• W świecie owadów

     • W  poniedziałek, 29 stycznia uczniowie klas trzecich uczestniczyli w niezwykłych warsztatach prowadzonych przez panią Kingę Szczepaniak- Tyburę z Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej pt.: „Bioróżnorodność w świecie owadów”. W pierwszej części zajęć dzieci poszerzyły swoją wiedzę z biologii owadów: poznały ich budowę,  tryb życia, sposoby rozmnażania oraz znaczenie w przyrodzie. Każde dziecko miało możliwość przyjrzeć się z bliska realistycznym gumowym modelom biedronki, konika polnego, motyla, pszczoły, mrówki i muchy. Dzieci pochwaliły się szeroką wiedzą o tych owadach, ale również miały wiele bardzo ciekawych pytań do prowadzącej. W drugiej części warsztatów uczniowie malowali gipsowe odlewy omawianych owadów, które  mogły zabrać do domu.

      Zajęcia te były sfinansowane przez Fundację Drzewo i Jutro.

     • Styczniowe świętowanie w DPS

     • Styczeń to czas, w którym obchodzimy dwa bardzo radosne święta: Dzień Babci i Dzień Dziadka. 24 stycznia uczniowie klas trzecich odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Kowalu. Zaprezentowali wiersze, piosenki i układy taneczne. W ten sposób złożyli najserdeczniejsze życzenia wszystkim seniorom. Występy artystyczne dostarczyły mieszkańcom wiele radości. Po przedstawieniu dzieci otrzymały w podziękowaniu gromkie brawa oraz słodki poczęstunek.

     • BohaterON w Twojej Szkole

     • To już kolejny udział naszej szkoły w akcji "BohaterON w Twojej Szkole". Jest to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię! Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.

      W tym roku poza dyplomami za udział w akcji nasza szkoła otrzymała dwa egzemplarze gry kooperacyjnej o tematyce historycznej "Cenzura". Zamierzamy je dobrze wykorzystać na lekcjach historii

      #BohaterON

     • ,,Każdy musi mieć dostęp zarówno do dziadków, jak i wnuków, aby być w pełni człowiekiem”

     • Kiedyś każdy z nas był dzieckiem i pamięta, jak ważną rolę w życiu odgrywają dziadkowie. Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedne z najmilszych i najsympatyczniejszych dni w roku, wyjątkowe daty w kalendarzu. Są one również bardzo ważnymi datami w kalendarzu naszej szkoły, co roku uroczyście obchodzonymi.

      23 stycznia uczniowie  klas pierwszych i trzecich oraz chór Szkoły Podstawowej w Kowalu zorganizowali w remizie OSP występy dla swoich babć i dziadków. Rozpoczynając uroczystość Dyrektor  Szkoły p. Anna Prokopiak – Lewandowska powitała zebranych gości, a Burmistrz Miasta p.Eugeniusz Gołembiewski, wszystkim zgromadzonym w sali dziadkom i babciom przekazał najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.

      Następnie mali artyści przedstawili  program, na który złożyły się  wzruszające wiersze i piosenki, a także pokazy taneczne. Występujący z przejęciem odtwarzali swoje role, a zgromadzeni goście nagradzali ich gromkimi brawami. Wszyscy dziadkowie z podziwem patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze dla swoich wnuków mają. Wzruszenie dostojnych gości było ogromne, a ukradkiem ocierane  łzy świadczyły o miłości i dumie z ukochanych wnuków.

      Na zakończenie uroczystości wszystkie wnuczęta obdarowały swoich dziadków upominkami. Dzięki wsparciu Rady Rodziców przygotowano także dla wszystkich gości słodki poczęstunek.

      To był naprawdę wyjątkowy dzień. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze Babć i Dziadków po raz kolejny pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. 

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu
    • tel. (054) 284-23-17 Numery wewnętrzne: -10-Sekretariat -11-Dyrektor Szkoły -12-Z-ca Dyrektora Szkoły -13-Administracja -14-Księgowość -15-Inspektorat Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Kowal
    • ul. Piwna 20 87-820 Kowal 87-820 Kowal Poland
   • Logowanie