wszystkim umiemy sobie poradzić. Dobre metody rozładowywania i przeżywania emocji pomagają dzieciom w codziennym lepszym funkcjonowaniu.

      Kącik wyciszenia znajduje się przy gabinecie pedagoga, psychologa i logopedy.

       

       

       

     • Kolorowe Kredki

     • JEST AKCJA ! Ekologiczna, charytatywna, nieskomplikowana, potrzebna! 

      „KOLOROWE KREDKI”, czyli wielki recykling kredkowy.

      Kto może przyłączyć się do akcji? Każdy chętny uczeń z klas 0-3. Jeśli jesteś uczniem klas starszych i podoba Ci się ta inicjatywa – ZAPRASZAMY również Ciebie 

      Co przynosimy ? Częściowo zużyte i niepotrzebne kredki ołówkowe.

      Gdzie przekazujemy ? Do specjalnych pojemników ustawionych na świetlicy.

      Do kiedy ? Cały rok szkolny 2023/24.

       Co dzieje się dalej ?

      Po wstępnej segregacji w naszej szkole wysyłamy je do Domu Kredek. Tam grupa wolontariuszy przerabia kredki. Zasiada do maszyn i z pozyskanych materiałów szyje kolorowe piórniki, które zapełnione odnowionymi kredkami, są zawożone do szpitali dla przebywających tam dzieci. Te kredki, które są w gorszym stanie, przerabiane są na kredkową biżuterię, stoliki ,półki itd.

      Chcesz wiedzieć więcej kliknij https://www.facebook.com/domkredek/

      Przynieś swoje zużyte kredki ołówkowe – damy im drugie życie!

       

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

     • Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

      4 września br. odbyła się inauguracja roku szkolnego 2023/2024. W uroczystości oprócz uczniów, rodziców i nauczycieli udział wzięli Burmistrz Eugeniusz Gołembiewski, Przewodniczący Rady Miasta Krzysztof Pasiecki, proboszcz parafii Kowal Piotr Głowacki, Przewodnicząca Rady Rodziców Katarzyna Seklecka, Dyrektor Przedszkola Miejskiego w Kowalu – Barbara Zakrzewska oraz Kierownik IEiS UM Kowal Marcin Poliński.

      W roku szkolnym 2023/2024 naukę w Szkole Podstawowej w Kowalu będzie pobierać 303 uczniów, w tym 37 pierwszoklasistów. Opiekę nad dziećmi będzie sprawować 36 pedagogów. Natomiast do Przedszkola Miejskiego uczęszczać będzie 107 dzieci w wieku od 2,5 do 7 lat, a zajmować się nimi będzie 13 pedagogów.

      W swoim wystąpieniu dyrektor dr Anna Prokopiak – Lewandowska powitała serdecznie całą społeczność szkolną po przerwie wakacyjnej. Jak zawsze niezwykle serdecznie powitała uczniów klas pierwszych, którzy po raz pierwszy przeżywali uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego. „Życzę Wam, abyście szybko poczuli się w naszej szkole dobrze i bezpiecznie i aby Wasi nowi koledzy otoczyli was przyjaźnią, a szkoła stała się wspaniałą przygodą”. Pani dyrektor wyraziła nadzieję, że będzie to udany i owocny, pełen sukcesów edukacyjnych rok szkolny.

      Życzenia na nowy rok szkolny złożył także całej społeczności szkolnej burmistrz Eugeniusz Gołembiewski, który wyraził nadzieję, że rozpoczynający się rok szkolny będzie normalny, bez pandemii i innych nadzwyczajnych zdarzeń, ale jednocześnie stanowić będzie kontynuację wielkich sukcesów szkoły czego potwierdzeniem jest tytuł lidera dla Miasta Kowal za zajęcie 3 miejsca w Polsce wśród wszystkich 800 miast w kraju pod względem wyników egzaminów ósmoklasistów w latach 2019-2021. Powiedział też, że ma nadzieję, że w rozpoczynającym się roku uda się zakończyć wielką inwestycję jaką jest budowa hali sportowej.

      Szkoła Podstawowa w Kowalu - celem unowocześniania procesu dydaktycznego oraz stwarzania młodym ludziom jak najlepszych szans do rozwoju – będzie angażować się w kolejnym roku szkolnym w projekty proponowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz instytucje pozarządowe w tym m.in.:

      program „Poznaj Polskę” czy udział w mobilności międzynarodowej – w bezpłatnych zagranicznych wyjazdach edukacyjnych. W priorytety na ten rok szkolny włączona została także tematyka uzależnień od energetyków i telefonów komórkowych wśród młodzieży. „Szanowni Rodzice cieszy mnie niezmiernie fakt, iż od 1 września obowiązuje nowe prawo zabraniające sprzedaży napojów energetycznych poniżej 18 roku życia. Mam nadzieję, że w naszej społeczności wszyscy wspólnymi siłami zawalczymy, aby to prawo było respektowane. Mam także nadzieję, że wspólnymi siłami zadbamy o bezpieczne korzystanie przez dzieci i młodzież z multimediów. Przypominam wszystkim uczniom i rodzicom, iż statut naszej szkoły zawiera zakaz używania telefonów komórkowych w czasie zajęć edukacyjnych, wychowawczych i opiekuńczych. Drodzy Rodzice współpraca z Państwem zawsze układała się bardzo dobrze. Mam nadzieję, że i w tym względzie będziemy murem stać po jednej stronie i uwolnimy przestrzeń szkolną od telefonów komórkowych”.

      Na koniec Pani dyrektor Anna Prokopiak-Lewandowska uroczyście, na forum społeczności szkolnej pożegnała dwie nauczycielki, które podjęły decyzję o przejściu na emeryturę: p. Elżbietę Szprengiel i Danutę Zbonikowską. „Szanowne Panie. Są w życiu chwile, które coś ważnego rozpoczynają lub coś kończą. Przejście na emeryturę to moment w życiu człowieka, który łączy obie te cechy. Zakończenie pracy zawodowej jest bez wątpienia ważnym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. W związku z przejściem na emeryturę składam serdeczne podziękowanie, wyrazy szacunku i uznania za długoletnią pracę opiekuńczo – wychowawczo – dydaktyczną. Dziękuję Wam za ciężką pracę włożoną w wychowanie i edukację wielu pokoleń uczniów naszej szkoły. Dziękuję za sumienność, za determinację, za wszelkie inspiracje. Dziękuję za wszystko to, co wspólnie pozwoliło nam kształtować dobry wizerunek naszej szkoły. Pań udziałem niech się stanie satysfakcja z dobrze spełnionej misji zawodowej i wdzięczność dzieci, uczniów, rodziców i nas nauczycieli. Życzę Paniom dużo zdrowia, długich lat życia – spokojnych i pogodnych, ubogaconych rodzinną radością. Życzę, aby wykorzystywały Panie wolny czas na realizację własnych planów i zamierzeń. Życzę, aby wszystkie plany i marzenia spełniły się właśnie teraz”.

     • Półkolonie 2023

     • 21 lipca 2023r. zakończyła się kolejna edycja półkolonii zorganizowanych przez  Szkołę Podstawową w Kowalu. W dwóch turnusach, które odbyły się w dniach 10.07.2023 r. – 14.07.2023 r.  oraz 17.07.2023 r. – 21.07.2023 r., uczestniczyło 85 dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Wypoczynek był współfinansowany przez Urząd Miasta oraz MOPS w Kowalu.

      Podobnie jak w latach ubiegłych, zorganizowane zajęcia rekreacyjno – edukacyjne stworzyły dzieciom warunki do ciekawego i aktywnego spędzenia wolnego czasu wakacyjnego.  Uczestnicy pod czujnym okiem opiekunów rozpoczęli wypoczynek od  udziału w  zajęciach ekologicznych w Rycykowym Zakątku. Oprócz gier i zabaw dydaktycznych, niewątpliwą atrakcją wizyty w siedzibie GWPK był grill z kiełbaskami. Tego samego dnia odwiedzili także lodziarnię „Lodogród”, gdzie  skosztowali pysznych lodów. Na zakończenie pierwszego dnia półkolonii dzieci obejrzały wzruszający seans pt. „Wakacje z Rudym”  w Kinie za Rogiem. 

      Kolejną atrakcją letniego wypoczynku, która wzbudziła wśród uczestników najwięcej radości, był dwugodzinny pobyt w Aquaparku w Kutnie wypełniony zabawami w wodzie i nauką pływania.  Zwiedzając Żywe Muzeum Piernika w Toruniu,  uczestnicy poznali tradycję wypieku  piernika, wzięli także udział w warsztatach, podczas których sami wypiekali toruńskie słodkości. Poznając atrakcje Torunia, dzieci obejrzały seans pt. „Kolorowy kosmos” w Planetarium oraz zjadły posiłek w restauracji McDonald. 

      W przedostatnim dniu dzieci spędziły czas na Ranczo pod Olszyną w okolicach Ciechocinka. Na zakończenie letniego wypoczynku sprawdzały swoją sprawność fizyczną w Parku Trampolin we Włocławku i skorzystały z oferty kulinarnej włocławskiej restauracji McDonald.

      Czas półkolonii był dla dzieci doskonałą okazją do wspólnych spotkań, zabaw integracyjnych, a także niecodzienną lekcją przyrody, historii, kultury i bezpieczeństwa.

      Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Kowalu składa serdeczne podziękowania nauczycielom, którzy sprawowali opiekę podczas letniego wypoczynku dzieci.

      W dniach 10.07 – 14.07 opiekunami półkolonii byli: p.  Anna Prokopiak - Lewandowska, p. Elżbieta Czaplicka, p. Barbara Zielińska – Tomicka, p. Kamila Narazińska, p. Tomasz Naraziński, p. Jacek Owsianowski, p. Vitalii Shvets, p. Elżbieta Szprengiel, p. Janusz Przywitowski, p. Cezary Piątek, p. Anna Mularska, p. Anna Giergielewicz, p. Monika Rudzińska,  p. Marta Ziółkowska, p. Emila Zasada, p. Aneta Grześ.

      W drugim tygodniu półkolonii opiekę pełnili: p. Ewa Człapińska, p. Katarzyna Borzęcka, p. Iwona Seklecka,  p. Monika Rosiak, p.  Robert Stranc, p. Jacek Owsianowski, p. Aneta Sadowska, p. Lucyna Guziejewska, p. Marzena Ryniecka, p. Krystyna Krawiecka, p. Katarzyna Janicka, p. Justyna Sztypka, p. Katarzyna Czerwińska, p. Vitalii Shvets, p. Paulina Ostrowska.

       

      Serdeczne podziękowania kierujemy do p. Burmistrza Miasta Kowal  - Eugeniusza Gołembiewskiego oraz MOPS w Kowalu za okazaną pomoc i wsparcie finansowe.  

      Dziękujemy także Pani wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Kowalu Annie Szatkowskiej, która podjęła się organizacji całego wypoczynku, pełniąc jednocześnie funkcję kierownika półkolonii.  

       

     • Półkolonie

     • w odwiedzinach u Mikołaja Kopernika

      Nasze szkolne półkolonie nie mogłyby się odbyć bez wizyty w Toruniu.

      Dzieci uwielbiają piec toruńskie pierniki w Muzeum Piernika, a seanse w planetarium pozostawiają zawsze na najmłodszych widzach niezapomniane wrażenia.

      Nasi uczniowie w Toruniu czują się niemal jak w domu...

      Jeśli do tego dołożyć wizytę w uwielbianej przez dzieci restauracji, to czego można chcieć więcej ?

      Życzymy miłych wrażeń....

     • Półkolonie

     • wizyta w Aquaparku

      Nasi najmłodsi uczniowie w drugim dni półkolonii organizowanych przez Szkołę Podstawową w Kowalu a współfinansowanych przez Urząd miasta Kowal - MOPS w Kowalu, odwiedzili park wodny w Kutnie.

      Najmłodsze dzieci uwielbiają zabawy w basenie, czego potwierdzeniem niech będą zdjęcia z wodnego szaleństwa.

      Oczywiście uczestnicy półkolonii, po wyczerpujących wodnych zabawach, mieli zapewniony posiłek (pyszne hot-dogi).

      Po powrocie do szkoły, opiekunowie zorganizowali jeszcze dla dzieci, gry i zabawy sportowe na Orliku.

     • MAZURY....

     • LETNI WYPOCZYNEK NASZYCH UCZNIÓW ...

      Wypoczynek naszych uczniów na Mazurach trwa w najlepsze. W ostatnich dniach dzieci, oprócz niezliczonych atrakcji, takich jak np. Rej Statkiem po trzech jeziorach (Mikołajskim, Śniardwy, Bełdany) miały okazję zwiedzać najważniejsze punkty na mapie turystycznej regionu. W piątek zwiedzili Giżycko oraz twierdzę Hitlera - Wilczy Szaniec. Odwiedzili także Olsztyn a w nim Planetarium oraz Muzeum Nowoczesności i Muzeum Przyrody

      Dopisująca, słoneczna pogoda pozwaliła także brać udział w różnych grach terenowych, jak znane wszystkim z dzieciństwa podchody. Oczywiście nie brakuje relaksu na plaży i kąpieli w jeziorze czy zabaw wodnych w AquaParku w Olsztynie...

      Dzieci bawią się dobrze, a kolejne dni odkrywają przed nimi nowe atrakcje...

      - ognisko z kiełbaskami i niezliczoną ilością konkursów i konkurencji z nagrodami...

      - wizyta w agrofarmie

      - przejażdżki wozem i przejażdżki konne...

      Aż szkoda wracać do domu...

     • Rozpoczęliśmy Półkolonie 2023

     • W dniu dzisiejszym dzieci z pierwszego turnusu ze Szkoły Podstawowej w Kowalu rozpoczęły półkolonie. Dzięki wsparciu finansowemu Burmistrza miasta Kowal grupa 45 uczniów szkoły przez najbliższe 5 dni będzie korzystać z licznych atrakcji zorganizowanych przez Szkołę Podstawową w Kowalu.

      Pierwszego dnia uczestnicy półkolonii odwiedzili Rycykowy Zakątek, w którym skorzystali z zajęć edukacyjnych na terenie parku. Dzieci brały udział w grach ekologicznych, wysłuchały prelekcji na temat ptaków zamieszkujących GWPK, miały także zapewnionego grilla z pysznymi kiełbaskami. W drodze powrotnej do szkoły zrobiliśmy przystanek w Lodogrodzie, gdzie dzieci otrzymały pyszne lody. Na koniec dziejszego dnia odbył się seanas w Kinie za Rogiem. Uczestnicy pólkolonii obejrzeli wzruszający film "Wakacje z Rudym..."

      Jutro kolejny dzień pełen atrakcji...

     • Wyjazd kolonijny

     • Olsztyn

      Wyjazd kolonijny rozpoczęty...

      Uczniowie naszej szkoły w  4 lipca 2023 r. wyjechali na kolonie letnie do Olsztyna. W malowniczym otoczeniu mazurskiej przyrody, nad jeziorem Żbik spędzą tydzień swoich tegorocznych wakacji.

      Życzymy wszystkim uczestnikom wyjazdu miłego, niezapomnianego i bezpiecznego pobytu.

      Dziękujemy w imieniu społeczności szkolnej Burmistrzowi miasta Kowal p. Eugeniuszowi Gołembiewskiemu za dofinansowanie letniego wypoczynku dla uczniów Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu.

     • Podsumowanie PIKNIKU RODZINNEGO

     • DZIĘKUJEMY !!!

      18 czerwca Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Kowalu podjęła się organizacji PIKNIKU RODZINNEGO. W programie znalazły się: malowanie twarzy, tatuaże, loteria fantowa, malowanie na folii, malowanie kredą, balony z helem. Dla smakoszy przygotowano mnóstwo pyszności.

      Dochód z imprezy przedstawia się następująco:

      - popcorn, wata cukrowa, stoisko słodkości, kawa, herbata, grillowane kiełbaski, grochówka, chleb ze smalcem, stoisko z lemoniadą –  5982 zł

      - wpłaty na konto – 3288 zł

      - sprzedaż cegiełek – 1850 zł

      Łączna kwota, która w całości zasili konto Rady Rodziców to 11 120 zł

      Całość zebranych środków zostanie przeznaczona na organizację imprez i wycieczek dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kowalu.

      Przekazujemy najserdeczniejsze podziękowania osobom prywatnym, firmom i instytucjom za wsparcie finansowe i pomoc rzeczową naszej inicjatywy.

       

     • Wyjazd kolonijny rozpoczęty...

     • Uczniowie naszej szkoły w dniu wczorajszym wyjechali na kolonie letnie do Olsztyna. W malowniczym otoczeniu mazurskiej przyrody, nad jeziorem Żbik spędzą tydzień swoich tegorocznych wakacji.

      Życzymy wszystkim uczestnikom wyjazdu miłego, niezapomnianego i bezpiecznego pobytu.

      Dziękujemy w imieniu społeczności szkolnej Burmistrzowi miasta Kowal p. Eugeniuszowi Gołembiewskiemu za dofinansowanie letniego wypoczynku dla uczniów Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu.

     • „Ekopracownia - zielone serce szkoły”

     • Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu we współpracy w Urzędem Miasta Kowal zabiega o pozyskanie środków na realizację nowoczesnej pracowni ekologicznej.

      Projekt realizowany jest w ramach Programu Priorytetowego Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej -

      „Ekopracownia - zielone serce szkoły”.

      Poniżej prezentujemy krótki film ukazujący wszelkie działania podejmowane w naszej szkole i społeczności lokalnej na rzecz ochrony środowiska.

     • WYPRAWKA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

     • WYPRAWKA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

      W tornistrze:

      •zeszyt 32 kartkowy w kolorowe trzy linie format A 4

      • zeszyt 32 kartkowy w kratkę format A 4

      • zeszyt 32 kartkowy / zwykły/w kolorowe trzy linie do j. angielskiego

      /Są też zeszyty dwustronne z jednej strony linia, a po odwróceniu kratka/

      •piórnik

      • 2 tekturowe teczki na gumkę

      Wyposażenie piórnika

      • 2 ołówki DOBRZE PISZĄCE np.BIC

      • temperówka zamykana

      • gumka

      • kredki ołówkowe DOBRZE PISZĄCE np. Bambino

      • nożyczki z zaokrąglonymi czubkami

      • linijka 15-20 cm

      • klej w sztyfcie duży

      • patyczki do liczenia

      Przybory i materiały, które uczeń zostawia w szkole:

      • 2 bloki rysunkowe –białe A 4

      • 1 blok rysunkowy –kolorowy A 4

      • 2 bloki techniczne białe

      • 3 bloki techniczne kolorowe A 4

      • 1 teczka biała wiązana

      • farby plakatowe (podpisane)

      • 2 pędzle różnej grubości

      •pojemnik na wodę z pokryweczką  zabezpieczającą przed rozlaniem wody

      • kredki świecowe DOBRZE PISZĄCE np. Bambino (podpisane)

      • pastele suche (podpisane)

      • plastelina duża (podpisana)

      • 2 papiery kolorowe (wycinanka)

      Ponadto:

      • twarda podkładka do prac plastycznych A 3 lub A 4 śniadaniowa plastikowa

      • papier ksero – ryza

      •chusteczki higieniczne 100 sztuk

      • ręcznik papierowy

      Strój sportowy w podpisanym worku:

      • biała bawełniana koszulka

      • spodenki sportowe (ewentualnie legginsy) - granatowe lub czarne

      • obuwie zmienne na jasnej podeszwie sznurowane lub zapinane na rzep

      • podpisany worek na strój,

      W szkole obowiązuje obuwie zmienne na jasnej podeszwie (przeznaczone również do ćwiczeń ruchowych).

      Na te buciki potrzebny będzie worek (najlepiej z nieprzemakalnego materiału, który szybko wysycha; wymiary worka takie, aby swobodnie można było włożyć obuwie zimowe),

      PROSIMY, ABY WSZYSTKIE MATERIAŁY I PRZYBORY ZOSTAŁY PODPISANE

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu
   • tel. (054) 284-23-17 Numery wewnętrzne: -10-Sekretariat -11-Dyrektor Szkoły -12-Z-ca Dyrektora Szkoły -13-Administracja -14-Księgowość -15-Inspektorat Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Kowal
   • ul. Piwna 20 87-820 Kowal 87-820 Kowal Poland
  • Logowanie