• „W poszukiwaniu wiedzy i doświadczeń” – podsumowanie projektu

     • „W poszukiwaniu wiedzy i doświadczeń” - międzynarodowa mobilność uczniów z Kowala – Włochy 2024 – podsumowanie projektu

       

      Szkoła Podstawowa w Kowalu włączyła się w kolejny projekt unijny pt. „W poszukiwaniu wiedzy i doświadczeń”. Projekt był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+ (nr 2023-1-PL01-KA122-SCH-000139340). W ramach projektu 30 uczniów wzięło udział w 14 dniowej zagranicznej mobilności do Włoch. Wyjazd edukacyjny był całkowicie bezpłatny a zakwalifikowani zostali do niego uczniowie z klas 6-8. Szkoła zapewniła uczestnikom projektu bezpłatny transport, wyżywienie oraz zakwaterowanie w hotelu w miejscowości Cattolica. Miejscowość leży na wybrzeżu Adriatyku, w środkowej części Włoch, w regionie Emilia Romania.

      W procesie rekrutacji brano pod uwagę średnią ocen, ocenę z języka angielskiego oraz ocenę z zachowania. W ramach projektu jego uczestnicy wzięli udział w zajęciach przygotowawczych do mobilności, zajęciach w szkole partnerskiej oraz zaplanowanym programie kulturowym, ewaluacji oraz działaniach upowszechniających rezultaty projektu.

      W trakcie pobytu młodzież brała udział w lekcjach zorganizowanych  przez szkołę partnerską – School Istituto Tecnico Economico Tecnologico Bramante Genga w Pesaro. Uczniowie wraz z kolegami ze szkoły włoskiej uczestniczyli w zajęciach poświęconych nowym technologiom, które zakończyły się ćwiczeniami z zakresu pilotowania drona i wykorzystywania go do robienia zdjęć. W szkole w Pesaro odbyły się także zajęcia integracyjne w grupach mieszanych włosko-polskich umożliwiające konwersacje w trzech językach (polskim, włoskim, angielskim). Spotkania młodzieży stały się sposobnością do poznania obu państw i kultur oraz ich historii, wymiany doświadczeń i poglądów, nauki języka a także nawiązania nowych kontaktów.

      Uczestnicy projektu w trakcie pobytu we Włoszech w ramach realizacji programu kulturowego odwiedzili najpiękniejsze zabytki i miejsca w okolicy oraz najważniejsze punkty na mapie turystycznej regionu Emilia Romania. Młodzież miała okazję zwiedzić miejscowość Cattolica a w niej Acquario di Cattolica z modelami owadów i gadów prehistorycznych oraz zwierząt obecnie żyjących na wszystkich kontynentach. Uczniowie wspięli się także na pobliski punkt widokowy Gabicce Monte. Kolejnego dnia odwiedzili malowniczo położoną miejscowość nad Morzem AdriatyckimRimini. Tam mieli okazję przejść przez Most Tyberiusza, jeden z najstarszych istniejących mostów na świecie.

      Niezapomnianą wyprawą była wycieczka do San Marino. Republika przywitała naszych uczniów niesamowitymi widokami. Z Twierdzy Guaita czy Twierdzy Cesta mogli podziwiać malowniczą panoramę miasta oraz okoliczne krajobrazy. Równie niezapomniane wrażenia pozostawiła po sobie wycieczka do Loreto. Loreto jest od siedmiuset lat ważnym miejscem pielgrzymkowym. Miejscowość zawdzięcza swoją sławę zlokalizowanemu tutaj sanktuarium, figurce Czarnej Madonny i obecności Świętego Domku. 

      Uczestnicy wyjazdu odbyli ponadto dwie wycieczki do przepięknych włoskich miast odwiedzanych co roku przez miliony turystów: Bolonii i Wenecji. Zwiedzanie obu tych miast było dla uczniów wspaniałym doświadczeniem. W Bolonii mogli odwiedzić Piazza Maggiore, Bazylikę św. Stefana, Wieżę Garisenda i wiele innych fascynujących miejsc. Podobne niesamowite wrażenia pozostawiło po sobie miasto na wodzie – Wenecja. Uczniowie odwiedzili w niej Plac Świętego Marka (Piazza San Marco) - największy plac Wenecji, uznany przez samego Napoleona Bonaparte za najpiękniejszy salon Europy.  Ponadto zobaczyli pałac Dożów, most Rialto, Palazzo Contarini del Bovolo czy Most Westchnień.

      W ostatnich dniach pobytu we Włoszech w ramach poznawania zwyczajów i tradycji włoskich  uczniowie odwiedzili ponad 600-letnia winiarnię i tłocznie oliwy. W obu miejscach mieli okazję poznać tajniki produkcji tych dwóch specjałów kuchni włoskiej. Z tradycyjnymi wyrobami włoskimi z regionu Emilia Romana mogli ponadto zapoznać się na lokalnym targ. Wizyta na targu była doskonałą okazją do wykazania się znajomością języka angielskiego i włoskiego.

       

     • Spotkanie podsumowujące projekt „W poszukiwaniu wiedzy i doświadczeń”

     • Spotkanie podsumowujące projekt nr 2023-1-PL01-KA122-SCH-000139340 pt. „W poszukiwaniu wiedzy i doświadczeń” realizowany przez Szkołę Podstawową im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+.

      W ostatnim tygodniu szkoły uczestnicy projektu "W poszukiwaniu wiedzy i doświadczeń" uczestniczyli w spotkaniu upowszechniającym rezultaty projektu. Na spotkaniu omówiono wyjazd, jego rezultaty dla grupy i społeczności szkolnej. Przypomnijmy, iż 30 uczniów naszej szkoły w terminie 19.05-1.06 2024 r. spędziło dwa tygodnie we Włoszech w ramach realizacji unijnego projektu (Program Erasmus+).Na zakończenie spotkania uczestnikom projektu zostały wręczone przez koordynatora wyjazdu p. A. Prokopiak-Lewandowską certyfikaty uczestnictwa.

     • Wycieczka dla najlepszych uczniów...

     • Wycieczka dla najlepszych uczniów...

      Społeczność Szkoły Podstawowej w Kowalu składa najserdeczniejsze podziękowanie jednemu z rodziców, który z własnej inicjatywy zaproponował wycieczkę dla uczniów SP Kowal w roku szkolnym 2023/2024. 19 czerwca 2024 r. najlepsi uczniowie z klas 4-8 pojechali na wspaniałą wycieczkę do Warszawy i mieli okazję popróbować lotów w tunelu aerodynamicznym Flyspot. W drodze powrotnej odwiedzili restaurację McDonald.

      Wyjazd był nagrodą i został całkowicie zasponsorowany przez rodzica naszej szkoły.

      To wspaniałe mieć takich rodziców u swojego boku.

      DZIĘKUJEMY

     • Niezapomniane zakończenie roku 2023/2024 w nowej hali sportowej

     • 21 czerwca 2024 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu uroczyście zakończyli rok szkolny.

      Możemy śmiało powiedzieć, że ten dzień przeszedł do historii. Po raz pierwszy bowiem uczniowie naszej szkoły zebrali się na uroczystym apelu w nowej, przepięknej hali sportowej przy ul. Piwnej. To był wspaniały rok szkolny i piękne jego zakończenie

      Oprócz uczniów, rodziców i nauczycieli udział w uroczystym zakończeniu roku wzięli: Burmistrz Miasta Kowal - Eugeniusz Gołembiewski, członek Zarządu Powiatu Włocławskiego – Aneta Kwarcińska, Przewodnicząca Rady miasta Kowal – Anna Skrzypińska, proboszcz parafii Kowal - ksiądz Piotr Głowacki, Sekretarz miasta Kowal – Szymon Struciński, przewodnicząca Rady Rodziców – p. Katarzyna Rzadkowolska, dyrektor Miejskiego Przedszkola w Kowalu – p. Barbara Zakrzewska, Kierownik Inspektoratu Edukacji i Sportu – Marcin Poliński, wicedyrektor SP Kowal – Anna Szatkowska.

      Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie w krótkim montażu słowno-muzycznym uczniowie naszej szkoły przywitali wakacje. Podziękowali także paniom dyrektor, nauczycielom i pracownikom szkoły za trud, jaki włożyli ich w edukację i wychowanie.

      Następnie głos zabrała pani dyrektor - Anna Prokopiak-Lewandowska, która złożyła wyrazy wdzięczności uczniom, nauczycielom i rodzicom za pracę w roku szkolnym 2023/2024. Podziękowała za owocną współpracę Radzie Rodziców oraz Burmistrzowi Miasta. Pani dyrektor podkreśliła, jak ważne jest zrozumienie przez włodarzy miast wartości szkoły i edukacji.

      Podziękowania skierowała ponadto na ręce Rady Rodziców za zaangażowanie w życie szkoły i współtworzenie przyjaznej atmosfery. Dziękowała za wszelkiego rodzaju pomoc, życzliwość i wsparcie. Na zakończenie życzyła wszystkim wyczekiwanych słonecznych, a nade wszystko bezpiecznych wakacji.

      Po wystąpieniu pani dyrektor głos zabrał Burmistrz – Eugeniusz Gołembiewski gratulując uczniom wyników w nauce i życząc wspaniałych wakacji.

      Pani Aneta Kwarcińska przekazała trójce uczniów najbardziej angażujących się w konkursy nagrody w postaci voucherów wstępu do parku wodnego.

      Następnie pani dyrektor wręczyła świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe najlepszym uczniom. W roku szkolnym 2023/2024 promocję do klasy programowo wyższej uzyskało 296 uczniów. 16 absolwentów odebrało świadectwa ukończenia Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu. 157 uczniów uzyskało wyróżniające wyniki w nauce (56 uczniów z klas 1-3 oraz 101 uczniów klas 1-8).

      Gratulacje należą się także uczniowi klasy 7b – Miłoszowi Skowrońskiemu, który w roku szkolnym 2023/2024 uzyskał tytuł finalisty w kuratoryjnym Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z biologii.

      Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do radosnego wspólnego tańca "Góry do góry".

      Życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom udanego, bezpiecznego wypoczynku, dającego siły do nauki i pracy w przyszłym roku szkolnym.

     • Pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów

     • 20 czerwca 2024 r. odbyła się uroczystość pożegnania klasy VIII, na którą przybyli absolwenci, rodzice oraz zaproszeni goście. W auli czuło się podniosłą atmosferę i wzruszenie, niektórzy w murach tej szkoły spędzili łącznie z przedszkolem i "zerówką" ponad dziesięć lat. A teraz nadszedł czas pożegnań dla 16 ósmoklasistów.

      Po odśpiewaniu hymnu narodowego uczestnicy spotkania wysłuchali  wzruszających wierszy i piosenek w wykonaniu szkolnego chóru. Ósmoklasiści zostali obdarowani także przez młodszych kolegów drobnymi upominkami.

      Malwina, David i Igor w imieniu ósmoklasistów odczytali podziękowania, a pozostali absolwenci wręczyli nauczycielom, Radzie Rodziców oraz organowi prowadzącemu w osobie Pana Burmistrza symboliczne kwiaty.

      Następnie przyszedł czas na nagrody i wyróżnienia. Pan Burmistrz – Eugeniusz Gołembiewski wręczył dyplom najlepszej absolwentce Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego – Malwinie Strzeleckiej.

      Serdecznymi i ciepłymi słowami pożegnała absolwentów p. dyrektor Anna Prokopiak-Lewandowska.

      A potem bardzo ważna część: najpierw wręczenie świadectw z wyróżnieniem dla najlepszych uczniów i listów gratulacyjnych dla ich rodziców, wręczenie świadectw dla wszystkich uczniów i podziękowanie dla rodziców naszych absolwentów, którzy przez cały czas z ogromnym zaangażowaniem pomagali szkole w wychowaniu swoich dzieci.

      Uroczystość zakończyła pamiątkowa sesja fotograficzna.

      Wyróżnieni absolwenci: Malwina Strzelecka, Piotr Paradowski, Igor Ziółkowski.

       

     • Podsumowanie konkursu z okazji Dnia Patrona

     • Pod koniec kwietnia odbył się konkurs z okazji Dnia Patrona, w którym wzięło udział 37 uczniów naszej szkoły.
      Przygotowali prace różnymi technikami i metodami, od plakatów, przez lapbooki, po prezentacje multimedialne i animacje. Postanowiliśmy nagrodzić 11 uczniów w trzech kategoriach, za ich unikatowe podejście do tematu, którym były czasy  króla Kazimierza, za estetykę wykonania praca i pomysłowość.  W nagrodę uczniowie otrzymają dyplomy i pamiątkowe kubeczki.

      I PLAKATY

      1 miejsce - Wiktor Chrobociński, kl. 6b

      2 miejsce - Zosia Woźniak, kl. 7a

      3 miejsce - Fabian Giętkowski, kl. 4a

       

      II LAPBOOK

      1 miejsce - Agata Lewandowska, kl. 6a

      2 miejsce - Julka Terpińska, kl. 5a

      3 miejsce - Gabrysia Czerwińska, kl. 7a

      wyróżnienie - Liwia Rogińska, kl. 2b

       

      III PREZENTACJA

      1 miejsce - Iga Kaźmierska, kl. 5b

      2 miejsce - Szymon Nowakowski,  kl. 8a

      3 miejsce - Hania Maciejewska, kl. 4a

      wyróżnienie - Dawid Jasiński, kl. 5a

       

      Gratulujemy!

     • Klasa 4b na wycieczce w Baruchowie

     • Ostatnie chwile roku szkolnego uczniowie z klasy 4b pod opieką pani M. Rynieckiej i A. Sadowskiej spędzili aktywnie w Wielopokoleniowym Centrum Aktywności Rodzinnej w Baruchowie. Dzieci grały w kręgle, bilard, piłkarzyki oraz skorzystały z placu zabaw znajdującego się na zewnątrz budynku, a także strefy fitness.

     • Wyróżnienie w Konkursie ,,Zagrożenia lasu"

     • 18 czerwca 2024 roku w siedzibie Ośrodka Edukacji Ekologicznej przy Nadleśnictwie Włocławek odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w konkursie ,,Zagrożenia lasu". Jedną z wyróżnionych osób był uczeń naszej szkoły Witold Grzelak z klasy 3B. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

     • "Leśna Polana" - alpaki

     • 13 czerwca uczniowie klas IIa i IIb odwiedziły #Domki letniskowe „Leśna Polana”. Głównym punktem programu było spotkanie z alpakami. Te sympatyczne i łagodne zwierzęta szybko zdobyły serca dzieci. Następnie uczniowie uczestniczyli w zajęciach plastycznych, oglądały plantację borówki, bawiły się na placu zabaw i piekły kiełbaski. Na koniec dzieci zostały poczęstowane pysznymi alpakowymi ciasteczkami. To był przyjemnie spędzony czas.

     • Sukcesów naszych uczniów w Konkursie Wojewódzkim

     • Jakiś czas temu informowaliśmy o wysokich wynikach naszych uczniów w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Powstaniu Warszawskim:

      Miłosz Skowroński, 7 b uzyskał tytuł Laureata

      Zofia Pawłowska, 7 b uzyskała tytuł Finalisty.

      14.06.2024 r. uczniowie pod opieką p. Pauli Krawieckiej udali się do Urzędy Wojewódzkiego w Bydgoszczy, gdzie odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs połączona z wręczeniem nagród.

      Naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

     • Osiągnięcia Uczniów w XXII Rejonowym Konkursie Ekologicznym w Smólniku 2024

     • Uczniowie  naszej szkoły odnieśli znaczące sukcesy podczas XXII Rejonowego Konkursu Ekologicznego w Smólniku pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, organizowanym dla klas I-VIII szkoły podstawowej. Celem konkursu było m.in. rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań ekologią, ochroną środowiska oraz przyrody, poszerzanie wiedzy z zakresu nauk przyrodnich i biologicznych,  poznanie bioróżnorodności oraz form ochrony przyrody, szczególnie w kontekście rezerwatów Gostyńsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego.

      Wyniki konkursu w kategorii  klas I-III:

      I miejsce - Miłosz Kwiatkowski z klasy IIIa - opiekun p.Anna Giergielewicz

      II miejsce -Olga Kopczyńska z klasy  IIIb - opiekun p. Monika Rudzińska

      Wyróżnienie- Igor Wasielewski z klasy IIIb – opiekun p. Monika Rudzińska

      Wyniki konkursu w kategorii klas IV-VI:

      II miejsce Natalia Kacprzyk z klasy  Va-opiekun p. Elżbieta Czaplicka

      Wyróżnienie – Martyna Nowakowska z klasy 7a -opiekun p. Elżbieta Czaplicka

      Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowała Katarzyna Czerwińska.

      Wasza ciężka praca, zaangażowanie i pasja do ekologii zaowocowały znaczącymi      osiągnięciami, z których  jesteśmy bardzo dumni.

                                        Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!!

     • Wycieczka rowerowa

     • Z samego rana, w poniedziałek 17 czerwca klasa VIa wybrała się nad Jezioro Lubiechowskie. Wyjazd rowerowy okazał się świetnym sposobem na integrację klasy oraz aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Trasa prowadziła przez malownicze tereny. Dla wielu uczniów zupełnie nowym i ekscytującym doświadczeniem było spotkanie z konikami polskimi. Dzieci ochoczo brały udział w różnych grach i zabawach na plaży. Chętni mogli skorzystać z kąpieli pod nadzorem opiekunów. Piknik nad jeziorem oraz lody stanowiły doskonałe uzupełnienie dnia pełnego atrakcji.

     • Bezpieczne wakacje - spotkanie z ratownikiem WOPR-u

     • Uczniów naszej szkoły odwiedził p.Mikołaj Ryniecki ratownik WOPR-u.

      Celem spotkania była edukacja dzieci w zakresie bezpiecznego zachowania się podczas pobytu nad wodą. Uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie korzystać z kąpielisk oraz gdzie w razie potrzeby uzyskać pomoc. Cenne wskazówki na pewno przydadzą się naszym uczniom podczas zbliżających się wakacji.

     • Kangur Matematyczny 2024

     • 21 marca 2024 roku w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Konkurs ma na celu popularyzację matematyki, propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów, zachęcenie młodych ludzi do wspólnej, intelektualnej, międzynarodowej zabawy.

      Ze szkoły wzięło w nim udział 64 uczniów z klas: 2,3,4,5,6,7 i 8. Każdy uczestnik otrzymał upominek – zabawkę tangram chiński.

      W maju otrzymaliśmy wyniki i czworo naszych uczniów otrzymało wyróżnienia:

      klasa 3a- Kwiatkowski Miłosz i 3b - Wasielewski Igor, klasa 4a – Eryk Możdżeń

      oraz z klasy 6b - Oskar Dybowski.

      Wyróżnionym osobom gratulujemy sukcesu.

     • „Znamię ! Znam je?”

     • W klasach siódmych i ósmej odbyły się warsztaty edukacyjne pod hasłem „Znamię ! Znam je?”. Celem programu było podniesienie świadomości na temat zdrowia skóry, a w szczególności rozpoznawania znamion i ich potencjalnych zagrożeń.   Uczniowie mieli okazję obejrzeć serię filmów edukacyjnych, które w przystępny sposób przedstawiały różne typy znamion skórnych. Filmy te zawierały informacje na temat: rozpoznawania typowych i nietypowych znamion zmian, które mogą świadczyć o problemach zdrowotnych. Po projekcji filmów, uczniowie uczestniczyli w interaktywnych zajęciach, podczas których uczyli się rozpoznawać różne rodzaje znamion. W trakcie zajęć poznawały  charakterystyczne cechy znamion, na które należy zwracać uwagę,  kiedy należy skonsultować się z lekarzem,metody samodzielnego monitorowania stanu skóry.  Na zakończenie warsztatów odbyła się sesja pytań i odpowiedzi, gdzie uczniowie mogli zadać pytania dotyczące zdrowia skóry. Warsztaty  cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony uczniów. Dzięki nim, młodzież  zdobyła cenną wiedzę na temat rozpoznawania znamion i dbania o zdrowie swojej skóry. Uczniowie zostali zachęceni do regularnego monitorowania stanu swojej skóry oraz do konsultowania się z lekarzami w przypadku jakichkolwiek niepokojących zmian.  Warsztaty były ważnym krokiem w edukacji zdrowotnej naszych uczniów, ucząc ich odpowiedzialności za swoje zdrowie. Program „Znam je! Znam je!” pokazał, jak istotne jest wczesne rozpoznawanie zmian skórnych i regularne badania dermatologiczne. Dzięki takim inicjatywom, mamy nadzieję, że uczniowie będą bardziej świadomi i odpowiedzialni w dbaniu o swoje zdrowie.

     • Degustacja miodu

     • Dzięki uprzejmości p. Tomasza Narazińskiego uczniowie klas młodszych mogli w tym tygodniu uczestniczyć w degustacji miodu. Dzieci miały okazję spróbować aż ośmiu rodzajów tego przysmaku i ocenić, który im najbardziej smakuje. Każdy mógł również dowiedzieć się, jak powstają miody kremowane oraz smakowe np. truskawkowy i porzeczkowy.

      Bardzo dziękujemy panu Tomaszowi za pyszne i zdrowe słodkości.

      Serdecznie dziękujemy #GospodarstwoPasieczneSzylar za możliwość degustacji różnych gatunków miodów.

     • Bajeczni Adwokaci

     • W poniedziałek, 10 czerwca uczniowie klas pierwszych i trzecich uczestniczyli w miłym spotkaniu z panią Iwoną Lewandowską, aplikantką adwokacką, która w ramach kontynuacji akcji „Bajeczni Adwokaci” zorganizowanej przez Naczelną Radę Adwokacką i Fundację Adwokatury przeczytała dzieciom bajkę  Ewy Ruszkiewicz p.t. „Leśnie sprawy Misi Adwokatki, czyli guma do żucia w mrowisku, wysypisko pod hotelikiem i kradzież jeziora”.

      Książeczka przybliżyła uczniom tajniki pracy adwokata oraz ukazała problemy, z jakimi się mierzą podczas wykonywania swojego zawodu. Lektorka zaprezentowała również togę, rozmawiała z dziećmi na temat przeczytanego tekstu, odpowiadała na ich pytania.

      Na zakończenie spotkania rozdała dzieciom kolorowanki i zakładki do książek. Uczniowie bardzo chętnie stanęli również do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

     • PIKNIK RODZINNY 2024 – Dziękujemy wspaniałym rodzicom

     • PIKNIK RODZINNY 2023 – Dziękujemy wspaniałym rodzicom

       

      9 czerwca 2024 r. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Kowalu podjęła się zorganizowania wspólnej integracyjnej imprezy w plenerze. Na Orliku przy szkole odbył się Piknik Rodzinny. Po raz kolejny przyniósł on efekt, który przerósł oczekiwania organizatorów. Naszą szkołę odwiedziły setki osób: uczniów, rodziców, dziadków, nauczycieli i wielu mieszkańców Kowala i okolic.

      Na Pikniku panowała radosna, serdeczna i rodzinna atmosfera. Była to impreza zorganizowana przed wszystkim dla dzieci. Mogły one spędzić wspaniały czas wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem, korzystając z przygotowanych przez Radę Rodziców niezliczonych atrakcji.

       

      Program pikniku był bardzo bogaty i co należy podkreślić, atrakcji dla dzieci było co nie miara. Z ochotą korzystali z nich zarówna dorośli jak i dzieci. Dzięki wsparciu finansowemu Burmistrza Miasta Kowal – Eugeniusza Gołembiewskiego, uczestnicy pikniku mogli nieodpłatnie skorzystać z Dmuchanych Zjeżdżalni, Byka Rodeo, a także zrobić sobie zdjęcia  z Misiami – maskotkami.

      W programie znalazły się ponadto: malowanie twarzy, tatuaże, kolorowe warkoczyki, loteria fantowa, malowanie na folii. Dla smakoszy przygotowano mnóstwo pyszności: popcorn, wata cukrowa, stoisko słodkości, kawa, herbata, grillowane kiełbaski, grochówka, chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym, stoisko z lemoniadą.

       

      Celem pikniku było zintegrowanie dzieci i ich rodziców poprzez propozycję wspólnych zabaw i aktywności sportowych. Dla chętnych dzieci i ich rodziców przygotowano rodzinne rozgrywki sportowe na wesoło: przeciąganie liny, wyścigi w worku, tory przeszkód i wiele innych.

      W trakcie pikniku odbywały się także zabawy muzyczne i taneczne, w oprawie muzycznej prowadzonej przez p. Ambrożewicza.

      Chętne dzieci mogły ponadto skorzystać z niezliczonych animacji prowadzonych przez AgiMacje – Agnieszkę Maciejewską, zaś miłośnicy ekstremalnych przeżyć dzięki p. K. Rzadkowolskiej, mieli okazję przejechać się kultowymi motocyklami.

       

      Uczestnicy pikniku mogli ponadto skorzystać ze szkolenia z pierwszej pomocy prowadzonego przez p. Aleksandrę Kosiorowską.

       

      Na koniec imprezy zaplanowany był FESTIWAL PYŁKÓW HOLY. Nasze dzieci zakończyły piknik mieniąc się wszystkimi kolorami tęczy.

       

      Podziękowania należą się rodzicom, nauczycielom, uczniom oraz wielu osobom dobrej woli, którzy byli organizatorami imprezy bądź pomogli w różnoraki sposób w jej przygotowaniu.

       

      Największe podziękowania składamy na ręce Prezydium Rady Rodziców: p. Katarzynie Rzadkowolskiej, p. Annie Jasińskiej, p. Sylwi Sudomir i p. Marcinowi Skibińskiemu.

       

      Podziękowania kierujemy do wszystkich rodziców, którzy przygotowali stoiska oraz wsparli organizatorów w przygotowaniu oprawy technicznej imprezy. W tym roku, była to tak liczna grupa rodziców, iż trudno wszystkich wymienić z imienia i nazwiska.

       

      Dziękujemy nauczycielom, którzy swoją bezinteresowną pracą wsparli Piknik zwłaszcza przygotowanie loterii fantowej i zabaw sportowo-tanecznych: B. Zielińskiej-Tomickiej, M. Rynieckiej, L. Guziejewskiej, K. Janickiej. M. Rudzińskiej. P. Ostrowskiej, K. Czerwińskiej, E. Człapińskiej, M. Ziółkowskiej, A. Grześ, K. Borzęckiej.

       

      Dziękujemy pracowniom Urzędu Miasta – Referat Gospodarki Komunalnej, za wsparcie techniczne imprezy w tym Sekretarzowi UM – p.  S. Strucińskiemu oraz p. P. Han za fotorelację.

       

      Serdecznie dziękujemy darczyńcom:

      Przekazanie VOUCHERU – p. Staroście Włocławskiemu – Romanowi Gołębiewskiemu oraz p. Anecie Kawrcińskiej – członkowi Zarządu Powiatu Włocławskiego

      Bezpłatne wsparcie Pikniku – AgiMacje –Agnieszka Maciejewska, DJ Ambrożewicz, Motocykliści, Ratownik medyczny - Aleksandra Kosiorowska

       

      Wpłaty na konto: Przedsiębiorstwo inżynieryjno-budowlane 'JUL-JAN' Bartosz Zielski; Firma Handlowo Usługowa OIL-CHEM Wiesław Adriańczyk; Smartsol Kacper Dybowski; Bińkowski Kancelaria Podatkowa – Mirosław Bińkowski; AUTO - SERWIS Stefan Kozłowski; LinguaMasters Małgorzata Grzywacz; Wojciech Dobrodziej; DEXEL Łukasz Sadowski; Kancelaria Adwokacka Dawid Bińkowski; Sklep Wielobranżowy Beata Morawska; Zygmunt Skibiński; DH wózki widłowe Dariusz Holc; ELT-MED Janusz Rzadkowolski;

      Zakup cegiełek: klasy 1a, 1b, 2a, 2b, 3b, 4b, 6a, 6b, 7a, 7b, 8a; Warzywniak p. A. i J. Trzeccy, Salon Fryzjerski i Solarium „U Magdy” p. M. Bazela; R.G. Partners Sp. z o.o. Biuro Rachunkowe; Czasowe Auto – Ewelina Jabłońska; A. Szatkowska: A. Prokopiak-Lewandowska i R. Lewandowski, G. K. Grzegorz Seklecki

      Darowizny:  DUBIMEX Zakład Przetwórstwa Mięsa Sp.j. Zygmunt Dubielak; Piekarnia Dubielak Kamil Dubielak, Wędzarnia Łukasz Dubielak; Daniel i Agnieszka Kaźmierscy, Salon Fryzjerski Magdalena Bazela; Zwariowane Białe Misie Mateusz Góralski; Agnieszka Trzecka (Warzywniak); Alfa-Lupi Jarosław i Sylwia Sudomir;  Przemysław Grześ; Redis S.C. Księgarnia w Kowalu; LinguaMasters Małgorzata Grzywacz; Justyna Wasielewska; R.G. Biuro Rachunkowe Rojewscy;

       

      Dziękujemy Panu Burmistrzowi  Eugeniuszowi Gołembiewskiemu oraz MOPS – Gmina Miasto Kowal za wsparcie finansowe imprezy ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

       

      Zbiórka finansowa już na chwilę obecną wynosi niemal 17 tyś złoty.

      Ponieważ wiele osób nadal chce wesprzeć naszą inicjatywę dokonując wpłat na konto Rady Rodziców, ostateczne podsumowanie zbiórki i podziękowania dla wszystkich darczyńców zamieścimy w kolejnym poście.

       

      Cały dochód z Pikniku Rodzinnego zasili konto Rady Rodziców i zostanie przeznaczony na wsparcie wycieczek i inicjatyw organizowanych dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kowalu.

       

       

      Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kowalu

      Anna Prokopiak-Lewandowska

     • Wyróżnienie w konkursie wojewódzkim

     • 7 czerwca w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się konferencja dla nauczycieli historii i uczniów zainteresowanych historią "Z bezkresów syberyjskich do Ojczyzny - losy polskich uchodźców i żołnierzy Armii Polskiej na Wschodzie". Podczas konferencji miała miejsce uroczysta gala wręczenia nagród za udział w konkursie wiedzy i konkursie literackim "Na kratach dziejów Polski i regionu".

      W konkursie wyróżniony został nasz uczeń, Wiktor Pawłowski z klasy 7a, który napisał pracę pt. "Losy dzieci i młodzieży ewakuowanych z ZSRR z Armią Andersa". Napisanie pracy w oparciu o różnorodne źródła historyczne nie należało do najłatwiejszych, ale Wiktor poradził sobie z tym znakomicie. W swojej pracy Wiktor wykazał się dociekliwością i ciekawością historyczną, która pozwoliła mu w niewielkim stopniu poznać przeżycia dzieci i młodych ludzi przymusowo deportowanych do ZSRR w czasie II wojny światowej.

      Opiekunem merytorycznym pracy była pani Paula Krawiecka, która towarzyszyła Wiktorowi w gali wręczenia nagród. Gratulujemy uczniowi i życzymy kolejnych sukcesów.

       

       

     • Podróż do przeszłości

     •  

      6 czerwca uczniowie klas trzecich wyruszyli na wycieczkę w celu odkrycia kolejnych ciekawych i urokliwych zakątków naszego kraju. Tym razem była to podróż w przeszłość. W pierwszym etapie wyprawy odwiedzili krzyżacki zamek w Golubiu –Dobrzyniu. Młodzi turyści  przespacerowali się po robiącym spore wrażenie dziedzińcu zamku,  odwiedzili zamkowe piwnice, izbę tortur, podziwiali eksponaty muzeum etnograficznego, palenisko hypokastum, końskie schody ( po których prawdopodobnie rycerze wjeżdżali konno), loch głodowy, celę pokutniczą i wiele innych miejsc. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty zielarskie Anny Wazówny, po których dzieci dostały certyfikaty i zapachowe woreczki własnoręcznie wykonane oraz zawody zręcznościowe Bractwa Kurkowego. Dzieci z pewnością po raz pierwszy miały okazję rzucać toporem, dzidą czy strzelać z łuku. Po kupieniu pamiątek i smacznym posiłku przejechały do Grębocina. Tam w Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa odbyły  ciekawą lekcję historii papiernictwa, drukarstwa i kaligrafii na wesoło. Siedząc przy pulpitach średniowiecznego skryptorium cofnęły się w dawne czasy, aby odkryć tajniki warsztatu skryby oraz iluminatora. Same spróbowały się w sztuce kaligrafii, używając gęsiego pióra i atramentu, a materiały takie jak papirus, czy pergamin nie będą już dla nich tajemnicą. Następnie odwiedziły zakład zecerski Jana Gutenberga i poznały jego rewolucyjne wynalazki, a także usłyszały, że w Polsce znajduje się jedna z najcenniejszych książek świata. Po zapoznaniu się z kolekcją XIX-wiecznych pras drukarskich wcieliły się w rolę drukarza i stworzyły własny certyfikat drukarski.  W końcu same  miały okazję zanurzyć sito w XVII-wiecznej kadzi, czerpiąc własny papier, który po wysuszeniu z pewnością będzie jedną z bardziej interesujących pamiątek tej niesamowitej wyprawy.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu
   • tel. (054) 284-23-17

    Numery wewnętrzne:

    -10-Sekretariat
    -11-Dyrektor Szkoły
    -12-Z-ca Dyrektora Szkoły
    -13-Administracja
    -14-Księgowość
    -15-Inspektorat Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Kowal
   • ul. Piwna 20
    87-820 Kowal
    87-820 Kowal
    Poland
  • Logowanie