• Kondolencje

     • Z przykrością zawiadamiamy o śmierci p. Grażyny Bińkowskiej wieloletniej nauczycielki Szkoły Podstawowej oraz Liceum Ogólnokształcącego w Kowalu. W Szkole Podstawowej w Kowalu uczyła w latach 1986 - 1999. Była wspaniałą nauczycielką chemii a także wychowawczynią dla wielu pokoleń. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 22 grudnia 2022 r. (czwartek) o godz. 12.00 w Kościele Parafilalnym p. w. św. Urszuli w Kowalu. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się  na Cmentarzu Parafialnym w Kowalu.

       

      Kondolencje rodzinie zmarłego przekazują dyrektor, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu.

     • Kondolencje

     • Z przykrością zawiadamiamy o śmierci wieloletniej nauczycielki Szkoły Podstawowej w Kowalu p. Marii Zielińskiej. W Szkole Podstawowej w Kowalu uczyła w latach 1959 – 1991. Była wspaniałą nauczycielką matematyki dla wielu pokoleń mieszkańców Kowala i okolic. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Kowalu 19 grudnia 2022 r. o godzinie 13:00.  

      Kondolencje rodzinie zmarłego przekazują dyrektor, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu.

       

     • Warsztaty z dekorowania pierników w 4b

     • Pierniczkowe szaleństwo dotarło również do klasy 4 b.  Dzieci, wspierane przez wychowawczynię p. Paulę Krawiecką, pozwoliły porwać się świątecznej atmosferze i stworzyły małe słodkie cuda.

     • Piernikowe szaleństwo w SP w Kowalu

     • Mikołajkowa atmosfera sprawiła, że uczniowie z klas Ib, 2b i 4a dekorowali w szkole pierniki, a korzennych zapach, przywołujący najmilsze wspomnienia świąteczne, unosił się wszędzie. Była to również okazja do ukazania piękna świąt Bożego Narodzenia, poznania tradycji i zwyczajów świątecznych.

      Dzieci z wielką radością dekorowały ciasteczka jadalnymi ozdobami i kolorowym lukrem. Oczywiście skosztowanie własnoręcznie wykonanych, pachnących pierniczków było największą przyjemnością.

      Dekorowanie pierniczków bardzo się dzieciom podobało i wprowadziło je w magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Kolejne pierniczkowe warsztaty juz za rok.

      Dzieci motywowały i wspierały przy pracy wychowawczynie p. Monika Alabrudzińska (kl. 1b), p. Monika Rudzińska (kl. 2b) i p. Marta Ziółkowska (kl. 4a).

     • Konkurs plastyczny "Zimowa śnieżynka"

     • Czy zastanawialiście się kiedyś, jak powstaje śnieg?

      Tworzą go maleńkie, pojedyncze płatki, a życie każdego z nich rozpoczyna się wysoko w chmurach. Z pewnością mieliście okazję przyjrzeć się im z bliska podczas lepienia bałwana, czy zabawy w bitwę śnieżną. Podobno nie ma dwóch takich samych płatków śniegu...

      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym na najpiękniejszą śnieżynkę pt. "ZIMOWA ŚNIEŻYNKA".

      Dzieci poruszyły wodzę fantazji i przedstawiły nam własne projekty tych niezwykłych, zimowych kompozycji.

      Organizator konkursu p. Barbara Zielińska-Tomicka wraz z p. dyrektor Anną Prokopiak- Lewandowska ogłosiły dzisiaj wyniki konkursu.

      Wszyscy uczestnicy zebrani w świetlicy szkolnej otrzymali ex aequo I miejsce na podium i słodkie upominki.

     • Mikołajki w naszej szkole

     • Wszystkie dzieci Mikołaja kochają,

      Wszystkie dzieci na niego czekają,

      Moc prezentów każdemu przyniesie,

      Każde dziecko z prezentów się cieszy.

      Tak jak w słowach piosenki, 6 grudnia wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kowalu czekały z niecierpliwością na Mikołaja. Po wielu trudach podróży i mimo niesprzyjających warunków (brak śniegu) zjawił się wyczekiwany przez wszystkich uczniów. Wierszem, piosenką, tańcem, krótkim przedstawieniem każda grupa powitała miłego Gościa. Mikołaj w towarzystwie aniołków obdarował naszych milusińskich słodkościami. Uradowane dzieci nie chciały się z Nim rozstać… Ale Mikołaj obiecał, że wróci ponownie za rok.

      Miły, świąteczny nastrój udzielił się wszystkim. Wszak i dorośli kiedyś byli dziećmi. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z odwiedzin Mikołaja.

     • Klasy ósme na filmie pt. „ Listy do M 5”

     • Klasy ósme na filmie pt. „ Listy do M 5”

      8 października uczniowie z klasy VIII a, VIII b i VIII c – po trudach próbnych sprawdzianów - wraz z wychowawczyniami – p. Danutą Zbonikowską, p. Barbarą Snopkowską oraz p. Anetą Sadowską udali się do w Multikina we Włocławku. Opiekę nad młodzieżą sprawowała również p. Emila Zasada. Ósmoklasiści obejrzeli polska komedię romantyczną. „ Listy do M 5” w reżyserii Łukasza Jaworskiego. Niektóre wątki z filmu to kontynuacja „ Listów do M 4” w reżyserii Patryka Yoki. Mogliśmy śledzić nowe świąteczne tarapaty znanych nam bohaterów. Z pewnością świąteczny nastrój udzielił się wszystkim uczestnikom wyjazdu. Po zakończonej projekcji uczniowie udali się do restauracji McDonald’s. To była udana wycieczka. Towarzyszyły jej - dobry humor i ładna pogoda.

     • Warsztaty z terapeutką

     • W ramach współpracy z Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną w Lubieniu Kujawskim po raz kolejny odbyły się warsztaty z terapeutką- panią Grażyną Cudną. Tym razem uczestniczyli w nich uczniowie klasy V a i V b. Zajęcia poświęcone były budowaniu relacji w szkole. Dzieci dowiedziały się, co pomaga, a co przeszkadza w tworzeniu pozytywnych relacji w klasie. Dziękujemy pani Grażynie Cudnej za ciekawie przeprowadzone zajęcia, angażujące uczniów i zmuszające do refleksji nad własnym postępowaniem.

     • Mikołajkowe warsztaty z Lego w klasie 4 b

     • 8.12.2022 r. klasa 4 b wzięła udział w mikołajkowych warsztatach z Lego zorganizowanych przez Bricks 4 kids Włocławek. Dzieci spędziły 1.5 godziny na nieustannym tworzeniu świątecznych figurek z klocków Lego. Zabawa pochłonęła ich aż do ostatniej minuty spotkania. Tworzyli świąteczne elfy, figurki Mikołaja, zimowe bałwany, Olafa z Krainy Lodu, Grincha i wiele innych. Efekty ich pracy można oglądać na zdjęciach.

     • 5 a na lodowisku

     • Klasa 5a w ramach wyjazdu mikołajkowego wybrała się na lodowisko do Włocławka razem z opiekunami Moniką Rosiak i Vitalii Shvets. Dzieci doskonaliły technikę jazdy oraz spędziły ze sobą fajny czas.

     • Barbórka – Dzień Górnika.

     • Z okazji zbliżającej się Barbórki, odwiedził naszą szkołę niecodzienny gość- Pan Edward Świątkiewicz – emerytowany górnik Kopalni Węgla Kamiennego Miechowice, obecnie już nieczynnej. Pan Edward ubrany był w piękny, galowy mundur, na jego czapce, która poprawnie nazywa się czako lśnił czarny pióropusz z kogucich piór. Dzieci dowiedziały się do czego służyły poszczególne części prezentowanego ubioru. Dużo radości przyniosło dzieciom ubieranie czapki z pióropuszem oraz kasku używanego w codziennej pracy górnika. Podczas spotkania dzieci miały okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika. Dowiedziały się, w jaki sposób wydobywany jest węgiel, do czego potrzebny jest nam w codziennym życiu oraz, że św. Barbara jest patronką górników. Gość zademonstrował nam narzędzia i sprzęty, jakimi górnicy posługują się w swojej pracy: kilof, lampę górniczą i kask. Dzieci dzięki takim spotkaniom nie tylko pogłębiają wiedzę, ale też uczą się szanować trud oraz pracę górników. Na koniec nasz gość poczęstował dzieciaki cukierkami, a uczniowie z klas I i III przygotowały dla niego laurki. Dziękujemy za odwiedziny.


       

     • Akademia Prawa dla Dzieci i Młodzieży

     • W dniu 30 listopada 2022 r. odwiedził naszą szkołę p. Jacek Cudny - radca prawny, pisarz, wykładowca. Od lat łączy on wykonywanie zawodu radcy prawnego z pisaniem książek i działalnością dydaktyczną.

      Dziś poprowadził dla uczniów naszej szkoły warsztaty z programu Akademia Prawa dla Dzieci i Młodzieży. Uczniowie klasy 3a i 3 b zapoznani zostali z zagrożeniami, jakie czyhają na nich w sieci. Uczniowie klas 7a, 8a, 8b i 8 c mieli okazję zapoznać się z problemem używania alkoholu wśród nieletnich i wynikającymi z tego konsekwencjami prawnymi. Młodzież znalazła się w czasie zajęć na sali sądowej wcielając się w role sędziego, prokuratora i oskarżonego.

      Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie wśród naszych uczniów będziemy więc w przyszłości kontynuować współpracę z p. Jackiem Cudnym organizując warsztaty dla pozostałych klas.

     • Drzewko za butelkę

     • 2 grudnia 2020 w CK Browar B we Włocławku odbył się XX finał ekologicznej akcji „Drzewko za butelkę” organizowanej przez firmę ANWIL. W tym roku, do konkursu zaproszone zostały przedszkola i szkoły podstawowe z powiatu oraz gminy Włocławek. Do ekologicznych zmagań stanęło 25 placówek, w projekt zaangażowało się niemal 4 000 przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkół podstawowych, łącznie zebrali oni blisko 380 000 sztuk butelek. Zgodnie z ideą programu, wszystkie grupy uczestniczące w zbiórce w zamian za zebrane butelki, otrzymają drzewka – w tym roku będą to choinki w doniczkach, które po okresie świątecznym zostaną zasadzone w przyszkolnych ogródkach. Uczniowie naszej szkoły zebrali w tym roku 34 421 butelek i zajęli III miejsce w kategorii szkoły podstawowe. Nagrodę w wysokości 1000 zł odebrała szkolna koordynator programu, pani dyrektor Anna Szatkowska. Towarzyszyli jej uczniowie klasy II b, którzy zebrali najwięcej opakowań – 5 212 sztuk. Naszym szkolnym rekordzistą jest Witek Grzelak - 3380 sztuk, który odebrał nagrodę rzeczową. Placówka jest zobowiązana do przeznaczenia środków finansowych na edukację ekologiczną. Atrakcjami podczas finału było również przedstawienie teatralne o tematyce ekologicznej oraz warsztaty ekologiczne. Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim Uczestnikom dziękujemy za liczny udział.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu
    • tel. (054) 284-23-17 Numery wewnętrzne: -10-Sekretariat -11-Dyrektor Szkoły -12-Z-ca Dyrektora Szkoły -13-Administracja -14-Księgowość -15-Inspektorat Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Kowal
    • ul. Piwna 20 87-820 Kowal 87-820 Kowal Poland
   • Logowanie