• Powstał Komitet Pomocy Ukrainie

     • W poniedziałek 28.02.2022 r. w Urzędzie Miasta podjęto decyzję o powołaniu Komitetu Pomocy Ukrainie w Kowalu. W skład Komitetu weszli m.in.: Burmistrz, Sekretarz, pracownicy Urzędu Miasta, nauczyciele Szkoły Podstawowej w Kowalu, w tym pochodzący z Ukrainy Vitalii Shvets, dyrektor Szkoły Podstawowej Anna Prokopiak-Lewandowska (koordynator). Głównym celem Komitetu jest obecnie koordynowanie pomocy charytatywnej, ofiarowanej przez mieszkańców Kowala w formie darów rzeczowych oraz deklaracji przyjęcia do swoich domów uchodźców z Ukrainy. Działając na podstawie wytycznych Wojewody Kujawsko-Pomorskiego informujemy, że będą przyjmowane tylko dary, które znajdują się na zamieszczonej poniżej liście. Dary prosimy dostarczać do szkoły w godzinach od 07:00 do 17:00,(pomieszczenie z wejściem od strony pogotowia).Zgodnie z wytycznymi Wojewody dary będą segregowane przez wolontariuszy oraz pracowników szkoły i Urzędu Miasta, a następnie przekazywane do utworzonego przez Starostę specjalnego magazynu. Zgodnie z założeniami część darów zostanie przekazana uchodźcom znajdującym się na naszym terenie a część trafi na Ukrainę.

      Odnośnie zakwaterowania uchodźców

      1. Każdy uchodźca musi być zarejestrowany w punkcie recepcyjnym, który w naszym województwie jest zlokalizowany w Toruniu.

      2. Z punktu recepcyjnego uchodźcy winni trafić do jednego z dziewiętnastu miejsc zakwaterowania na terenie każdego z powiatów naszego regionu oraz czterech miejsc zakwaterowania znajdujących się w największych miastach.

      3. Następnie uchodźcy będą kierowani do przygotowanych dla nich miejsc hotelowych oraz domów i mieszkań. Do tej pory na terenie Kowala chęć goszczenia uchodźców zadeklarowało kilka rodzin, parafia pw. Św. Urszuli, a także hotel „Podgrodzie”.

      Chcemy podkreślić, że podejmując decyzję o goszczeniu uchodźców należy zadeklarować maksymalny termin gościny.

      Numery kontaktowe:

      Urząd Miasta 54 2841 330

      Koordynator Anna Prokopiak-Lewandowska 665 687 308

      Vitalii Shvets 535 361 565

       

      Lista produktów i środków, które mogą być przekazane potrzebującym na Ukrainie (w tym oczekującym przed przejściami granicznymi).

      1.      Odzież i okrycie:

      1.1   Koce zwykłe i termiczne

      1.2   Śpiwory

      1.3   Podkładki pod materac do spania z wodoodpornej folii aluminiowej

      1.4   Materace

      1.5   Ubrania (nowe!), płaszcze przeciwdeszczowe (nowe!)

      2.      Środki higieny i czystości:

      2.1   Płyny do kąpieli/pod prysznic/mydło, Dezodoranty, Pasta do zębów, Szczoteczki do zębów, Grzebienie

      2.2   Bielizna damska, męska, dziecięca

      2.3   Podpaski, Pampersy, Pieluchy dla dorosłych, Papier toaletowy i ręczniki papierowe

      2.4   Ręczniki (w tym z mikrofibry)

      2.5   Worki na śmieci, Środki dezyfekujące/alkohol do dezynfekcji, Maski filtrujące lub jednorazowe

      3.      Żywność:

      3.1   Woda

      3.2   żywność do szybkiego przygotowania (instant), batony (w tym energetyczne), bakalie, orzechy,

      3.3   konserwy,

      3.4   makarony, płatki zbożowe do szybkiego przygotowania

      3.5   narzędzia kuchenne jednorazowego lub wielokrotnego użytku: talerz głęboki, łyżka, widelec, nóż, szkło (silikon spożywczy lub plastik)

      Uwaga! Zabezpieczyć szkło!!

      4.      Inne:

      4.1   Zapałki, Baterie, powerbanki, Oświetlenie, w tym latarki, Świece

      4.2   Zestawy pierwszej pomocy

      5.  Podstawowe środki medyczne (witaminy, środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki na kaszel i przeziębienie) – Lekarstwa, tylko te które są kupowane bez recepty!! I mogą być przechowywane w temperaturze do 260C. Wyłącznie nowe opakowania z ważnym terminem przydatności

       

      Czego nie wysyłamy w ramach pomocy humanitarnej?

      UWAGA: produkty z poniższej listy nie będą przyjmowane! Jeżeli chcesz przekazać coś z poniższej listy 

      1.      Broń palna (w tym gazowa, hukowa itp.)

      2.      Broń biała

      3.      Hełmy, elementy opancerzenia, umundurowania

      4.      Inny sprzęt militarny i paramilitarny

      5.      Produkty, których wywóz z terytorium RP wymaga koncesji lub zezwolenia

      6.      Inne produkty, które nie stanowią pomocy humanitarnej.

     • „Trochę kultury - międzynarodowa mobilność uczniów” - zajęcia przygotowawcze

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kowalu zakwalifikowani do programu „Trochę kultury - międzynarodowa mobilność uczniów”, w ramach którego na przełomie marca i kwietnia 2022 r. wyjadą na dwutygodniowy wyjazd edukacyjny do Grecji, rozpoczęli zajęcia przygotowawcze. Celem tych zajęć jest  przygotowanie uczniów do wyjazdu, a w szczególności:

      • podniesienia wiedzy uczniów dotyczącej miejsca realizacji mobilności (kontekst kulturowy, lepsze zrozumienie obyczajów panujących w Grecji);
      • poszerzenia horyzontów kulturowych
      • podniesienie umiejętności użytkowania języka angielskiego w sytuacjach codziennych;
      • podniesienia umiejętności społecznych uczniów (współpraca w grupie, radzenie sobie ze stresem związanym z nowym środowiskiem, wzmocnienie pewności siebie oraz umiejętności rozwiązywania i zapobiegania konfliktom wynikającym z różnic kulturowych i sytuacji stresowych).

       

     • VII Igrzyska Olimpijskie Klas Młodszych

     • Miniony piątek był dla dzieci klas 1-3 ,,Olimpijskim Piątkiem”. Na trzech pierwszych lekcjach odbyły się ,,VII Szkolne Igrzyska Olimpijskie Klas Młodszych”. Ze względu na reżim sanitarny, także tegoroczne Igrzyska przybrały nieco inną formę. Rywalizacja odbywała się pomiędzy klasami równoległymi. Potyczki rozpoczęły się od zapalenia ,,znicza olimpijskiego”, wspólnej rozgrzewki i złożenia przyrzeczenia. Każda klasa wystawiła 6-osobowe drużyny, które zmagały się między sobą w pięciu konkurencjach i przez ok. 40 minut walczyły o medale. Każdy uczeń miał szansę wzięcia udziału w rozgrywkach.  Po zakończeniu zmagań sportowych we wszystkich klasach, Pani Dyrektor wręczyła każdej drużynie medale oraz pamiątkowe dyplomy. Co ciekawe, w tegorocznej rywalizacji zdobywcami złotych medali były zespoły wystawione przez wszystkie klasy ,,b”.

      Igrzyska przygotowały i poprowadziły wychowawczynie klas.

      Komplet medali ufundowała Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

     • OGŁOSZENIE O NABORZE DO I KLASY

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu informuje, że  od  dnia  01.03.2022 r. rozpoczyna się nabór wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2022/2023. Druk wniosku wraz z klauzulą informacyjną dostępny jest w wersji papierowej w sekretariacie szkoły oraz w wersji elektronicznej na stronie internetowej pod adresem https://www.spkowal.pl/a/dokumenty .

      Wypełnione wnioski będą przyjmowane od poniedziałku do piątku w godzinach pracy sekretariatu szkoły (7.00-15.00) do dnia 30 marca 2022 r. 

      UWAGA!!!

      Rodzice dziecka podlegającego obowiązkowi szkolnemu, zameldowanego na terenie Gminy Miasto Kowal, zobowiązani są do poinformowania dyrektora szkoły o realizacji obowiązku szkolnego w innej placówce oświatowej niż szkoła obwodowa (również poza granicami kraju)  w terminie  do 30 września każdego roku. W celu dopełnienia formalności należy wypełnić oświadczenie o miejscu realizacji obowiązku szkolnego (druk w wersji papierowej do pobrania w sekretariacie szkoły lub w wersji elektronicznej pod adresem https://www.spkowal.pl/a/dokumenty ) i dostarczyć do sekretariatu szkoły w w/w  terminie.

     • 30. Finał WOŚP

     • Mimo bardzo trudnych warunków pogodowych nasi wolontariusze spisali się na medal. Zebraliśmy 4 161.86 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli coroczną akcję i przyczynili się do ratowania dzieci. Macie wielkie serca.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu
    • tel. (054) 284-23-17

     Numery wewnętrzne:

     -10-Sekretariat
     -11-Dyrektor Szkoły
     -12-Z-ca Dyrektora Szkoły
     -13-Administracja
     -14-Księgowość
     -15-Inspektorat Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Kowal
    • ul. Piwna 20
     87-820 Kowal
     87-820 Kowal
     Poland
   • Logowanie