• Półkolonie 2023

     • 21 lipca 2023r. zakończyła się kolejna edycja półkolonii zorganizowanych przez  Szkołę Podstawową w Kowalu. W dwóch turnusach, które odbyły się w dniach 10.07.2023 r. – 14.07.2023 r.  oraz 17.07.2023 r. – 21.07.2023 r., uczestniczyło 85 dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Wypoczynek był współfinansowany przez Urząd Miasta oraz MOPS w Kowalu.

      Podobnie jak w latach ubiegłych, zorganizowane zajęcia rekreacyjno – edukacyjne stworzyły dzieciom warunki do ciekawego i aktywnego spędzenia wolnego czasu wakacyjnego.  Uczestnicy pod czujnym okiem opiekunów rozpoczęli wypoczynek od  udziału w  zajęciach ekologicznych w Rycykowym Zakątku. Oprócz gier i zabaw dydaktycznych, niewątpliwą atrakcją wizyty w siedzibie GWPK był grill z kiełbaskami. Tego samego dnia odwiedzili także lodziarnię „Lodogród”, gdzie  skosztowali pysznych lodów. Na zakończenie pierwszego dnia półkolonii dzieci obejrzały wzruszający seans pt. „Wakacje z Rudym”  w Kinie za Rogiem. 

      Kolejną atrakcją letniego wypoczynku, która wzbudziła wśród uczestników najwięcej radości, był dwugodzinny pobyt w Aquaparku w Kutnie wypełniony zabawami w wodzie i nauką pływania.  Zwiedzając Żywe Muzeum Piernika w Toruniu,  uczestnicy poznali tradycję wypieku  piernika, wzięli także udział w warsztatach, podczas których sami wypiekali toruńskie słodkości. Poznając atrakcje Torunia, dzieci obejrzały seans pt. „Kolorowy kosmos” w Planetarium oraz zjadły posiłek w restauracji McDonald. 

      W przedostatnim dniu dzieci spędziły czas na Ranczo pod Olszyną w okolicach Ciechocinka. Na zakończenie letniego wypoczynku sprawdzały swoją sprawność fizyczną w Parku Trampolin we Włocławku i skorzystały z oferty kulinarnej włocławskiej restauracji McDonald.

      Czas półkolonii był dla dzieci doskonałą okazją do wspólnych spotkań, zabaw integracyjnych, a także niecodzienną lekcją przyrody, historii, kultury i bezpieczeństwa.

      Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Kowalu składa serdeczne podziękowania nauczycielom, którzy sprawowali opiekę podczas letniego wypoczynku dzieci.

      W dniach 10.07 – 14.07 opiekunami półkolonii byli: p.  Anna Prokopiak - Lewandowska, p. Elżbieta Czaplicka, p. Barbara Zielińska – Tomicka, p. Kamila Narazińska, p. Tomasz Naraziński, p. Jacek Owsianowski, p. Vitalii Shvets, p. Elżbieta Szprengiel, p. Janusz Przywitowski, p. Cezary Piątek, p. Anna Mularska, p. Anna Giergielewicz, p. Monika Rudzińska,  p. Marta Ziółkowska, p. Emila Zasada, p. Aneta Grześ.

      W drugim tygodniu półkolonii opiekę pełnili: p. Ewa Człapińska, p. Katarzyna Borzęcka, p. Iwona Seklecka,  p. Monika Rosiak, p.  Robert Stranc, p. Jacek Owsianowski, p. Aneta Sadowska, p. Lucyna Guziejewska, p. Marzena Ryniecka, p. Krystyna Krawiecka, p. Katarzyna Janicka, p. Justyna Sztypka, p. Katarzyna Czerwińska, p. Vitalii Shvets, p. Paulina Ostrowska.

       

      Serdeczne podziękowania kierujemy do p. Burmistrza Miasta Kowal  - Eugeniusza Gołembiewskiego oraz MOPS w Kowalu za okazaną pomoc i wsparcie finansowe.  

      Dziękujemy także Pani wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Kowalu Annie Szatkowskiej, która podjęła się organizacji całego wypoczynku, pełniąc jednocześnie funkcję kierownika półkolonii.  

       

     • Półkolonie

     • w odwiedzinach u Mikołaja Kopernika

      Nasze szkolne półkolonie nie mogłyby się odbyć bez wizyty w Toruniu.

      Dzieci uwielbiają piec toruńskie pierniki w Muzeum Piernika, a seanse w planetarium pozostawiają zawsze na najmłodszych widzach niezapomniane wrażenia.

      Nasi uczniowie w Toruniu czują się niemal jak w domu...

      Jeśli do tego dołożyć wizytę w uwielbianej przez dzieci restauracji, to czego można chcieć więcej ?

      Życzymy miłych wrażeń....

     • Półkolonie

     • wizyta w Aquaparku

      Nasi najmłodsi uczniowie w drugim dni półkolonii organizowanych przez Szkołę Podstawową w Kowalu a współfinansowanych przez Urząd miasta Kowal - MOPS w Kowalu, odwiedzili park wodny w Kutnie.

      Najmłodsze dzieci uwielbiają zabawy w basenie, czego potwierdzeniem niech będą zdjęcia z wodnego szaleństwa.

      Oczywiście uczestnicy półkolonii, po wyczerpujących wodnych zabawach, mieli zapewniony posiłek (pyszne hot-dogi).

      Po powrocie do szkoły, opiekunowie zorganizowali jeszcze dla dzieci, gry i zabawy sportowe na Orliku.

     • MAZURY....

     • LETNI WYPOCZYNEK NASZYCH UCZNIÓW ...

      Wypoczynek naszych uczniów na Mazurach trwa w najlepsze. W ostatnich dniach dzieci, oprócz niezliczonych atrakcji, takich jak np. Rej Statkiem po trzech jeziorach (Mikołajskim, Śniardwy, Bełdany) miały okazję zwiedzać najważniejsze punkty na mapie turystycznej regionu. W piątek zwiedzili Giżycko oraz twierdzę Hitlera - Wilczy Szaniec. Odwiedzili także Olsztyn a w nim Planetarium oraz Muzeum Nowoczesności i Muzeum Przyrody

      Dopisująca, słoneczna pogoda pozwaliła także brać udział w różnych grach terenowych, jak znane wszystkim z dzieciństwa podchody. Oczywiście nie brakuje relaksu na plaży i kąpieli w jeziorze czy zabaw wodnych w AquaParku w Olsztynie...

      Dzieci bawią się dobrze, a kolejne dni odkrywają przed nimi nowe atrakcje...

      - ognisko z kiełbaskami i niezliczoną ilością konkursów i konkurencji z nagrodami...

      - wizyta w agrofarmie

      - przejażdżki wozem i przejażdżki konne...

      Aż szkoda wracać do domu...

     • Rozpoczęliśmy Półkolonie 2023

     • W dniu dzisiejszym dzieci z pierwszego turnusu ze Szkoły Podstawowej w Kowalu rozpoczęły półkolonie. Dzięki wsparciu finansowemu Burmistrza miasta Kowal grupa 45 uczniów szkoły przez najbliższe 5 dni będzie korzystać z licznych atrakcji zorganizowanych przez Szkołę Podstawową w Kowalu.

      Pierwszego dnia uczestnicy półkolonii odwiedzili Rycykowy Zakątek, w którym skorzystali z zajęć edukacyjnych na terenie parku. Dzieci brały udział w grach ekologicznych, wysłuchały prelekcji na temat ptaków zamieszkujących GWPK, miały także zapewnionego grilla z pysznymi kiełbaskami. W drodze powrotnej do szkoły zrobiliśmy przystanek w Lodogrodzie, gdzie dzieci otrzymały pyszne lody. Na koniec dziejszego dnia odbył się seanas w Kinie za Rogiem. Uczestnicy pólkolonii obejrzeli wzruszający film "Wakacje z Rudym..."

      Jutro kolejny dzień pełen atrakcji...

     • Wyjazd kolonijny

     • Olsztyn

      Wyjazd kolonijny rozpoczęty...

      Uczniowie naszej szkoły w  4 lipca 2023 r. wyjechali na kolonie letnie do Olsztyna. W malowniczym otoczeniu mazurskiej przyrody, nad jeziorem Żbik spędzą tydzień swoich tegorocznych wakacji.

      Życzymy wszystkim uczestnikom wyjazdu miłego, niezapomnianego i bezpiecznego pobytu.

      Dziękujemy w imieniu społeczności szkolnej Burmistrzowi miasta Kowal p. Eugeniuszowi Gołembiewskiemu za dofinansowanie letniego wypoczynku dla uczniów Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu.

     • Podsumowanie PIKNIKU RODZINNEGO

     • DZIĘKUJEMY !!!

      18 czerwca Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Kowalu podjęła się organizacji PIKNIKU RODZINNEGO. W programie znalazły się: malowanie twarzy, tatuaże, loteria fantowa, malowanie na folii, malowanie kredą, balony z helem. Dla smakoszy przygotowano mnóstwo pyszności.

      Dochód z imprezy przedstawia się następująco:

      - popcorn, wata cukrowa, stoisko słodkości, kawa, herbata, grillowane kiełbaski, grochówka, chleb ze smalcem, stoisko z lemoniadą –  5982 zł

      - wpłaty na konto – 3288 zł

      - sprzedaż cegiełek – 1850 zł

      Łączna kwota, która w całości zasili konto Rady Rodziców to 11 120 zł

      Całość zebranych środków zostanie przeznaczona na organizację imprez i wycieczek dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kowalu.

      Przekazujemy najserdeczniejsze podziękowania osobom prywatnym, firmom i instytucjom za wsparcie finansowe i pomoc rzeczową naszej inicjatywy.

       

     • Wyjazd kolonijny rozpoczęty...

     • Uczniowie naszej szkoły w dniu wczorajszym wyjechali na kolonie letnie do Olsztyna. W malowniczym otoczeniu mazurskiej przyrody, nad jeziorem Żbik spędzą tydzień swoich tegorocznych wakacji.

      Życzymy wszystkim uczestnikom wyjazdu miłego, niezapomnianego i bezpiecznego pobytu.

      Dziękujemy w imieniu społeczności szkolnej Burmistrzowi miasta Kowal p. Eugeniuszowi Gołembiewskiemu za dofinansowanie letniego wypoczynku dla uczniów Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu
    • tel. (054) 284-23-17

     Numery wewnętrzne:

     -10-Sekretariat
     -11-Dyrektor Szkoły
     -12-Z-ca Dyrektora Szkoły
     -13-Administracja
     -14-Księgowość
     -15-Inspektorat Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Kowal
    • ul. Piwna 20
     87-820 Kowal
     87-820 Kowal
     Poland
   • Logowanie