• Szkoła Pamięta

     • Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego po raz kolejny włączyła się do akcji ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej "Szkoła Pamięta".

      Celem akcji jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia, uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

      #SzkołaPamięta

     • Konkurs Biblijny

     • W miniony czwartek  przeprowadzony został w naszej szkole I etap Konkursu Biblijnego pt; ,, Czy znasz Ewangelię wg. św. Łukasza ?”.      

      16 uczniów z klas IV- VI oraz 6osób z klasy VII próbowało swoich sił odpowiadając na 30 pytań związanych z przeczytanym tekstem. Najwyższą ilość punktów otrzymały następujące osoby:

      1. Wiktor Pawłowski VIa

      2. Igor Ziółkowski  VIIa

      Będą one reprezentowały szkołę w II etapie Konkursu Biblijnego rywalizując z dziećmi z całej diecezji włocławskiej. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom , które  bliżej zapoznały się z Ewangelią św. Łukasza i wzięły udział w konkursie . Szczególne  gratulacje i podziękowania składamy  najlepszym. Życzymy dalszych sukcesów.

     • Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych

     • 27 października odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić królowi Kazimierzowi Wielkiemu to, czego nauczyli się w szkole. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do prezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenki, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty". Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów oraz ich rodziców, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała pani Dyrektor. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu. Dowodem były akty pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez panią Wicedyrektor oraz albumy od Rady Rodziców. Po zakończeniu części oficjalnej dzieciom zrobiono pamiątkowe zdjęcia. Następnie odbył się w klasach słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Całą uroczystość przygotowali i poprowadzili uczniowie klas drugich, których śpiew i recytacja spotkały się z uznaniem publiczności.

     • Teatr Wrocławski In-Art

     • 27 października, klasy III pod opieką wychowawczyń i Pani Kasi Czerwińskiej brały udział w widowisku pt.”Pinokio”, inspirowanym powieścią Carlo Collodi'ego o takim samym tytule. Barwne kostiumy, piękne maski, muzyka to tylko niektóre atrakcje tej sztuki. Cudowny spektakl pozwolił przeżyć nam niezapomnianą przygodę w świecie marzeń.
      Drewniany pajacyk, który w czarodziejski sposób zamienił się w żywego chłopca ucieka w świat, gdzie nie zawsze spotykają go same miłe przygody. W spektaklu zobaczyliśmy spotkanie z Kotem i Lisem,Wróżkę o Niebieskich Włosach, a także Gadającego Świerszcza, który był głosem rozsądku dla Pinokia, któremu niestety go brakowało. Zobaczyliśmy na własne oczy bezwarunkową miłość ojca do syna, kłamstwa, głód pieniądza czy samotność. Wszystkie przygody uczą widzów i pozostawiają po sobie morał.

      Dziękujemy Teatrowi Wrocławskiemu In- Art za wspaniałe przeżycia.

     • "STOP NĘKANIU W SZKOLE"

     • Szanowni Rodzice,

      W bieżącym tygodniu zostaną przeprowadzone w naszej placówce zajęcia wychowawcze na temat nękania w szkole. Ich celem będzie uświadomienie dzieciom i młodzieży, jakie zachowania są niewłaściwe oraz jak przeciwdziałać sytuacjom nękania w szkole. Dzieci często nie zgłaszają takich powtarzających się, przemocowych zachowań ze strony rówieśników z różnych podwodów. Przeciwstawienie się nękaniu wymaga od dzieci zasobów, umiejętności, o których będziemy rozmawiać w naszej szkole. Chcielibyśmy zachęcić Państwa do włączenia się w rozmowy ze swoimi dziećmi na ten temat. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem dotyczącym nękania.

      https://www.facebook.com/dobrypsychologpoznan/posts/pfbid02FKaZjUtH2dbTjFePFtmVdPCyHwgzQmQGHB6ZmoXrZH1rZehYNNNgA7towHqcC9vUl

     • Pasowanie na czytelnika

     • 20 października to ważna data dla pierwszaków. Tego dnia odbyło się spotkanie biblioteczne wprowadzające uczniów w świat książek, czytania i biblioteki szkolnej.

      W pierwszej części uroczystości pierwszaczki otrzymały garść informacji na temat zasad prawidłowego zachowania w bibliotece, zapoznały się z regulaminem wypożyczania i postępowania z książkami.

      Następnie odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika, czyli oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Dla każdego ucznia został przygotowany dyplom i słodki prezencik. Uroczystość przygotował pan Robert Stranc.

     • Jakże nie pisać wierszy, jakże płonąć w podzięce

     • 13.10.2022 r. odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia pani Dyrektor, która przywitała wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości. Następnie przekazała głos uczniom.

      Przedstawienie przygotowali uczniowie klas czwartych, piątych i ósmych pod kierunkiem pani Urszuli Bronikowskiej oraz pana Roberta Stranca. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku pedagogów. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

      Po zakończeniu części artystycznej zabrała głos pani Dyrektor, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

      Burmistrz Miasta Kowal skierował do nauczycieli najlepsze życzenia oraz wyrazy wielkiego szacunku i podziękowania za ich pracę. Za szczególne osiągnięcia Nagrodą Burmistrza wyróżnił panie: Monikę Rosiak, Marzenę Wendołowską, Martę Ziółkowską oraz Annę Prokopiak-Lewandowską.

     • Surówka dodaje zdrówka.

     • Smakosze z klasy II b przeżyli dziś surówkowy zawrót głowy. W zestawie były marchewki i jabłuszka, które z przyjemnością trafiły do każdego brzuszka. Wszystko to działo się w Laboratorium Przyszłości w atmosferze szczerej radości.

       

      #LaboratoriaPrzyszłości

      #LaboratoriaPrzyszłości

     • Sałatkowy zawrót głowy w Laboratorium Przyszłości.

     • Dziś klasa II A z wielkim zapałem, pod czujnym okiem pani Anny Giergielewicz wzięła się do pracy. Założyli fartuszki, wyciągnęliśmy noże, deski, miseczki, widelce, ręczniki i oczywiście warzywa i owoce. Każde dziecko starało się, aby sałatki i surówki dobrze wyglądała, ale także pysznie smakowały. Zobaczcie efekty.

      #LaborartoriaPrzyszłości #LaborartoriaPrzyszłości 

     • Rajd rowerowy

     • W miniony piątek  dzieci z naszej szkoły pod opieką p. Cezarego Piątka i p. Janusza Przywitowskiego wzięły udział w rajdzie rowerowym w ramach kółka turystyczno- krajoznawczego. Pierwszym celem  naszej wyprawy była Szkółka Leśna w miejscowości Przyborowo. Dzieci miały możliwość wysłuchania krótkiej prelekcji Pani leśnik i zadawania pytań. Poznały sposób suszenia i przechowywania na zimę nasion żołędzi, widziały sadzonki wielu drzew, sposobu uprawy i pielęgnacji oraz działanie deszczowni. Następnie wyruszyliśmy nad jezioro Dzilno. Spędzaliśmy czas przy ognisku, dzieci piekły kiełbaski , rozegraliśmy mecz piłki nożnej. Czas upływał w miłej i serdecznej atmosferze. W drodze powrotnej do szkoły podjechaliśmy jeszcze do Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Chronionych zlokalizowanego w miejscowości Dębniaki. Misją ośrodka jest niesienie pomocy ptakom chronionym znajdującym się    w stanie uniemożliwiającym bezpieczne życie  na wolności. Widzieliśmy takie ptaki jak myszołów, kawka ,bocian i inne. To był fajny dzień ,pełen wrażeń. Dzieci wraz z opiekunami wrócili zadowoleni i uśmiechnięci.

     • LISTA GRATULACYJNY OD KURATORA DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KOWALU

     • W dniu wczorajszym tj. 6 października 2022 r. miałam ogromną przyjemność odebrać z rąk Kujawsko-Pomorskiej Wicekurator Oświaty - Pani Marii Mazurkiewicz podziękowanie i list gratulacyjny dla całej społeczności szkolnej za wyniki Egzaminu Ósmoklasisty 2022. Szkoła Podstawowa w Kowalu po raz kolejny znalazła się w gronie najlepszych szkół województwa kujawsko-pomorskiego.

      Jeszcze raz ogromnie gratulacje i podziękowania składam na ręce uczniów, nauczycieli, rodziców i całej społeczności szkolnej. Swoją wytężoną pracą osiągamy wspaniałe efekty, wyróżniające nas na mapie edukacyjnej powiatu i województwa.

      Dyrektor Szkoły Anna Prokopiak-Lewandowska

     • "Sztafeta dla Serca"

     • 30.09.2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w "Sztafecie dla Serca" osiągając następujące wyniki:

      Dziewczęta klasy 4-8 - II miejsce

      Chłopcy klasy 4-8 - I miejsce

      Mieszana klasy 4-8 - II miejsce

      Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

     • 30.09. obchodzony jest w polskich szkołach Dzień Chłopaka.

     • W każdej klasie jak co roku dziewczyny przygotowały wiele niespodzianek dla swoich kolegów, obdarowały ich drobnymi prezentami, nie zabrakło też słodkości, zabaw integracyjnych i wielu innych atrakcji. Zobaczcie sami…

      FOTORELACJA KLASY I - III

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu
    • tel. (054) 284-23-17

     Numery wewnętrzne:

     -10-Sekretariat
     -11-Dyrektor Szkoły
     -12-Z-ca Dyrektora Szkoły
     -13-Administracja
     -14-Księgowość
     -15-Inspektorat Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Kowal
    • ul. Piwna 20
     87-820 Kowal
     87-820 Kowal
     Poland
   • Logowanie