• Podsumowanie konkursu na świąteczne "selfie"

          • Drodzy uczniowie, 20 grudnia o g. 20:00 zakończył się konkurs na „Selfie” w świątecznym wydaniu. Po intensywnych naradach jury konkursowe w składzie p. Katarzyna Janicka, p. Paula Krawiecka i p. Marta Ziółkowska (opiekunowie Samorządu Uczniowskiego) przyznało nagrody następującym osobom:

            KLASA 1a

            Lena Wietrzykowska

            Mateusz Pasternak

            Antoni Rydzewski

            KLASA 1b

            Szymon Czapski

            KLASA 2a

            Staś Sadowski

            KLASA 2b

            Iga Kaźmierska

            Igor Gawłowski

            Szymon Sobczak

            KLASA 3a

            Amelia Adamska

            Karolina Kwarcińska

            Mateusz Czerwiński

            Jakub Przybyłowski

            KLASA 3b

            Antoni Ziólkowski

            KLASA 4b

            Zosia Woźniak

            KLASA 5a

            Adam Błaszczyk

            KLASA 6b

            Paweł Pułanecki

            KLASA 8b

            Magdalena Targas

            Wręczenie upominków odbędzie się w późniejszym terminie ze względu na przerwę świąteczną oraz sytuację epidemiczną w kraju. O terminie poinformujemy Was na profilu na Fb i stronie naszej szkoły Bardzo dziękujemy i gratulujemy wszystkim.

          • Najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu Chórzystek

          • Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia chcielibyśmy przekazać wszystkim odrobinę magii i ciepła. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania koncertu kolęd w wyjątkowym wydaniu, który przygotowały Chórzystki przy czujnym i troskliwym wsparciu Pań - Barbary Zielińskiej-Tomickiej oraz Anety Sadowskiej.

          • Podsumowanie konkursu "Write to Santa", "Schreibe an den Weihnachtsmann"

          • Grudzień to magiczny czas spełniających się marzeń o wymarzonych prezentach. Konkurs "Write to Santa", "Schreibe an den Weihnachtsmann" na najpiękniejszy list do św. Mikołaja miał pomóc w spisaniu swoich wymarzonych prezentów. Co więcej, zadaniem uczestników było napisanie listu w języku angielskim lub niemieckim, co umożliwiło doskonalenie umiejętności pisania i rozszerzyło zasób słów uczniów.

            Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wpłynęło ponad 40 prac konkursowych. Wszystkie listy uczniów są przepiękne, a życzenia dotyczące prezentów wypływają prosto z ich serc. Panie Monika Rosiak, Anna Szatkowska, Marta Ziółkowska, Emila Zasada, Elżbieta Szprengiel będące w komisji konkursowej miały trudne zadanie wyboru wyróżniających się listów.  

            Komisja konkursowa postanowiła, więc nagrodzić wszystkich uczestników oceną celującą z języka obcego, w którym napisany był list (aktywność), dyplomem oraz drobnym upominkiem.

            Lista osób nagrodzonych

            Klasa 1a

            Mateusz Pasternak, Lena Wietrzykowska, Zuzia Jakubowska

            Klasa 1b

            Zosia Tomczak, Szymon Czapski, Mikołaj Lewandowski, Karol Lewandowski, Zuzia Czerwińska, Alan Kochowicz, Michalina Orzelska

            Klasa 2b

            Iga Kaźmierska

            Klasa 3a

            Szymon Wiliński, Amelia Adamska, Agata Lewandowska, Weronika Piszczan

            Klasa 3b

            Antoni Ziółkowski, Franek Kruszewski

            Klasa 4a

            Szymon Matybowski, Bartosz Majewski, Lidia Janik, Wiktor Pawłowski, Kacper Sławski

             

            Klasa 4b

            Weronika Lewandowska, Mikołaj Buziewski

            Klasa 5a

            Igor Ziółkowski, Bartek Żakowski, Antoni Hejmo, Oliwia Korpusińska, Adam Błaszczyk, Szymon Nowakowski

            Klasa 6a

            Przemysław Czajka, Jakub Grzywacz, Julia Pawlak

            Klasa 6b

            Paweł Pułanecki

            Klasa 6c

            Alicja Kacprzyk, Agata Sadowska, Dominik Lewandowski

            Klasa 7a

            Weronika Wilińska

            Klasa 8a

            Katarzyna Seklecka

            Klasa 8b

            Szymon Lewandowski

             

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Nagrody oraz dyplomy będzie można odbierać w sekretariacie szkoły od poniedziałku 21.12.2020.

            Organizatorzy Konkursu

            Zespół Języków Obcych

             

          • Nagrody czekają

          • Bardzo prosimy o odbiór nagród dla uczestników zbiórek: makulatury w roku szkolnym 2019/2020, kasztanów jesienią tego roku i butelek typu PET w listopadzie br. Nagrody dla niżej wymienionych uczniów może odebrać ktoś z rodziny lub upoważniona do tego dorosła osoba. Nagrody będą wydawane przy drzwiach wejściowych wewnętrznych szkoły od 11 grudnia (piątek) w godzinach 8.00 -15.00.

            Nagrody ufundowali: Koło Łowieckie nr 159 „Bór” w Dębniakach i Rada Rodziców przy naszej szkole. Wyrazy wdzięczności kierujemy do p. Grzegorza Czachowskiego za przyjmowanie makulatury i do Urzędu Miasta Kowala za jej wywóz. Gorące podziękowania składamy Uczniom i ich rodzinom                                      oraz paniom wychowawczyniom za zaangażowanie w zbiórki. Z góry dziękujemy paniom woźnym za wydanie nagród.

            kl. Ia

            Gamalczyk Ola

            Jabłońska Antosia

            Kacprzyk Dominik             

            Majewska Oliwia

            Osiecka Magda

            Osmałek Zosia

            Pasternak Mateusz

            Wietrzykowska Lena

            kl. Ib  

            Baranowska Amelia

            Grzywacz Nikodem

            Kaniewska Marta

            Kochowicz Alan

            Latowski Oliwier

            Lewandowski Karol

            Orzelska Michasia

            Podlewska Ola

            Sarnowski Hubert

            Tomczak Zosia

            Warsicka Maja

            kl. IIa  

            Chrobociński Tymek

            Jasińska Lena

            Jasiński Dawid

            Kacprzyk Natalia

            Kaźmirski Staś

            Kopacka Laura                          

            Kopacki Mikołaj

            Sadowski Staś

            Seklecka Laura

            Zimecki Michał

            Ziólkowska Zuzia

            kl. IIb  

            Czachowska Amelia

            Czachowski Kacper

            Czarniak Jakub

            Gawłowski Igor

            Kaźmierska Iga

            Pawlak Łukasz

            Rosłaniak Maja

            kl. IIIa

            Adamska Amelia

            Bartosiak Jagoda

            Dorsz Maciej

            Grzesiak Wojtek

            Grześ Alan

            Kaczmarek Ada

            Kitowski Michał

            Kwarcińska Karolina

            Lewandowska Agatka

            Piszczan Weronika

            Przybyłowski Jakub

            Szefler Bartek

            kl. IIIb  

            Chrobociński Wiktor

            Grzelak Lena

            Jasińska Amelia

            Pawłowska Iza

            Rejwerski Gabryś                              

             

            kl. IVa  

            Alabrudzińska Kasia

            Majewski Bartek

            kl. IVb  

            Chełminiak Ala

            Czachowski Dominik

            Czaplicka Basia

            Lewandowska Nikola

            Lewandowska Weronika

            Pawłowska Zosia

            Pietruszewski Piotr

            Pomorska Julia  

            Skowroński Miłosz

            Szydłowski Szymon

            Ślepek Filip

            Wałęsa Adrian

            Woźniak Zosia

            kl. Va  

            Błaszczyk Adam

            Grudziński Szymon

            Korpusińska Oliwia

            Paradowski Piotr

            Pawlak Mateusz

            Żakowski Bartek

            kl. VIa

            Seklecka Hania

            Seklecka Zosia

            Wysocki Szymon

            kl. VIb

            Targas Łucja

            kl. VIc

            Kacprzyk Ala

            Latowski Łukasz

            Maciejewska Andżelika

            Masłowski Filip

            Sadowska Agata

            Szpryngiel Michał

            Warsicka Zuzia

            Wnukowska Madzia

            kl. VIIa

            Czapowska Amelka

            Czapowski Filip

            Grzywacz Amelia

            Klitkowska Ania

            Ogłodziński Kamil

            Paradowski Michał

            Rosłaniak Oliwia

            Seklecki Dominik

            Smoliński Oliwier

            Wilińska Weronika

            kl. VIIb

            Barański Szymon

            Chrobociński Kacper

            Golon Piotr

            Janicka Marta

            Stocka Ola

            Szefler Kamil

            Żabecka Marta

             

             

            kl. VIIIa

            Murzyńska Martyna

            Nakonowski Łukasz

            Skowrońska Kornelia              

            Snopkowski Jan

                                                                          

                                                                                                           Koordynator szkolnych zbiórek:

                                                                                                                     Jadwiga Wiśniewska

          • Zbiórka makulatury

          • Nagrody za udział w zbiórce makulatury w roku szkolnym 2019/2020 otrzymują:

            kl. Ib

            Kacper Czachowski – 265

            kl. IIa + 151

            Grzesiak Wojtek – 185

            Adamska Amelka – 140

            Kwarcińska Karolina – 125

            Lewandowska Agatka – 118

            Piszczan Weronika – 113

            Bartosiak Jagoda – 104

            Dorsz Maciej – 108

            Grześ Alan – 103

            Szefler Bartek – 155

            Kitowski Michał – 139

            kl. IIb

            Jasińska Amelka – 380

            Pawłowska Iza – 254

            Chrobociński Wiktor – 209

            Grzelak Lena – 143

            kl. IIIb

            Czachowski Dominik – 265

            Pietruszewski Piotr – 106

            Lewandowska Weronika – 102

            kl. Va

            Seklecka Zosia – 208

            Seklecka Hania – 208

            Seklecki Dominik - 200

            Czapowski Filip – 120

            kl. VIIa – Snopkowski Jan – 203

            Murzyńska Martyna - 101

            W zbiórce makulatury w roku szkolnym 2019/2020 wyróżnieni zostali:

            kl. Ia

            Chrobociński Tymek – 7

            Jasińska Lena - 10

            Jasiński Dawid – 48

            Kaźmirski Staś – 32

            Kopacka Laura – 26

            Kopacki Mikołaj – 26

            kl. Ib

            Kaźmierska Iga – 72

            Rosłaniak Maja – 70

            kl. IIIa 

            Alabrudzińska Kasia – 37

            kl. IIIb

            Chełminiak Ala – 47

            Czaplicka Basia – 43

            Pawłowska Zosia – 43

            Pomorska Julia  1-3

            Skowroński Miłosz- 11

            Szydłowski Szymon – 55

            Ślepek Filip – 78

            Wałęsa Adrian- 62

            Woźniak Zosia – 45

            kl. IVa - Błaszczyk Adam – 64

            kl. Va- Wysocki Szymon – 45

            kl. Vb - Targas Łucja - 45

            kl. VIa - Czapowska Amelka – 57

            Rosłaniak Oliwia – 70

            kl. VIb 

            Janicka Marta – 64, Szefler Kamil – 85

            Spośród wyżej wymienionych uczniów kolejne 10 miejsc zajęli:

            I miejsce – Jasinska Amelia z kl. IIIb

            II miejsce – Czachowski Dominik z kl.IVb

                                 Czachowski Kacper z kl. IIb

            III miejsce – Pawłowska Iza z kl. IVb

            IV miejsce – Chrobociński Wiktor z kl. IIIb

            V miejsce – Seklecka Hania z kl. VIa

                                 Seklecka Zosia z kl. VIa

            VI miejsce – Snopkowski Jan z kl. VIIIa

            VII miejsce – Seklecki Dominik z kl. VIa

            VIII miejsce – Grzesiak Wojtek z kl. IIIa

            IX miejsce – Szefler Bartek z kl. IIIa

                                   Szefler Kamil z kl. VIIb

            X miejsce – Adamska Aniela z kl. IIIa

             

            Zwycięzcom gratulujemy!

            Wyżej wymienieni uczniowie zostaną nagrodzeni już w grudniu.

             

                                                                                                         Jadwiga Wiśniewska

          • ,,Drzewko za butelkę"

          • W związku z przystąpieniem Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu do XVIII edycji akcji „Drzewko za butelkę”, której koordynatorem we Włocławku jest ANWIL S.A., każdy uczeń zobowiązany był do przyniesienia do szkoły  minimum 20 plastikowych butelek typu PET. Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną uczniowie wywiązali się z tego zadania wspaniale.

            26 listopada br. Spółka SANIKO odebrała z naszej szkoły 8021 butelki. Poniżej przedstawiamy udział uczniów w wyżej wymienionej akcji:

            Klasa

            Ilość uczniów                 w klasie

            Ilość uczniów zaangażowanych           w zbiórkę butelek

            Ilość zebranych butelek (w sztukach)/ MIEJSCE

            Ia

            23

            4

            185

            Ib

            23

            9

            657

            IIa

            20

            9

            730

            IIb

            13

            6

            441

            IIIa

            22

            3

            210

            IIIb

            24

            5

            517

            IVa

            19

            0

            0

            IVb

            21

            9

            1667 II miejsce

            Va

            16

            4

            171

            VIa

                 20

            0

            0

            VIb

            21

            0

            0

            VIc

            21

            8

            1852 – I miejsce

            VIIa

            20

            8

            364

            VIIb

            25

            5

            1199 III miejsce

            VIIIa

            18

            2

            58

            VIIIb

            17

            0

            0

            Razem

            323

            67

            8021

             

            Serdecznie dziękujemy za udział w akcji uczniom, którzy w czasie panującej sytuacji epidemiologicznej wywiązali się z tego zadania wspaniale.  Wielkie słowa podziękowania kierujemy pod adresem pana Grzegorza Czachowskiego – koordynatora zbiórki    w całej szkole.

             

             

            Najwięcej butelek przynieśli:

            I miejsce – Łukasz Latowski z kl. VIc

            II miejsce – Julia Pomorska z kl. IVb

            III miejsce – Piotr Golon z kl. VIIb

            IV miejsce – Kacper Czachowski z kl. IIb

                                  Dominik Czachowski z kl. IVb

            V miejsce – Lena Grzelak z kl. IIIb

            VI miejsce – Szymon Barański z kl. VIIb

            VII miejsce – Ola Stocka z kl. VIIb

            VIII miejsce – Natalia Kacprzyk z kl. IIa

            IX miejsce – Adrian Wałęsa z kl. IVb

            X miejsce – Orzelska Michalina z kl. Ib

            Udział uczniów w zbiórce butelek w ramach akcji „Drzewko za butelkę” zorganizowanej przez ANWIL Włocławek w listopadzie 2020r.

            Kl. Ia

            Wietrzykowska Lena - 30

            Pasternak Mateusz – 43

            Kacprzyk Dominik – 60              185

            Jabłońska Antosia - 52

            Kl. IB

            Warsicka Maja – 40

            Sarnowski Hubert – 80

            Orzelska Michasia – 190           657

            Tomczak Zosia – 35

            Lewandowski Karol – 50

            Kaniewska Marta – 30

            Podlewska Ola - 22

            Kochowicz Alan – 65

            Grzywacz Nikodem - 145

            KL. IIA +10

            Sadowski Staś- 72

            Jasińska Lena – 25

            Kacprzyk Natalia – 190

            Jasińska Lena – 37                    730

            Kopacka Laura – 30

            Kopacki Mikołaj – 30

            Ziólkowska Zuzia – 110

            Chrobociński Tymek – 66

            Zimecki Michał -60

            KL. IIB

            Pawlak Łukasz – 20

            Czachowski Kacper – 287

            Czachowska Amelia – 85

            Czarniak Jakub – 22                   441

            Rosłaniak Maja – 62

            Gawłowski Igor - 65

            KL. IIIA

            Grześ Alan – 40

            Lewandowska Agata – 50             210

            Piszczan Weronika - 120

             

            KL. IIIB

            Grzelak Lena – 280

            Pawłowska Iza – 52

            Rejwerski Gabriel – 100             517

            Chrobociński Wiktor - 85

             

            KL.IVA                0

            KL. IVB + 100

            Czaplicka Basia – 20

            Wałęsa Adrian – 190

            Szydłowski  Szymon – 28

            Pietruszewski Piotr – 22

            Chełminiak Ala – 20

            Czachowski Dominik – 287          1667

            Lewandowska Nikola – 45

            Pomorska Julia – 870

            Woźniak Zosia - 85

             

            KL. VA

            Grudziński Szymon – 61

            Żakowski Bartek – 60

            Paradowski Piotr – 30            171

            Pawlak Mateusz - 20

            KL. VIA                    0

            KL.VIB                     0

             

            KL.VIC + 100

            Sadowska Agata – 77

            Latowski Łukasz – 1180

            Szpryngiel Michał- 53

            Maciejewska Andżelika – 80            1852

            Warsicka Zuzia – 144

            Masłowski Filip – 21

            Kacprzyk Ala – 82

            Wnukowska Madzia - 15

             

             

             

            KL. VIIA

            Klitkowska Ania- 23

            Paradowski Michał – 35

            Ogłodziński Kamil – 20

            Wilińska Weronika – 30              364

            Rosłaniak Oliwia – 62

            Smoliński Oliwier – 24

            Grzywacz Amelia – 145

            Czapowski Filip – 25                           

             

            KL.VIIB + 100

            Stocka Ola – 200

            Barański Szymon – 220

            Chrobociński Kacper – 34           1199

            Golon Piotr – 600

            Żabecka Marta - 35

            KL.VIIIA

            Nakonowski Łukasz – 28

            Skowrońska Kornelia – 30             58

            KL. VIIIB                                              0

             

            Zwycięzcom gratulujemy! Nagrody  i upominki otrzymają wszyscy uczestnicy już w grudniu.

             

                                                                     Jadwiga Wiśniewska

          • Lista uczniów, którzy jesienią 2020r. zaangażowali się w zbiórkę kasztanów z przeznaczeniem na karmę dla zwierząt leśnych.

          • kl. Ia  Jabłońska Antosia – 123 kg, Gamalczyk Ola – 106 kg, Osiecka Magda – 100 kg, Majewska Oliwia – 43 kg, Osmałek Zosia – 36 kg,

            kl. Ib  Orzelska Michasia – 712 kg, Baranowska Amelia – 38 kg, Podlewska Ola – 3 kg, Latowski Oliwier – 5 kg

            kl. IIa  Ziółkowska Zuzia – 105 kg, Kopacka Laura – 13 kg,  Kopacki Mikołaj – 13 kg, Seklecka Laura – 48 kg, Jasińska Lena – 21 kg

            kl. IIb  Czachowski Kacper - 98 kg

            kl. IIIa Grzesiak Wojtek – 117 kg, Adamska Amelia – 44 kg, Bartosiak Jagoda – 90 kg, Dorsz Maciej – 22 kg, Kwarcińska Karolina – 20 kg, Szefler Bartek – 65 kg, Kaczmarek Ada – 42 kg,                                        Przybyłowski Jakub – 52 kg

            kl. IIIb  Grzelak Lena – 30 kg, Rejwerski Gabryś – 85 kg, Pawłowska Iza – 27 kg, Jasińska Amelia – 10 kg

            kl. IVa  Majewski Bartek – 43 kg

            kl. IVb  Czachowski Dominik – 98 kg

            kl. Va  Korpusińska Oliwia – 12 kg

             

            Kasztany odebrali ze szkoły myśliwi z KŁ nr 159 „Bór”.

            Serdecznie dziękujemy uczniom i ich rodzinom za zrozumienie i pomoc zwierzętom. Składamy serdeczne podziękowanie p. Grzegorzowi Czachowskiemu za pomoc w organizacji zbiórki.

            Wyżej wymienieni uczniowie zostaną nagrodzeni już w grudniu.

             

            Nagrody za jesienną zbiórkę kasztanów z przeznaczeniem na karmę dla zwierząt leśnych otrzymują:

            kl. Ia  Jabłońska Antosia – 123 kg, Gamalczyk Ola – 106 kg, Osiecka Magda – 100 kg,

            Majewska Oliwia – 43 kg

            kl. Ib  Orzelska Michasia – 712 kg

            kl. IIa  Ziółkowska Zuzia – 105 kg, Seklecka Laura – 48 kg,

            kl. IIb  Czachowski Kacper - 98 kg

            kl. IIIa Grzesiak Wojtek – 117 kg, Bartosiak Jagoda – 90 kg, Szefler Bartek – 65 kg, Przybyłowski Jakub – 52 kg, Adamska Amelia – 44 kg, Kaczmarek Ada – 42

            kl. IIIb  Rejwerski Gabryś – 85 kg,                            

            kl. IVa  Majewski Bartek – 43 kg

            kl. IVb  Czachowski Dominik – 98 kg

            Spośród wyżej wymienionych osób kolejne 10 miejsc zajęli:

            I miejsce – Orzelska Michasia z kl. Ib

            II miejsce – Jabłońska Antosia z kl. Ia

            III miejsce – Grzesiak Wojtek z kl. IIIa

            IV miejsce – Gamalczyk Ola z kl. Ia

            V miejsce – Ziółkowska Zuzia z kl. IIa

            VI miejsce – Osiecka Madzia z kl. Ia

            VII miejsce – Czachowski Dominik z kl. IVb

                                    Czachowski Kacper z kl. IIb

            VIII miejsce – Bartosiak Jagoda z kl. IIIa

            IX miejsce – Rejwerski Gabryś z kl. IIIb

            X miejsce – Szefler Bartek z kl. IIIa

             

            W jesiennej zbiórce kasztanów zostali wyróżnieni następujący uczniowie (kolejność zgodna z ilością przyniesionych kasztanów w klasach):

            kl. Ia  Osmałek Zosia – 36 kg,

            kl. Ib  Baranowska Amelia – 38 kg, Latowski Oliwier – 5 kg, Podlewska Ola – 3 kg

            kl. IIa Jasińska Lena – 21 kg, Kopacka Laura – 13 kg, Kopacki Mikołaj – 13 kg,

            kl. IIIa Dorsz Maciej – 22 kg, Kwarcińska Karolina – 20 kg,

             kl. IIIb  Grzelak Lena – 30 kg, Pawłowska Iza – 27 kg, Jasińska Amelia – 10 kg

            kl. Va  Korpusińska Oliwia – 12 kg

             

            Zwycięzcom gratulujemy!

            Wyżej wymienieni uczniowie zostaną nagrodzeni już w grudniuJ

             

             

                                                                              Jadwiga Wiśniewska

          • Wyróżnienie dla szkoły

          • Miło nam poinformować całą społeczność szkolną, że w chwili obecnej Fundacja Nasza Ziemia przygotowuje ogólnopolski raport podsumowujący Akcję „Sprzątanie świata 2020 r.”, jej wyniki oraz wydarzenia z całej Polski. Z ponad 800 zgłoszeń jakie otrzymała Fundacja, wybrała naszą akcję do zaprezentowania w tegorocznym raporcie. Uznana została jako jedno z szesnastu najciekawszych i najbardziej inspirujących wydarzeń organizowanych pod sztandarami „Sprzątanie świata – Polska 2020”. 

            W raporcie zostanie umieszczony krótki opis naszej akcji oraz jedno z przesłanych w sprawozdaniu zdjęć. Raport będzie udostępniony zarówno na stronie Fundacji,  w mediach społecznościowych, jak również w mediach ogólnopolskich.

            W podziękowaniu za udział w tegorocznej akcji „Sprzątanie świata – Polska 2020” nasza szkoła otrzymała piękny certyfikat. 

            Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia.