• Wyniki XX edycji  akcji „Drzewko za butelkę”

     • Miło nam poinformować, iż Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu zajęła III miejsce w XX edycji akcji „Drzewko za butelkę” organizowanej przez ANWIL S. A. W bieżącym roku do konkursu przystąpiło 25 szkół z powiatu włocławskiego, zebrano łącznie 380 000 sztuk butelek PET.  Wynik zbiórki w naszej szkole, podobnie jak w latach ubiegłych, przeszedł najśmielsze oczekiwania. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczniów z szesnastu oddziałów  udało się  zebrać 34 421 butelek. Otrzymaliśmy nagrodę pieniężną w  wysokości 1000 zł, którą zgodnie z regulaminem przeznaczymy na edukację ekologiczną.

      W grudniu organizator akcji przekaże także choinki w doniczkach, które po okresie świątecznym posadzimy w przyszkolnym ogródku.

      Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom zbiórki.  

     • WIELKA PRZYGODA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KOWALU

     • 30 uczniów naszej szkoły rozpoczęło dziś kolejny projekt „Międzynarodowa mobilność uczniów z Kowala”, w ramach którego wyjechali na dwutygodniowy wyjazd do Wilna.

      Dziś pierwszy dzień, przyjazd do hotelu, odpoczynek... a wieczorową porą spacer po przepięknej wileńskiej starówce...

     • SZKOŁA DO HYMNU

     • W dniu 10 listopada b.r. Szkoła Podstawowa w Kowalu włączyła się w obchody 104 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się po raz kolejny do akcji "Szkoła do Hymnu". Wraz z przedszkolakami z Przedszkola Miejskiego w Kowalu, nauczycielami oraz Burmistrzem p. Eugeniuszem Gołembiewskim, o godzinie 11.11 odśpiewali hymn Polski. Na znak swojej miłości i przywiązania do ojczyzny wszyscy uczestnicy podczas śpiewu trzymali prawą rękę na sercu. Mazurek Dąbrowskiego ośpiewany przez niemal 500 uczestników zabrzmiał wspaniale.

      Dumą napawa fakt, iż wszyscy uczniowie uczcili Święto Niepodległości zakładając odświętne galowe stroje. Na białych bluzkach pięknie prezentowały się kotyliony w barwach narodowych a w rękach najmłodszych uczniów powiewały biało-czerwone flagi.

      Barwami narodowymi zostały udekorowane także szkolne klasopracownie, korytarze, gazetki ścienne i okna sal lekcyjnych.

      Dziękujemy wszystkim uczniom za piękne obchody Dnia Niepodległości i zachęcamy do udziału w jutrzejszych obchodach. #SzkołaDoHymnu.

     • „Śniadanie daje moc”

     •  

      Tradycyjnie jak co roku, przeprowadzona została w naszej szkole akcja „Śniadanie daje moc”. Wzięli w niej udział uczniowie z klas I. Polegała ona na zorganizowaniu wspólnego, zdrowego posiłku. Zobaczcie sami jakie pyszności przygotowały pierwszaczki.

      #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszłości 

     • Międzynarodowy Dzień Białej Laski

     • 15 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Białej Laski. W związku z tym w klasach pierwszych rozmawialiśmy z uczniami o problemach osób z dysfunkcją wzroku, oglądaliśmy film poświęcony temu tematowi. Oprócz tego dzieci mogły spróbować zrozumieć takie osoby, wykonując różne czynności z zawiązanymi oczami. Okazało się, że nalanie wody do kubka, narysowanie prostych rysunków czy przejście kilku metrów nie jest wcale takie łatwe, gdy się nic nie widzi.

     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada i to właśniez tej okazji  w piątek nasze szkolne korytarze zamieniły się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Na każdym rogu można było zobaczyć: księżniczki, piratów, wróżki, Kota w Butach, Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, Myszkę Mini, smerfy i wiele innych postaci.

      Święto wszystkich bajkowych bohaterów to dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

     • Drugoklasiści z wizytą u Pippi

     • 3 listopada 2022 r. uczniowie klas drugich uczestniczyli w wycieczce do Teatru Impresaryjnego we Włocławku, gdzie obejrzeli fantastyczny spektakl pt. "Ach, ta Pippi" zaprezentowany przez wrocławski, Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza. Niezwykła gra aktorska, piękna scenografia i efekty dźwiękowe przeniosły naszych małych podróżników w bajkowy świat literatury dziecięcej, wpadające w ucho piosenki i świetna animacja przyjaznych postaci z utworu Astrid Lindgren to niewątpliwe atuty spektaklu. Pierwsza wizyta w prawdziwym teatrze była dla dzieci dużym przeżyciem. Uczniowie oglądali spektakl z zafascynowaniem, na widowni była cisza jak makiem zasiał . Salwy śmiechu wzbudzały scenki humorystyczne. Aktorzy i młoda publiczność spisali się na medal. Uśmiechy i zadowolenie dzieci stanowią najlepszą recenzję oglądanej sztuki.

     • Szkoła Pamięta

     • Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego po raz kolejny włączyła się do akcji ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej "Szkoła Pamięta".

      Celem akcji jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia, uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

      #SzkołaPamięta

     • Konkurs Biblijny

     • W miniony czwartek  przeprowadzony został w naszej szkole I etap Konkursu Biblijnego pt; ,, Czy znasz Ewangelię wg. św. Łukasza ?”.      

      16 uczniów z klas IV- VI oraz 6osób z klasy VII próbowało swoich sił odpowiadając na 30 pytań związanych z przeczytanym tekstem. Najwyższą ilość punktów otrzymały następujące osoby:

      1. Wiktor Pawłowski VIa

      2. Igor Ziółkowski  VIIa

      Będą one reprezentowały szkołę w II etapie Konkursu Biblijnego rywalizując z dziećmi z całej diecezji włocławskiej. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom , które  bliżej zapoznały się z Ewangelią św. Łukasza i wzięły udział w konkursie . Szczególne  gratulacje i podziękowania składamy  najlepszym. Życzymy dalszych sukcesów.

     • Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych

     • 27 października odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić królowi Kazimierzowi Wielkiemu to, czego nauczyli się w szkole. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do prezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenki, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty". Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów oraz ich rodziców, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała pani Dyrektor. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu. Dowodem były akty pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez panią Wicedyrektor oraz albumy od Rady Rodziców. Po zakończeniu części oficjalnej dzieciom zrobiono pamiątkowe zdjęcia. Następnie odbył się w klasach słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Całą uroczystość przygotowali i poprowadzili uczniowie klas drugich, których śpiew i recytacja spotkały się z uznaniem publiczności.

     • Teatr Wrocławski In-Art

     • 27 października, klasy III pod opieką wychowawczyń i Pani Kasi Czerwińskiej brały udział w widowisku pt.”Pinokio”, inspirowanym powieścią Carlo Collodi'ego o takim samym tytule. Barwne kostiumy, piękne maski, muzyka to tylko niektóre atrakcje tej sztuki. Cudowny spektakl pozwolił przeżyć nam niezapomnianą przygodę w świecie marzeń.
      Drewniany pajacyk, który w czarodziejski sposób zamienił się w żywego chłopca ucieka w świat, gdzie nie zawsze spotykają go same miłe przygody. W spektaklu zobaczyliśmy spotkanie z Kotem i Lisem,Wróżkę o Niebieskich Włosach, a także Gadającego Świerszcza, który był głosem rozsądku dla Pinokia, któremu niestety go brakowało. Zobaczyliśmy na własne oczy bezwarunkową miłość ojca do syna, kłamstwa, głód pieniądza czy samotność. Wszystkie przygody uczą widzów i pozostawiają po sobie morał.

      Dziękujemy Teatrowi Wrocławskiemu In- Art za wspaniałe przeżycia.

     • "STOP NĘKANIU W SZKOLE"

     • Szanowni Rodzice,

      W bieżącym tygodniu zostaną przeprowadzone w naszej placówce zajęcia wychowawcze na temat nękania w szkole. Ich celem będzie uświadomienie dzieciom i młodzieży, jakie zachowania są niewłaściwe oraz jak przeciwdziałać sytuacjom nękania w szkole. Dzieci często nie zgłaszają takich powtarzających się, przemocowych zachowań ze strony rówieśników z różnych podwodów. Przeciwstawienie się nękaniu wymaga od dzieci zasobów, umiejętności, o których będziemy rozmawiać w naszej szkole. Chcielibyśmy zachęcić Państwa do włączenia się w rozmowy ze swoimi dziećmi na ten temat. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem dotyczącym nękania.

      https://www.facebook.com/dobrypsychologpoznan/posts/pfbid02FKaZjUtH2dbTjFePFtmVdPCyHwgzQmQGHB6ZmoXrZH1rZehYNNNgA7towHqcC9vUl

     • Pasowanie na czytelnika

     • 20 października to ważna data dla pierwszaków. Tego dnia odbyło się spotkanie biblioteczne wprowadzające uczniów w świat książek, czytania i biblioteki szkolnej.

      W pierwszej części uroczystości pierwszaczki otrzymały garść informacji na temat zasad prawidłowego zachowania w bibliotece, zapoznały się z regulaminem wypożyczania i postępowania z książkami.

      Następnie odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika, czyli oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Dla każdego ucznia został przygotowany dyplom i słodki prezencik. Uroczystość przygotował pan Robert Stranc.

     • Jakże nie pisać wierszy, jakże płonąć w podzięce

     • 13.10.2022 r. odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia pani Dyrektor, która przywitała wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości. Następnie przekazała głos uczniom.

      Przedstawienie przygotowali uczniowie klas czwartych, piątych i ósmych pod kierunkiem pani Urszuli Bronikowskiej oraz pana Roberta Stranca. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku pedagogów. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

      Po zakończeniu części artystycznej zabrała głos pani Dyrektor, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

      Burmistrz Miasta Kowal skierował do nauczycieli najlepsze życzenia oraz wyrazy wielkiego szacunku i podziękowania za ich pracę. Za szczególne osiągnięcia Nagrodą Burmistrza wyróżnił panie: Monikę Rosiak, Marzenę Wendołowską, Martę Ziółkowską oraz Annę Prokopiak-Lewandowską.

     • Surówka dodaje zdrówka.

     • Smakosze z klasy II b przeżyli dziś surówkowy zawrót głowy. W zestawie były marchewki i jabłuszka, które z przyjemnością trafiły do każdego brzuszka. Wszystko to działo się w Laboratorium Przyszłości w atmosferze szczerej radości.

       

      #LaboratoriaPrzyszłości

      #LaboratoriaPrzyszłości

     • Sałatkowy zawrót głowy w Laboratorium Przyszłości.

     • Dziś klasa II A z wielkim zapałem, pod czujnym okiem pani Anny Giergielewicz wzięła się do pracy. Założyli fartuszki, wyciągnęliśmy noże, deski, miseczki, widelce, ręczniki i oczywiście warzywa i owoce. Każde dziecko starało się, aby sałatki i surówki dobrze wyglądała, ale także pysznie smakowały. Zobaczcie efekty.

      #LaborartoriaPrzyszłości #LaborartoriaPrzyszłości 

     • Rajd rowerowy

     • W miniony piątek  dzieci z naszej szkoły pod opieką p. Cezarego Piątka i p. Janusza Przywitowskiego wzięły udział w rajdzie rowerowym w ramach kółka turystyczno- krajoznawczego. Pierwszym celem  naszej wyprawy była Szkółka Leśna w miejscowości Przyborowo. Dzieci miały możliwość wysłuchania krótkiej prelekcji Pani leśnik i zadawania pytań. Poznały sposób suszenia i przechowywania na zimę nasion żołędzi, widziały sadzonki wielu drzew, sposobu uprawy i pielęgnacji oraz działanie deszczowni. Następnie wyruszyliśmy nad jezioro Dzilno. Spędzaliśmy czas przy ognisku, dzieci piekły kiełbaski , rozegraliśmy mecz piłki nożnej. Czas upływał w miłej i serdecznej atmosferze. W drodze powrotnej do szkoły podjechaliśmy jeszcze do Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Chronionych zlokalizowanego w miejscowości Dębniaki. Misją ośrodka jest niesienie pomocy ptakom chronionym znajdującym się    w stanie uniemożliwiającym bezpieczne życie  na wolności. Widzieliśmy takie ptaki jak myszołów, kawka ,bocian i inne. To był fajny dzień ,pełen wrażeń. Dzieci wraz z opiekunami wrócili zadowoleni i uśmiechnięci.

     • LISTA GRATULACYJNY OD KURATORA DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KOWALU

     • W dniu wczorajszym tj. 6 października 2022 r. miałam ogromną przyjemność odebrać z rąk Kujawsko-Pomorskiej Wicekurator Oświaty - Pani Marii Mazurkiewicz podziękowanie i list gratulacyjny dla całej społeczności szkolnej za wyniki Egzaminu Ósmoklasisty 2022. Szkoła Podstawowa w Kowalu po raz kolejny znalazła się w gronie najlepszych szkół województwa kujawsko-pomorskiego.

      Jeszcze raz ogromnie gratulacje i podziękowania składam na ręce uczniów, nauczycieli, rodziców i całej społeczności szkolnej. Swoją wytężoną pracą osiągamy wspaniałe efekty, wyróżniające nas na mapie edukacyjnej powiatu i województwa.

      Dyrektor Szkoły Anna Prokopiak-Lewandowska

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu
   • tel. (054) 284-23-17 Numery wewnętrzne: -10-Sekretariat -11-Dyrektor Szkoły -12-Z-ca Dyrektora Szkoły -13-Administracja -14-Księgowość -15-Inspektorat Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Kowal
   • ul. Piwna 20 87-820 Kowal 87-820 Kowal Poland
  • Logowanie