• Kazimierz i Łokietek

     • W dniu 25 listopada 2021r. w Parku Króla Kazimierza Wielkiego w Kowalu zostały posadzone przez naszych uczniów dwa dęby przekazane szkole przez firmę ANWIL S.A. - organizatora zbiórki butelek typu PET w ramach akcji „Drzewko za butelkę”.

      Zgodnie z regulaminem konkursu w sprawie propozycji nadania imion tym dębom informujemy, że jeden z nich został nazwany Kazimierz – na cześć patrona naszej szkoły. Imię to nawiązuje do króla Kazimierza III Wielkiego, który urodził się w Kowalu i ma wielkie zasługi dla Polski i naszego miasteczka.

       

      Drugi dąb otrzymał imię Łokietek – na cześć króla Władysława Łokietka, ojca króla Kazimierza III Wielkiego.

       

      Posadzone drzewka będą wyrazem szacunku całej społeczności Szkoły Podstawowej w Kowalu dla tych dostojnych władców.

       

     • Jasełka 2021

     • Świąteczna atmosfera zagościła dziś w Szkole Podstawowej. Uczniowie klasy 5 b pod opieką p. Janusza Przywitowskiego przygotowali piękne bożonarodzeniowe przedstawienie. Aktorów wspierał chór prowadzony przez p. Barbarę Zielińską-Tomicką.

      ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO ŚWIĘTOWANIA i OBEJRZENIA WYSTĘPÓW NASZYCH UCZNIÓW

       

     • Przyjemne z pożytecznym

     • 14 grudnia uczniowie klas ósmych naszej szkoły pod opieką p. Urszuli Bronikowskiej, p. Marzeny Rynieckiej i p. Jacka Owsianowskiego wybrali się na wycieczkę do Torunia. Głównym punktem wyjazdu był park trampolin Jump Arena. Po profesjonalnej rozgrzewce młodzież korzystała z szeregu atrakcji, m.in. trampolin sportowych i skośnych, basenów wypełnionych gąbkami, wieży do skoków czy ścianek wspinaczkowych. Wycieczka nie tylko sprzyjała wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, ale także rozwijała zainteresowania uczniów sportem. Po wyczerpującym treningu ósmoklasiści udali się do restauracji McDonald‘s. Jednak wszystko co dobre, szybko się kończy. Wszyscy zadowoleni, choć zmęczeni wrócili do domu.

     • „Trochę kultury! - międzynarodowa mobilność uczniów”

     • W roku szkolnym 2021/2022 rozpoczynamy realizację projektu „Trochę kultury! - międzynarodowa mobilność uczniów”, realizowanego w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”, finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego nr projektu: 2020-1-PMU-3151

       

      Więcej informacji w zakładce Erasmus

     • Żywa lekcja historii lokalnej

     • W dniu 13 grudnia uczniowie klas 8-ych SP Kowal mieli okazję wziąć udział w żywej lekcji historii. Szkołę odwiedzili p. Aleksander Zbonikowski, który przybliżył historię Bractwa Kurkowego. Dodatkowo wykład na temat historii lokalnej "Założenia parkowo-dworskie, jako element lokalnego dziedzictwa kulturowego" poprowadziła p. Arkadiusz Ciechalski. Uczniowie mieli okazję doświadczyć historii innej niż na lekcjach a także zainteresować się dziejami naszego regionu.

     • Mikołajki w Multikinie

     • 6 grudnia uczniowie z klas pierwszych i drugich wraz z wychowawczyniami – p. Anną Giergielewicz, p. Moniką Rudzińską, p. Ewą Człapińską, p. Anną Mularską oraz p. Katarzyną Janicką i  p. Anetą Grześ,  udali się do Multikina we Włocławku na  film  pt. ,, Nasze magiczne Encanto”.  W sali kinowej zajęliśmy wygodne miejsca i zaopatrzeni w popcorn oraz inne przekąski czekaliśmy na projekcję.  Podczas seansu  zainteresowanie fabułą  filmu oraz przepiękną ścieżką muzyczną było ogromne. „Nasze magiczne Encanto” opowiada historię niezwykłej rodziny Madrigal. Ich pełen magii dom znajduje się w tętniącym życiem mieście - w cudownym i urokliwym miejscu zwanym Encanto, ukrytym w górach Kolumbii. Magia Encanto sprawiła, że każde dziecko w rodzinie posiada wyjątkową moc uzdrawiania, z wyjątkiem Mirabel. Kiedy magia otaczająca Encanto jest w niebezpieczeństwie, Mirabel odkrywa, że to właśnie ona, jako jedyna zwyczajna osoba w tej wyjątkowej rodzinie, może być jej ostatnią nadzieją.

      Film bardzo podobał się uczniom. W drodze powrotnej długo dzielili się wrażeniami z seansu i planowali wyjazd na kolejny film.

     • Czy był dziś u Was MIKOŁAJ ŚWIĘTY?

     • 6 grudnia uczniów Szkoły Podstawowej w Kowalu odwiedził Św. Mikołaj Dwa Aniołki wspomogły Mikołaja w obdarowaniu wszystkich uczniów szkoły słodkościami. Na dzieci czekała także z okazji Mikołajek niespodzianka. Do szkoły zawitało MOBILNE PLANETARIUM. Uczniowie klas 1-6 mieli  okazję obejrzeć seanse edukacyjne na temat kosmosu. Dzięki realistycznym efektom specjalnym oraz obrazom z dźwiękiem, planetarium pozwoliło przenieść się dzieciom w odległe zakątki kosmosu.

      Prezent z okazji Mikołajek otrzymają także klasy 7-8. Młodzież będzie miała dofinansowane w okresie świątecznym wyjazdy do kina i parku trampolin z funduszy Rady Rodziców.

       

      Dziękujemy za wsparcie w dofinansowaniu pełnych atmosfery świątecznej Mikołajek:

      Rada Rodziców SP Kowal

      MOPS Kowal

      Inspektorat Edukacji i Sportu UM Kowal

       

       

     • Nagrody w konkursie ”Dokarmiamy ptaki i inne zwierzęta”

     • W dniu 15.11.2021r. w siedzibie Nadleśnictwa Włocławek odbyło się posiedzenie komisji konkursowej w sprawie rozstrzygnięcia konkursu ”Dokarmiamy ptaki i inne zwierzęta”. Celem konkursu było promowanie akcji niesienia pomocy ptakom i zwierzętom podczas zimy. Komisja dokonała oceny nadesłanych prac pod kątem zgodności z regulaminem, oryginalności i pomysłowości tematu oraz zaangażowanie w wykonywanie prac. Miło mi donieść, że wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie z naszej szkoły.

      I miejsce zdobyła uczennica klasy IIB - Aleksandra Podlewska, wychowawca Anna Mularska

      III miejsce zdobył uczeń klasy IIB - Karol Lewandowski, wychowawca Anna Mularska

      Nagrody za udział otrzymali: uczennica klasy IIIA Julia Terpińska, wychowawca Krystyna Krawiecka oraz uczeń klasy IIB Oliver Tyzio Latowski ,wychowawca Anna Mularska.

      Gratuluję nagrodzonym uczniom i życzę dalszych sukcesów.

      Anna Mularska

     • XI EDYCJA AKCJI DOBROCZYNNEJ "ŚWIĘTY MIKOŁAJ PRZYJEŻDŻA DO KOWALA"

     • Stowarzyszenie „Aktywny Kowal” zwraca się z prośbą o wsparcie Bożonarodzeniowej Akcji „Święty Mikołaj przyjeżdża do Kowala”. Tegoroczna edycja przypada po raz kolejny w trudnych warunkach zagrożenia epidemicznego. Zarząd Stowarzyszenia pragnie jednak wzorem ubiegłorocznej akcji, zorganizować XI edycję, której celem będzie zbiórka środków finansowych na wsparcie dzieci niepełnosprawnych oraz dzieci z Kowala i okolic przebywających w domach dziecka. Środki zebrane podczas akcji zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów zabiegów rehabilitacyjnych, dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych i feryjnych, zakup sprzętu rehabilitacyjnego, leków, środków higieny a także organizację spotkań kulturalnych dla dzieci.

      Tegoroczna edycja będzie zorganizowana w grudniu 2021 r. w okresie okołoświątecznym. Zbieranie środków finansowych na wsparcie podopiecznych stowarzyszenia będzie odbywać się w następującej formie:

      - zbiórka do puszek (puszki stowarzyszenia wystawione w punktach użyteczności publicznej w Kowalu)

      - wpłaty na konto stowarzyszenia z dopiskiem „Święty Mikołaj przejeżdża do Kowala - XI edycja”

      nr konta: 55 9557 0006 0014 3895 2000 0001

      - licytacja internetowa na portalu - facebook Stowarzyszenia „Aktywny Kowal”.

      Rzeczy na licytację można przekazać do sekretariatu Szkoły Podstawowej w Kowalu do dnia 10 grudnia 2021 r.

      Możliwe będzie również samodzielne wystawienia rzeczy na licytację zgodnie z jej regulaminem.

      Będziemy wdzięczni za wsparcie akcji poprzez przekazanie rzeczy, które mogłyby zostać wzorem lat ubiegłych zlicytowane na aukcji dobroczynnej, wpłaty na konto lub zbiórkę do puszek.

      Niech Święty Mikołaj pamięta o podopiecznych „Stowarzyszenia Aktywny Kowal” także w 2021 r.

     • ,,Sprzątamy nasze lasy"

     • Konkurs „Sprzątamy nasze lasy” rozstrzygnięty.

      Nadleśnictwo Włocławek jest organizatorem wielu ciekawych i różnorodnych konkursów dla uczniów w różnym wieku. 

      W listopadzie rozstrzygnięty został jeden z nich, zatytułowany  „Sprzątamy nasze lasy”.  Komisja konkursowa dokonała oceny nadesłanych prac pod  kątem zgodności z przyjętym regulaminem, oryginalności i pomysłowości interpretacji tematu, walorów edukacyjnych i promocyjnych oraz zaangażowania w wykonanie pracy.

      Takie wymagania spełniła praca ucznia naszej szkoły Franciszka Borzęckiego z klasy I A, który zdobył  zaszczytne II miejsce w tym konkursie.

      Serdecznie gratulujemy  i życzymy kolejnych sukcesów.

      Anna Giergielewicz

     • ANDRZEJKI W SZKOLE

     • Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizowali dla uczniów w dniu 30 listopada zabawę andrzejkową. Każda klasa osobno (zgodnie z wymogami sanitarnymi) wzięła udział w zabawach zorganizowanych na sali gimnastycznej. Oprócz różnorakich wróżb andrzejkowych dzieci mogły skosztować babeczek przygotowanych specjalnie na tę okazję przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kowalu. Ponadto organizatorzy zapewnili możliwość zakupienia przez dzieci popcornu i waty cukrowej. Całość zebranej sumy zostanie przeznaczona na organizację Dnia Dziecka w naszej szkole.

      Największą atrakcją dla uczniów okazała się sfinansowana z funduszy Rady Rodziców FOTOBUDKA. Każde dziecko w towarzystwie kolegów z klasy mogło wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie. Dziękujemy opiekunom i uczniom SU

      Dziękujemy Paniom z Rady Rodziców za zorganizowanie dla dzieci wspaniałego dnia (p. K. Sekleckiej, S. Sudomir, A. Grześ, J. Witchembach-Chrobocińskiej, D. Świderskiej)

      Dziękujemy ZSCKR Kowal oraz DPS Kowal za wsparcie przedsięwzięcia

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu
    • tel. (054) 284-23-17

     Numery wewnętrzne:

     -10-Sekretariat
     -11-Dyrektor Szkoły
     -12-Z-ca Dyrektora Szkoły
     -13-Administracja
     -14-Księgowość
     -15-Inspektorat Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Kowal
    • ul. Piwna 20
     87-820 Kowal
     87-820 Kowal
     Poland
   • Logowanie