• Wycieczka do Mandorii

     • 15.06.2023 r. uczniowie z klas IV a, IV b i goście z klas V a, V b, VI a i VIII a udali się na wycieczkę do największego w Polsce, całorocznego tematycznego parku rozrywki Mandoria. Opiekę nad uczniami pełniły panie: Marta Ziółkowska, Paula Krawiecka, Katarzyna Czerwińska i Aneta Grześ. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że była to jedna z najfajniejszych wycieczek szkolnych :)

       

     • Szkolne koło pierwszej pomocy rozpoczyna swoją działalność

     • Z inicjatywy ratownika medycznego p. Zbigniewa Ziółkowskiego i przy opiece p. Emili Zasady w szkole zostało utworzone kółko pierwszej pomocy. W dniu dzisiejszym odbyło się pierwsze spotkanie z fachowcem, pod okiem którego będzie kształciła się młodzież.

      O tym jak ważną rzeczą jest umiejętność udzielania pomocy nie trzeba nikogo zapewniać. Wśród naszych uczniów znaleźli się chętni, którzy chcą posiąść zarówno wiedzę teoretyczną jak i umiejętności praktyczne aby w razie potrzeby podjąć czynności ratujące życie.

      Bardzo dziękujemy p. Ziółkowskiemu za poświęcony czas i liczymy na owocną współpracę.

     • Ostatnie chwile w Grecji w ramach programu „Poznawaj kulturę i chroń naturę”

     • Uczniowie naszej szkoły zakończyli projekt nr 2022-1-PL01-KA122-SCH-000069608 pt. „Poznawaj kulturę i chroń naturę” realizowany w Grecji. Szczęśliwi, uśmiechnięci oraz bogatsi o nowe doświadczenia wrócili do Kowala.

      Projekt był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+.

      W ostatnich dniach pobytu w Grecji działo się dużo. W ramach realizacji programu kulturowego, poznawania zwyczajów i tradycji greckich, uczniowie odwiedzili fabrykę fety oraz oliwiarnię. W obu miejscach mieli okazję poznać tajniki produkcji tych dwóch specjałów kuchni greckiej. Oczywiście mieliśmy okazję spróbować prawdziwej greckiej fety i oliwy.

      Uczestnicy projektu mieli także zajęcia w szkole partnerskiej, oczywiście wszystko w języku angielskim w ramach podnoszenia kompetencji ze znajomości tego języka. Nieodłącznym elementem poznawania kultury greckiej było także zapoznawanie się z jej historią. W ramach tego odbyliśmy wraz z nauczycielami ze szkoły partnerskiej lekcję muzealną w Muzeum Bogów Greckich w Katerini.

      Żywą lekcją zaznajomienia się z kulturą i tradycją grecką był „Wieczór grecki”, a na nim pokazy tańców greckich w tradycyjnych strojach a także nauka tańca greckiego. Tańczyli wszyscy…

      Wieczór grecki zakończył się dyskoteką dla wszystkich uczestników. Wspólna zabawa tak przypadłą do gustu naszym uczniom, że kolejnego dnia zorganizowaliśmy kolejną dyskotekę, na której wszyscy świetnie się bawili.

      Na wyjazdach kulturowych, nie zapomina się także o urodzinach uczestników. Ada otrzymała wspaniały tort oraz chóralnie odśpiewane sto lat.

      Ostatnie spacery brzegiem morza, zakup pamiątek i powrót do domu….

      Dziękuję wszystkim uczestnikom projektu oraz opiekunom za wspaniały pobyt.

      Dziękuję za godne reprezentowanie naszej szkoły. To wspaniałe, że nasi uczniowie mogą podnosić swoją wiedzę, umiejętności, znajomość języka. odbywając niezapomniane podróże w najpiękniejsze rejony Europy.

      Poznawanie kultury cywilizacji europejskich rozwija i kształtuje wspaniałych przyszłych obywateli naszego kraju i naszej małej ojczyzny.

      Dyrektor SP w Kowalu Anna Prokopiak-Lewandowska

     • Dzień Sportu

     • 5 czerwca obchodziliśmy w Zespole Szkół w Kowalu "Dzień sportu ''. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w turnieju piłki nożnej, gdzie zajęli III miejsce wśród 8 szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Jakub Cieszkowski, Paweł Pułanecki, Igor Pawlak, Bartłomiej Rutkowski, Filip Ślepek, Jan Rejwerski, Bartosz Kwiatkowski, Viktor Chrobak, Przemysław Czajka, Błażej Frydrych, Kacper Frydrych .

      Dla dziewcząt były przygotowane różne konkurencja sportowe .

      W quizie o Polsce :

      I miejsce - Amelia Nowakowska

      III miejsce - Julia Pawlak

      W odbiciu siatkarskim

      I miejsce - Julia Pawlak

      W siłowaniu na rękach

      III miejsce - Amelia Nowakowska

      W pchnięciu kulą

      III miejsce - Julia Pawlak

      Gratulujemy wszystkim zwycięzcom !

     • Wycieczka do lasu

     • Dnia 6 czerwca uczniowie klas piątych pod opieką wychowawczyń oraz p. Jadwigi Wiśniewskiej uczestniczyły w niezwyklej lekcji przyrody na Ścieżce dydaktycznej ,,Kukawy”. Ścieżka usytuowana jest na terenie leśnictwa Przyborowo, w odległości 5,5 km od Kowala, w Leśnym Kompleksie Promocyjnym „Lasy Gostynińsko-Włocławskie”. Trasa ścieżki liczy 3,5 km i podzielona jest na etapy prowadzące do dziewięciu obiektów przyrodniczo-dydaktycznych. Początek ścieżki znajduje się przy szkółce leśnej "Kukawy". Na trasie ścieżki uczniowie prześledzili wszystkie fazy rozwojowe drzewostanów, począwszy od wyhodowania sadzonek drzew leśnych i krzewów w szkółce, przez uprawy leśne, młodniki, drągowiny – do drzewostanów dojrzałych. Podczas wędrówki zobaczyli różne typy drzewostanów – od ubogich gatunkowo do bogatych i zróżnicowanych pod względem budowy, wieku i składu gatunkowego, wraz z charakterystycznym dla nich światem zwierzęcym. Zajęcia zakończyły się pieczeniem kiełbasek przy ognisku, które z apetytem zostały zjedzone.

     • Klasy trzecie w bibliotece

     • 15 czerwca 2023r. uczniowie klasy III a  oraz klasy III b wraz z opiekunami, uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych w  Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Giergielewicza w Kowalu.

      Głównym celem wycieczki było poznanie budowy książki, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz utrwalanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Zajęcia poprowadził pan Robert Stranc. Podczas spotkania, w przystępny sposób opowiedział nam o swojej pracy, zapoznał nas z budową książki, z zasadami zachowania w bibliotece i  poszanowania książek, pokazał  księgozbiór biblioteki, pomieszczenia oraz zachęcał do wypożyczania książek. Opowiedział o ciekawych spotkaniach, które odbywają się w bibliotece oraz o prowadzonych zajęciach. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści pana Roberta o działalności biblioteki. Dzieci wróciły do szkoły  zadowolone  oraz bogatsze o nowe doświadczenia.

     • Audycja muzyczna „Co z tym fortepianem?”

     • 6 czerwca uczniowie klas I-IV uczestniczyli w krótkiej, ale bardzo interesującej audycji muzycznej. Dzieci usłyszały kilka utworów Fryderyka Chopina. Miały okazję zobaczyć jak od środka wygląda skromniejszy brat fortepianu, czyli pianino. Chętni mogli także zagrać na tym imponującym instrumencie. Audycję przygotował i poprowadził p. Robert Stranc.

     • Turniej Szachowy w DPS

     • W miniony piątek 10 uczniów naszej szkoły brało udział w Turnieju Szachowym w Domu Pomocy Społecznej w Kowalu. Po długiej             i zaciętej rozgrywce wyłonieni zostali zwycięzcy. Na 20 uczestników  III miejsce zdobył Stanisław Sadowski  a  IV miejsce zajął  Aleksander Daczkowski.  Turniej przebiegał w miłej i serdecznej atmosferze a poprowadził go absolwent naszej szkoły p. Marcin Matusiak. Bardzo dziękuję p. Dyrektor Magdalenie Rosłonowskiej  za zaproszenie naszych uczniów  do udziału w Turnieju,  za profesjonalne przygotowanie i gościnność. Dziękuję również wszystkim uczniom za wzięcie udziału                w rozgrywkach szachowych i gratuluję zdobytych miejsc.

                                    Janusz Przywitowski.

       

     • XXI Rejonowy Konkurs Ekologiczny Smólnik 2023

     •   30 maja 2023 r. odbył się w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Smólniku XXI  Rejonowy Konkurs Ekologiczny Smólnik 2023. Konkurs we wszystkich kategoriach wiekowych poświęcony był  Gostynińsko- Włocławskiemu Parkowi Krajobrazowemu. Celem tegorocznej edycji konkursu było poznanie rezerwatów GWPK.                                                                                                                                      

      Uczniowie starszych klas szkół podstawowych rozpoczęli zmagania, podobnie jak młodsi koledzy, od rozwiązania testu. Po części pisemnej 10 najlepszych uczniów  w każdej kategorii wiekowej uczestniczyło w części ustnej, odpowiadając na pytania jury. Poziom przygotowania wszystkich uczestników konkursu był wyrównany i konieczna była dogrywka, by wyłonić finałową trójkę zwycięzców i  wyróżnionych uczniów.

       

      Laureaci i wyróżnieni z naszej szkoły:

      Kategoria wiekowa - klasy I - III

       

      II miejsce - Aleksandra Gamalczyk klasa III a ( opiekun - p. Ewa Człapińska)

       

      Kategoria wiekowa – klasy IV – VI

       

      III miejsce – Martyna Nowakowska klasa VI a ( opiekun – pani Danuta Zbonikowska)

       

      Wyróżnienia:

       

      Natalia Kacprzyk – klasa IV a ( opiekun – pani Elżbieta Czaplicka)

       

      Patrycja Stanna – klas V b ( opiekun – pani Danuta Zbonikowska)

       

      Kategoria wiekowa – klasy VII – VIII

       

      Wyróżnienie:

       

      Malwina Strzelecka – klasa VII a ( opiekun – pani Danuta Zbonikowska)

       

      Wszyscy laureaci konkursu i wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe

       

      Serdecznie gratulujemy naszym uczniom!

       

     • Miasto Sanktuarium - Park Archeologiczny w Dion

     • W dniu dzisiejszym nasi uczniowie spędzili przedpołudnie na targowisku miejskim, gdzie mieli okazję poznać produkty wykorzystywane w kuchni greckiej (owoce, warzywa, owoce morza, przyprawy.

      Po południu odbyliśmy wycieczkę do Parku Archeologicznego w Dion. Park ten jest najważniejszym stanowiskiem archeologicznym na górze Olimp w Grecji. Na obszarze objętym Parkiem znaleziono sanktuaria z okresu hellenistycznego i rzymskiego. Według mitu Dion założyli Deukalion i Pyrra (ludzie którzy ocaleli z potopu). W tym miejscu mieli oni zbudować świątynię Zeusa Olimpijskiego. W każdej legendzie jest ziarno prawdy i podobnie ma się sprawa z Dionem. Jego początek również związany jest ze świątynią, ale nie Zeusa a Demeter. Do niej dołączyły przybytki innych bogów, a wkrótce wokół nich wyrosło duże miasto. W czasach rzymskich powstała tu bazylika chrześcijańska, która funkcjonowała obok pogańskich świątyń, aż do trzęsienia ziemi, które położyło kres świetności Dionu. Miasto przetrwało jeszcze kilkaset lat, aż w końcu powódź i najazdy barbarzyńców sprawiły, że mieszkańcy porzucili swoje domostwa. Starożytne ruiny odkryto w XIX wieku.

      Projekt nr 2022-1-PL01-KA122-SCH-000069608

      pt. „Poznawaj kulturę i chroń naturę”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+

     • Niekończąca się grecka przygoda – wyspa Skiathos

     • Grupa 30 uczniów naszej szkoły przebywa już od tygodnia w pięknej Grecji w ramach programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

      Kolejne dni to coraz bardziej niesamowite przygody i niezapomniane wrażenia. W ramach realizacji programu kulturowego uczniowie odbywają wycieczki po najbardziej urokliwych rejonach Grecji. Oczywiście, poza walorami kulturowymi i estetycznymi wyjazdów, mają okazję wykorzystywać znajomość języka angielskiego w praktyce.

      W dniu wczorajszym odbyła się wycieczka – rejs statkiem na przepiękna wyspę Skiathos, na której kręcono film „Mamma Mia”. Skiathos to jedna z najładniejszych wysp w Grecji, chętnie odwiedzana przez turystów z całego świata. Ma tak przepiękną przyrodę, że porównywana jest do Karaibów. Bogactwo ponad 60 piaszczystych plaż z lazurową wodą zachęca do plażowania oraz morskich kąpieli, z których skorzystali także nasi uczniowie. Odwiedziliśmy znaną z pocztówek plażę Koukounaries, z mieniącym się złotem piasek.

      Widoki przepięknego miasteczka na wyspie były niepowtarzalne.

      Pełen atrakcji był także rejs statkiem. Chętni uczniowie mogli wziąć udział w zabawie tanecznej, w tym w nauce tańca greckiego, ci zaś którzy woleli spokojnie spędzić dwugodzinny rejs, mogli podziwiać z pokładu statku widoki zatoki. Udało się nam także wypatrzeć towarzyszące nam w wodach Morza Egejskiego delfiny…

      Zdjęcia w wykonaniu naszych uczniów.

      Projekt nr 2022-1-PL01-KA122-SCH-000069608

      pt. „Poznawaj kulturę i chroń naturę”

     • Greckie Meteory - najbardziej malownicza formacja skalna na świecie

     • Greckie Meteory są bez wątpienia jedną z najbardziej malowniczych formacji skalnych na świecie. Ich grecka nazwa metéoros w wolnym tłumaczeniu oznacza “zawieszony w powietrzu” lub “środek nieba”.

      Skały od samego początku przypadły do gustu mnichom, którzy od XI wieku zaczęli przybywać tu w poszukiwaniu ciszy i możliwości medytacji. Nim powstały klasztory mnisi wspinali się do wysoko położonych jaskiń. Po wejściu do środka potrafili zostać u góry nawet kilka dni modląc się i medytując w całkowitej ciszy.

      Pierwszy klasztor pojawił się tu dopiero w XIV wieku. W kolejnych dekadach zaczęły powstawać następne. Każdy z klasztorów znajdował się na trudno dostępnej skale. Jedyną możliwością wejścia lub wniesienia czegoś na górę było skorzystanie ze spuszczanej drabiny lub liny. Pierwsze schody do Wielkiego Meteoru powstały dopiero w latach 20 ubiegłego wieku, gdy nowa trasa została wydrążona w skale.

      Nasi uczniowie spędzili piękny dzień z tym malowniczym zakątku Grecji.

      Oczywiście skorzystali ze schodów.... aby z góry móc podziwiać przepiękne widoki...

      Zdjęcia w wykonaniu naszych uczniów.

      Projekt nr 2022-1-PL01-KA122-SCH-000069608

      pt. „Poznawaj kulturę i chroń naturę”

      realizowany jest przez Szkołę Podstawową im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu.

      Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+.

     • Greckiej przygody ciąg dalszy…

     • Dziś uczniowie naszej szkoły zrealizowali zajęcia w szkole partnerskiej. Lekcja matematyki z logicznymi łamigłówkami, zajęcia z robotyki, a na koniec poznawanie greckiej kuchni. Oczywiście wszystko w języku angielskim…

      Odwiedziliśmy także miejscowość Nei Pori położoną u stóp Olimpu na Riwierze Olimpijskiej. Tam na pięknej, piaszczystej plaży młodzież spędziła popołudnie. Kąpiel w morzu, odpoczynek na piasku czy gra w siatkówkę …

      Na koniec najbardziej wytrwali odbyli spacer brzegiem morza, podziwiając piękne widoki i krajobraz Riwiery Olimpisjkiej.

      Projekt nr 2022-1-PL01-KA122-SCH-000069608

      pt. „Poznawaj kulturę i chroń naturę”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+

     • Dzień Dziecka w naszej szkole- czas zabawy i beztroski

     • „My jesteśmy dzieci jak dzieci,

      Czasem krnąbrne, czasem czupurne,

      Ale chcemy, by księżyc świecił,

      A noce nie były pochmurne...

      Chcemy, by nie było dnia bez słońca,

      Pracy bez pięknej radości.

      Chcemy, by ziemia śpiewająca

      Pełna była dobrej miłości."

      (T. Kubiak)

      1 czerwca to obok urodzin i świąt, najbardziej wyczekiwana data w roku przez wszystkie dzieci.

      Inicjatorem tego międzynarodowego święta jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Dzień Dziecka ustanowiony został w 1954 r. przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. W ramach propagowania założeń tego święta, wszystkie nasze szkolne dzieci wspólnie uczestniczyły w czwartkowe, słoneczne przedpołudnie w wesołych zabawach, przepełnionych radością i beztroską.

      Tego dnia w Szkole Podstawowej w Kowalu nie zabrakło arcyciekawych propozycji dla najmłodszych

      Na dzieci czekało wiele atrakcji w tym :

      - dmuchana strefa zabaw na trawie

      -pokazy magika

      -stoisko, przy którym można było pomalować sobie twarze, wykonać tatuaż

      - grill z pysznymi pieczonymi kiełbaskami, pieczywo i ulubione przez dzieci sosy

      -stoisko z maszyną produkującą świeży, pachnący popcorn

      -na deser smaczne waniliowo-czekoladowe lody w kubeczkach

      -klasowe i indywidualne rozgrywki sportowe- przeciąganie liny, pchnięcie kulą, skok z miejsca w dal, bieg wahadłowy na czas- przyznano złote, srebrne i brązowe medale dla najlepszych uczestników oraz wręczono dyplomy i nagrody- plecaki, czapeczki.

      -animacje taneczne i ruchowe

      Dzień pełen emocji, radości i uśmiechu, nie byłby możliwy bez wsparcia finansowego Burmistrza Miasta Kowal p. Eugeniusza Gołembiewskiego oraz Rady Rodziców.

       

      Dziękujemy wszystkim wychowawcom, nauczycielom , pani pedagog, pani psycholog, obsłudze szkoły na czele z panią kierownik Małgorzatą Kaźmirską za wsparcie przy grillu, mamom –p. Milenie Snopkowskiej i p. Monice Ostrowskiej za kilkugodzinną obsługę maszyny z popcornem.

      Pozdrawiamy i do zobaczenia za rok na kolejnych obchodach Dnia Dziecka.

     • Litochoro – greckie Zakopane – Wąwóz Enipeas – Wodospad Zeusa

     • Uczniowie naszej szkoły przebywający w Grecji mają już za sobą kolejny dzień realizacji projektu.

      W Dniu Dziecka odbyły się na plaży Igrzyska Olimpijskie. Młodzież rywalizowała w różnych konkurencjach takich jak:

      skok w dal, rzut kamieniem do celu, sztafeta z piłaczką, sztafeta wąż, budowanie wieży z nadmorskich kamieni, rzut frisbee. Emocji i rywalizacji było co nie miara.

      Nie zabrakło dziś także programu kulturowego i zwiedzania urokliwych zakątków Grecji.

      Młodzież odwiedziła miejscowość Litochoro, zwane greckim Zakopanem. Przemierzając szlak Olimpijskiego Parku Narodowego, przeszli wąwozem Enipeas do Łazienek Zeusa. Widok przepięknego Wodospadu Zeusa zrobił na wszystkich wrażenie…

      Jak na Dzień Dziecka przystało, nie zabrakło także lodów od Rady Rodziców i opiekunów.

      Projekt nr 2022-1-PL01-KA122-SCH-000069608

      pt. „Poznawaj kulturę i chroń naturę”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+

     • Platamonas - Zamek na górze wyłaniającej się z morza…

     • Dziś uczniowie naszej szkoły spędzili kolejny wspaniały dzień w słonecznej Grecji.

      Na początek zwiedzili runiny średniowiecznego zamku Platamonas. Zamek stoi na szczycie wzgórza wyłaniającego się z morza. To średniowieczne dzieło krzyżowców z 1204 roku. Z zamku rozpościerają się wspaniałe widoki na Morze Egejskie.

      Uczestnicy projektu wzięli także udział w zajęciach, na których uczyli się sztuki fotografii.

      W wolnej chwili mogli zrelaksować się w basenie oraz na pobliskiej plaży.

      Projekt nr 2022-1-PL01-KA122-SCH-000069608 pt. „Poznawaj kulturę i chroń naturę”

     • Kolejna grecka przygoda naszych uczniów

     • Uczniowie Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu po raz kolejny wyjechali do Grecji w ramach projektu nr 2022-1-PL01-KA122-SCH-000069608 pt. „Poznawaj kulturę i chroń naturę”.

      Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+.

      Na początek odwiedziliśmy szkołę partnerską, gdzie nasza młodzież miała okazję podszlifować język angielski a także pouczyć się podstaw języka greckiego. Podczas przerw nie zabrakło gry w piłkę.

      Dziś odwiedziliśmy także piękne, urokliwe greckie miasteczko San Panteleimon.

      Na koniec dnia kąpiel w przyhotelowym basenie...

     • XXXVI edycja konkursu ,,Mój las’’- rozstrzygnięta

     • 02.06.2023 r. w CEE we Włocławku odbyło się rozdanie nagród laureatom XXXVI edycji konkursu „Mój las”. Komisja konkursowa dokonała oceny nadesłanych prac pod  kątem zgodności z przyjętym regulaminem, oryginalności i pomysłowości interpretacji tematu, walorów edukacyjnych i promocyjnych oraz zaangażowania w wykonanie pracy. Miło mi donieść, że wśród nagrodzonych znalazł się uczeń z naszej szkoły. W kategorii klas

      I-III, uczeń klasy III b Szymon Czapski zdobył III miejsce – wychowawca p. Anna Mularska.

      Dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu pozwoliło nagrodzić laureatów i uczestników konkursu pięknymi upominkami.

      Szymonowi gratuluję i życzę sukcesów w kolejnych konkursach.

     • Klasy trzecie w Łodzi

     •  

      Dnia 29 maja 2023r. klasy IIIa i IIIb pojechały na wycieczkę szkolną do Łodzi. Wyruszyliśmy o godzinie 7.30, gdyż na godzinę 10.00 zaplanowane było zwiedzanie Experymentarium. Naszą wyprawę zaczęliśmy od obejrzenia wystaw połączonych z quizem p.t.”Odkryj tajemnice Einsteina!”. Każda z grup 4-5 osobowych otrzymała zestaw zadań i czas na ich wykonanie. Zadania bazowały na informacjach przekazywanych zwiedzającym przez animatora i opisach na eksperymentach.

      O godzinie 12.00 pojechaliśmy do Orientarium. Jest to najnowocześniejszy kompleks prezentujący faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej. Największy słoń indyjski w Europie, rekordowych rozmiarów krokodyl gawialowy, zagrożone w naturze orangutany sumatrzańskie oraz podwodny tunel, z którego podziwiać można przepływające nad głowami rekiny i płaszczki – to tylko część atrakcji, które mogliśmy podziwiać w obiekcie. Następnie udaliśmy się na obiad, który dzieci zjadły ze smakiem, gdyż nugettsy, frytki i surówka to ich ulubiony przysmak. Również pomidorowa też szybko zniknęła z talerzy. Po obiedzie jeszcze lody na deser i czas na drobne zakupy. Około godziny 16.00 wycieczka nasza dobiegła końca i ruszyliśmy w drogę powrotną do Kowala. Wrażenia z wycieczki na długo zostaną w naszej pamięci.

      Wychowawczynie klas trzecich dziękują Paniom Anecie Grześ i Justynie Sztypka za pomoc w opiece nad dziećmi.

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu
   • tel. (054) 284-23-17 Numery wewnętrzne: -10-Sekretariat -11-Dyrektor Szkoły -12-Z-ca Dyrektora Szkoły -13-Administracja -14-Księgowość -15-Inspektorat Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Kowal
   • ul. Piwna 20 87-820 Kowal 87-820 Kowal Poland
  • Logowanie