• Sukces w konkursie wojewódzkim...

     • W dniu 20 kwietnia 2023 r. w Centrum Czynnej Ochrony Przyrody Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Tleniu odbył się Etap Wojewódzki XXII Edycji Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem: „Ptaki parków krajobrazowych”. Drużynę z Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego reprezentowały uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu z klasy VIII: Julia Wietrzykowska, Magdalena Wnukowska i Lena Smolińska pod opieką pani Danuty Zbonikowskiej. Dziewczyny zajęły IV miejsce. GRATULUJEMY!

      Dziękujemy Burmistrzowi Miasta Kowal p. Eugeniuszowi Gołembiewskiemu za ufundowanie transportu.

     • Przygotowania do kolejnego wyjazdu w ramach Programu Erasmus+

     • Już za miesiąc kolejna grupa naszych uczniów wyjedzie do Grecji w ramach programu nr 2022-1-PL01-KA122-SCH-000069608 pt. „Poznawaj kulturę i chroń naturę” realizowanego przez Szkołę Podstawową im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+.

      Głównym działaniem projektu będzie 2-tygodniowa mobilność edukacyjna uczniów. W ramach projektu uczniowie brać będą także udział w zajęciach przygotowawczych do mobilności, zajęciach w szkole partnerskiej oraz zaplanowanym programie kulturowym, ewaluacji oraz działaniach upowszechniających rezultaty projektu. Jesteśmy już po wizycie przygotowawczej, podczas której nasi nauczyciele odwiedzili szkołę partnerską oraz rejon Grecji, w którym realizowany będzie program edukacyjny.  

      Nasi uczniowie rozpoczęli także przygotowania do wyjazdu na dodatkowych zajęciach:

      - zajęcia z języka angielskiego, w ramach których będziemy stawiać na praktyczne użycie języka i dlatego zajęcia obejmować będą zarówno słownictwo codziennie jak i naukowe. Duży nacisk będziemy kłaść również na rozmowy w języku angielskim.

      - zajęcia pedagogiczne, które obejmą zagadnienia takie jak znalezienie się w nowym miejscu, dostosowanie się do życia w grupie i zespole, efektywne spędzanie czasu,  metody walki ze stresem, a także godne reprezentowanie Polski na arenie międzynarodowej.

       - zajęcia kulturowe, podczas których uczniowie poznają  bogata historię i kulturę Grecji, co  umożliwi uczestnikom naszej mobilności lepsze skorzystanie z wyjazdu i poszerzenie swoich horyzontów kulturowych.

     • Miasto Kowal - Liderem Edukacji

     • 20 kwietnia 2023 r. na ogólnopolskim Kongresie Małych i Średnich Miast w Chełmie spotkało nasze Miasto wielkie wyróżnienie. Otrzymaliśmy zaszczytny tytuł Lidera Edukacji- z racji zajęcia II- go miejsce w Polsce - pośród ponad 600 miast- pod względem wyników egzaminów ósmoklasistów w latach 2019-2021. 

     • Pyszna, kolorowa i witaminowa praca domowa...

     •  

      Pyszna, kolorowa i witaminowa praca domowa z języka angielskiego w klasach 4a i 4b, czyli....

      I LOVE SMOOTHIE

      W piątek 14 kwietnia czwartoklasiści poznali na lekcji języka angielskiego nazwy różnorodnych owoców, warzyw oraz przepisy na witaminową bombę, czyli smoothie. Kiedy na koniec lekcji padła propozycja pracy domowej - przygotować w domu kolorowe smoothie jednocześnie ucząc się po angielsku nowych słówek, chętnych, pełnych entuzjazmu dzieci na zrealizowanie takiego projektu było 100 %

      Uczniowie klas 4 chętnie podzieli się efektami swojej pracy

      z języka angielskiego w klasach 4a i 4b, czyli....

      I LOVE SMOOTHIE

      W piątek 14 kwietnia czwartoklasiści poznali na lekcji języka angielskiego nazwy różnorodnych owoców, warzyw oraz przepisy na witaminową bombę, czyli smoothie. Kiedy na koniec lekcji padła propozycja pracy domowej - przygotować w domu kolorowe smoothie jednocześnie ucząc się po angielsku nowych słówek, chętnych, pełnych entuzjazmu dzieci na zrealizowanie takiego projektu było 100 %

      Uczniowie klas 4 chętnie podzieli się efektami swojej pracy

     • Światowy Dzień Zdrowia

     • Niezrównana i najważniejsza wartość w życiu każdego człowieka to ZDROWIE. Dzień Zdrowia jest obchodzony 7 kwietnia niemalże na całym świecie . Na czele tego święta stoi Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). W tym dniu promowany i obchodzony jest dobrostan fizyczny i psychiczny. W tym też dniu promujemy zdrowy tryb życia.

      Jak świętowanie przebiegło w naszej szkole? Każdy uczeń celebrował go na swój sposób i we własnym zakresie – w końcu to my sami musimy zadbać o własne zdrowie. Dzieci z klas I-III przez cały tydzień przygotowywały zdrowe kanapki, owocowe szaszłyki i sałatki. Pamiętano nie tylko o zdrowym odżywianiu, ale także o aktywności fizycznej. Na lekcjach W–F dzieci musiały pokonać specjalnie przygotowane dla nich ścieżki zdrowia. Ponadto na wszystkich piętrach szkoły zawisły plakaty stworzone przez uczniów klas IV-V. Motywem przewodnim było hasło Zdrowie dla wszystkich. Oj działo się, działo. Popatrzcie sami na naszą obszerną fotorelację.

      Bardzo dziękujemy wszystkim wychowawcom i uczniom za włączenie i zaangażowanie się w projekt. Jesteśmy wdzięczni także firmie Sebex sp. z o. o. za soczki, które ze smakiem skonsumowali nasi uczniowie.

     • Wizyta trzecioklasistów w remizie OSP

     • W piątek 21 kwietnia uczniowie klasy 3 a i 3b wraz z wychowawczyniami  wybrali się do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalu.

      Celem wycieczki było zapoznanie uczniów ze sprzętem strażackim oraz pracą strażaka. W remizie OSP uczniowie zwiedzili wszystkie pomieszczenia. W czasie spotkania mogli zapoznać się ze sprzętem, którego strażacy używają podczas różnorodnych akcji. Każdy mógł przymierzyć strój oraz hełm strażacki. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali również wozy strażackie, w tym jedyny w okolicy z drabiną i koszem. Na zakończenie, pod czujnym okiem strażaka, dzieci mogły wejść do kabin wozów strażackich oraz przymierzyć się do ,,sikawki”. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

      Dziękujemy panu Robertowi Majewskiemu za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy strażaka.

     • ,,Ach, ta Pippi,,

     • 17 kwietnia 2023 roku, klasy 3a i 3b były w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku na przedstawieniu „Ach, ta Pippi”. Spektakl został przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Pippi to dziewczynka, która nieco dziwnie się zachowuje oraz wygląda. Śledząc historię Pippi, dzieci mogły się wiele nauczyć. Dowiedziały się, czym jest tolerancja, dlaczego ważna jest przyjaźń między ludźmi oraz dlaczego warto być dobrym dla zwierząt, z którymi dziewczynka miała świetny kontakt. Jej przykład uczy nas, że czyjaś odmienność nie powinna oznaczać wykluczenia oraz, że każdy człowiek zasługuje na szacunek. Przekonaliśmy się też, jak cudownie można spędzać czas w grupie z rówieśnikami. W pamięci naszej zapadały wspaniałe kreacje aktorskie, piękne efekty świetlne i dźwiękowe, muzyka oraz poruszające i humorystyczne teksty. Dzieci żywiołowo reagowały na to, co dzieje się na scenie oraz na piosenki śpiewane przez aktorów. Mogły zaobserwować, jak wygląda praca aktora i to, że aktor potrafi wcielić się w kilka postaci podczas jednego spektaklu. Przedstawienie dostarczyło nam wielu wrażeń, zadowoleni wróciliśmy do szkoły.


       

     • „Bajeczni Adwokaci”

     • W piątek 14 kwietnia 2023r. w naszej szkole odbyło się edukacyjne spotkanie dzieci klas pierwszych z aplikantką adwokacką – panią Iwoną Lewandowską w ramach akcji „Bajeczni Adwokaci”. Projekt ten przygotowany przez Naczelną Radę Adwokacką we współpracy z Fundacją Adwokatury jest oparty na książeczce edukacyjnej dla dzieci pt. „Leśne sprawy Misia Adwokata", której autorką jest Ewa Ruszkiewicz z piszemybajki.pl

      Podczas akcji adwokaci i aplikanci adwokaccy z całej Polski odwiedzają uczniów, żeby przeczytać dzieciom bajkę o Misiu Adwokacie i odpowiedzieć na wszystkie nurtujące dzieci pytania o zawodzie adwokata oraz przybliżyć najmłodszym czytelnikom sprawy, jakimi na co dzień się zajmuje. Oprócz tego, istotnym elementem akcji jest także promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

      Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Po przeczytaniu bajki pani Iwona wspólnie z dziećmi omówiła jej treść, a także odpowiedziała na wszystkie pytania uczniów. Pierwszoklasiści byli bardzo aktywni i zainteresowani. Po zajęciach każda klasa otrzymała pamiątkową książkę, a każdy z uczniów otrzymał kolorowankę i zakładkę do książki. Wisienką na torcie okazała się możliwość przymierzenia prawdziwej togi adwokackiej.

      Jeszcze raz dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tak ciekawej lekcji.


       

     • No backpack day, czyli... dzień bez plecaka🎒❌

     • Skąd pochodzi Dzień bez plecaka?

      Dzień bez plecaka to święto, które pochodzi z USA. Za oceanem podczas No backpack day dzieci chodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w rękach lub w plastikowych torbach. Dlaczego? Wszystko po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak.

      Dzień bez plecaka wymyśliła Amerykanka Mongai Fankam, aktywistka i założycielka fundacji. Fankam jako dziecko jeździła z matką do Kamerunu, gdzie szybko zorientowała się, z jak wielkimi trudnościami borykają się tamtejsze dzieci. Zaczęła działać we własnej szkole, zainteresowała tematem nauczycieli i społeczność szkolną. Od 2012 roku do akcji Dzień bez plecaka dołączają kolejne szkoły, a dzięki zbieranym datkom do państw Afryki wysyłane są w pełni wyposażone plecaki dla dzieci.

      W Polsce Dzień bez plecaka jest raczej traktowany jako zabawa, forma integracji.

      Dziś nasi uczniowie wybrali się do szkoły bez plecaków. . Nie oznacza to jednak, że w tym dniu mogli nie przynieść ze sobą podręczników i zeszytów. Wręcz przeciwnie! Musieli wykazać się swoją kreatywnością i spakować je do wybranych przez siebie przedmiotów - z jednym zastrzeżeniem - nie mogły być to szkolne plecaki.

      Zapraszamy do podziwiania zdjęć.

     • „Wiem! Rozumiem! Pomagam!”

     • 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest „Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu. W geście wsparcia, akceptacji i zrozumienia osób z zaburzeniami ze spectrum, tego dnia cały świat zapala się na niebiesko.

      Nasza szkoła również włączyła się w akcję jako znak solidarności z osobami z autyzmem. Z uwagi na to, że w tym roku dzień ten przypadł w niedzielę, wydarzenie to obchodziliśmy dopiero 4 kwietnia. Przygotowania zaczęliśmy od zrobienia gazetki na korytarzu szkolnym. W klasach młodszych zorganizowano zajęcia plastyczne. Nauczyciele przybliżyli uczniom zagadnienia autyzmu poprzez projekcje filmów. Uczniowie uczestniczyli także w warsztatach przeprowadzonych przez neurologopedę i oligofrenopedagoga panią Izabelę Piotrowską. Wszystkie podjęte działania miały na celu podniesienie świadomości naszych uczniów oraz zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób z autyzmem. Emocje towarzyszące naszym uczniom zostały uwiecznione na fotografiach.

     • Warsztaty dla młodzieży na temat AUTYZMU

     • Autyzm to nie choroba, nie można go wyleczyć ale można zrozumieć….

      2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

      W naszej szkole z okazji tego dnia odbyły się warsztaty z p. Izabelą Piotrowską. Pani Izabela jest założycielem Ośrodka Terapii Neurorozwojowej "Poczuj Sam" z siedzibą w Kowalu (www.poczujsam.eu ). Od wielu lat pracuje z osobami w spektrum autyzmu. Na terenie naszego miasta podejmuje liczne inicjatywy, których celem jest integracja w osobami w spektrum autyzmu m. in. w Kinie Kameralnym w Kowalu odbyło się spotkanie z przedstawicielkami Biura Rzecznika Praw Obywatelskich na temat realnych zmian na rynku pracy dla osób w spektrum autyzmu!

      We wrześniu zaś miało miejsce spotkanie integracyjne na sportowo Klub Świadomej Młodzieży przy Fundacji Autism Team. W Kowalu goszczono samorzeczników z Łodzi, Kutna oraz z Włocławka a po mieście oprowadził ich burmistrz Eugeniusz Gołembiewski.

      Na zaproszenie pani dyrektor Anny Prokopiak-Lewandowskiej p. Izabela poprowadziła warsztaty dla klas szóstych, na których przybliżyła młodzieży informacje na temat autyzmu. Warsztaty były bardzo pouczające a uczniowie słuchali z uwagą, starając się zrozumieć zachowania swoich kolegów w spektrum autyzmu, których mijają na naszych szkolnych korytarzach.

      Dziękujemy za świetną lekcję wzajemnej akceptacji. Mamy nadzieję, że warsztaty zaprocentują wśród naszej młodzieży i spowodują wzajemne zrozumienie.

      Warto zapamiętać: Autyzm to nie choroba, nie można go wyleczyć ale można zrozumieć….

     • Włocławskie Targi Edukacyjne

     • W środę 22 marca 2023 w hali sportowej OSiR we Włocławku odbyły się kolejne Targi Edukacyjne. Dla młodzieży, która kończy w tym roku naukę w szkole podstawowej była to okazja do zapoznania się z ofertą szkół średnich z włocławskich szkół. Klasy VIII naszej szkoły również uczestniczyły w tej imprezie. Nasi uczniowie mogli porozmawiać z nauczycielami oraz uczniami szkół ponadpodstawowych, zdobywając cenne informacje, które w niedługiej przyszłości pomogą im dokonać wyboru szkoły średniej.

     • Warsztaty dla rodziców i nauczycieli

     • Pan Robert Rejniak - SPECJALISTA PSYCHOTERAPII UZALEŻNIEŃ, TRENER I SUPERWIZOR POLSKIEGO TOWARZYSTWA DS. PRZECIWDZIAŁANIA NARKOMANII, TERAPEUTA MOTYWUJĄCY POLSKIEGO TOWARZYSTWA TERAPII MOTYWUJĄCEJ

      szkolił dzis kadrę pedagogiczną naszej szkoły oraz przeprowadził prelekcję dla rodziców pt. 'Komunikacja z dzieckiem i z uczniem jako czynnik chroniący wobec zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży'

       

     • Pierwszaki na zajęciach przyrodniczych w GWPK

     • 30 marca uczniowie klas pierwszych udali się do siedziby GWPK w Kowalu na zajęcia przyrodnicze. Tam czekała na nich przesympatyczna p. Beata Pawlak, która zaprosiła dzieci do obejrzenia filmu 3D ,, Tajemnice przyrody GWPK”. Następnie, został uruchomiony dywan wiedzy, który skrywał w sobie ogrom gier i zabaw edukacyjnych. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem wykonywali kolejne zadania. W związku z tym , że natura ma wyjątkowe właściwości polegające na doświadczaniu jej wszystkimi zmysłami, pierwszaki zostały poddane „aromaterapii”. Przeprowadzono quiz, w który polegał na odgadywaniu zapachów występujących w naturze. Dzieci przeszły też przez specjalną ścieżkę, gdzie własnymi stópkami odczuwały różne powierzchnie i różne faktury. Ostatnim punktem zajęć było wprowadzenie w tajniki modelowania 3D . Pierwszaki za pomocą długopisów bazujących na tej technice tworzyły rysunki zwierząt i roślin występujących na terenie parku. Ich inwencja twórcza oraz kreatywność nas bardzo zaskoczyła. Po skończonych zajęciach dzieci otrzymały nagrody – niespodzianki. Lekcja przyrody bardzo podobała się naszym uczniom. Długo dzielili się wrażeniami i spostrzeżeniami.

      Jeszcze raz dziękujemy p. Beacie Pawlak za wspaniałe zajęcia.

     • Wielkanocne wianki.

     • Wielkanoc dopiero za kilkanaście dni, ale uczniowie klasy IIIa już dziś poczuli magię nadchodzących Świąt. Zobaczcie sami jakie piękne wianki stworzyli na zajęciach w Laboratorium Przyszłości.

     • „Chcę oddychać czystym powietrzem”

     • SZKOLNE KONKURSY I DEBATA

      „Chcę oddychać czystym powietrzem”

      W ramach aktywnej realizacji Programu „Czyste Powietrze” uczniowie naszej szkoły sprawdzali swoją wiedzę w konkursie pod nazwą „Chcę oddychać czystym powietrzem” oraz prezentowali swoje zdolności w konkursie plastycznym pod tą samą nazwą. Konkursy zorganizowano zostały we współpracy z Urzędem Miasta w Kowalu. W dniu 23 marca 2023 r. nastąpiło wręczenie nagród w konkursach oraz debata na temat tego jak przekonać mieszkańców naszego miasteczka do dbania o czyste powietrze.

      W spotkaniu wzięli udział burmistrza Eugeniusz Gołembiewski, prezes LOP we Włocławku oraz dyrektor Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej dr Maria Palińska, p. Daniel Przybyszewski z Urzędu Miasta w Kowalu a także przedstawiciele Rady Seniorów, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kowalu i Zespołu Szkół w Kowalu.

      Na początku uroczystości p. dyrektor A. Prokopiak-Lewandowska rozdała wraz z zaproszonymi gośćmi nagrody i dyplomy laureatom konkursów. W kolejne części zgromadzeni w auli szkoły uczniowie mieli okazję wysłuchać prelekcji oraz wziąć udział w debacie na temat czystego powietrza.  Szczególne podziękowania należą się p. J. Wiśniewskiej, która przeprowadziła warsztaty oraz konkursy na terenie naszej szkoły. Ponadto w bardzo ciekawy sposób poprowadziła debatę zachęcając jej uczestników do dbania o jakość powietrza jakim oddychamy.

      WYNIKI KONKURSÓW

      • KONKURS WIEDZY „Chcę oddychać czystym powietrzem”

      Zgodnie z regulaminem konkursu test o czystym powietrzu rozwiązywali wszyscy uczniowie naszej szkoły. Testy w poszczególnych grupach wiekowych były zróżnicowane pod względem ilości pytań oraz trudności i zakresu materiału. Konkurs odbywał się w dwóch etapach: klasowym i szkolnym oraz w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie kl. I-III, uczniowie kl. IV-VI i uczniowie kl. VII-VIII. Podsumowując cały konkurs należy stwierdzić, że poziom wiedzy naszych uczniów dotyczący jakości powietrza oraz źródeł jego zanieczyszczeń jest bardzo wysoki. Podczas I etapu średni wynik szkoły uplasował się na poziomie blisko 80%. Najlepiej spisali się uczniowie klasy VIIIa ze średnią 87,5%, na II miejscu klasa IIIb ze średnią 86,6%, III miejsce zajęła kl. VIIa – średnia 84,5%. Przed przystąpieniem do testu konkursowego w każdej klasie zostały przeprowadzone zajęcia podczas których zostały omówione cechy czystego powietrza oraz źródła jego zanieczyszczeń.

      Klasowi liderzy wiedzy o czystym powietrzu brali udział w szkolnym etapie, podczas którego najwyższe miejsca zajęli:

      w kl. I-III

      I - Ola Podlewska z kl. IIIb

      II - Ewelina Lijecka z kl. IIIa

      III – Martyna Gawłowska z kl. IIb

      Wyróżnienia: Lena Ziółkowska z kl. Ia, Ola Gamalczyk z kl. IIIa, Adrian Wasielewski z kl. IIa, Miłosz Kwiatkowski z kl. IIa, Igor Wasielewski z kl. IIb, Dominik Kruszewski z kl. IIIa, Zuzia Czerwińska z kl. IIIb, Mateusz Korpusiński z kl. IIIb, Alan Kochowicz z kl. IIIb, Mikołaj Lewandowski z kl. IIIb, Milena Terpińska z kl. IIIb i Zosia Tomczak z kl. IIIb

      w kl. IV-VI

      I – Wojtek Grzesiak z kl. Va

      II – Igor Czarniak z kl. VIb

      Wyróżnienia: Weronika Zielińska z kl. Va, Michał Kitowski z kl. Va, Adrian Wałęsa z kl. VIb

      w kl. VII – VIII

      I - Adrianna Ostrowska z kl. VIIIa

      II – Tymoteusz Wdzięczny z kl. VIIIa

      III – Wiktor Pawlak z kl. VIIIa                              

       

      • Konkurs plastyczny „Chcę oddychać czystym powietrzem

      Na konkurs wpłynęło 75 prac plastycznych – 45 z kl. I-III i 30 z kl. IV-VI. kl. I-III

      I miejsce – Bartosz Miłkowski z kl. Ib

      II miejsce – Alan Czachowski z kl. Ib

      III miejsce - Zuzia Woźnica z kl. Ib

      Wyróżnienia: Antoś Jabłoński z kl. Ia, Nikodem Grzywacz z kl. IIIb, Zosia Świątkiewicz z kl. Ib, Marcel Kozierowski z kl. IIb, Amelia Rudzińska z kl. Ib

      Kl. IV-VI

      I miejsce – Martyna Nowakowska z kl. VIa

      II miejsce - Alicja Maciejewska z kl. IVb

      III miejsce - Laura Seklecka z kl. IVa

      Wyróżnienia: Weronika Piszczan z kl. Va, Kornelia Walczak z kl. Vb, Michalina Walczak z kl. Vb

      Gratulujemy

      Serdeczne podziękowania dla Burmistrza miasta Kowal za objęcie inicjatwy swoim partonatem i ufundowanie nagród.  

       

       

       

       

     • Mamy Laureata w Wojewódzkim Konkursie Interdyscyplinarnym o Wielkich Polakach

     • JULIA WIETRZYKOWSKA ZAJĘŁA 3 miejsce !!!

       

       

      Uczennica naszej szkoły Julia Wietrzykowska zdobyła tytuł laureata w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE INTERDYSCYPLINARNYM O WIELKICH POLAKACH. Julia uplasowała się na podium zajmując 3 miejsce. To ogromny sukces.

      Konkurs o Wielkich Polakach organizowany jest już od kilkunastu lat. W tym roku uczniowie z całego województwa kujawsko-pomorskiego zmagali się z tematem Mikołaj Kopernik i jego czasy. Zadania konkursowe na każdym etapie (szkolnym, rejonowym i wojewódzkim) obejmowały wybrane wiadomości i umiejętności wymienione w podstawie programowej z historii, wos-u, geografii i języka polskiego oraz z religii.  Konkurs organizowany jest przez Centrum Edukacji Młodzieży im ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku a wśród jego współorganizatorów znajdują się Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu oraz Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

      Julia przeszła śpiewająco wszystkie etapy wykazując się znakomitą wiedzą w różnych przedmiotów. W ostatnim etapie wojewódzkim zdobyła 89 punktów plasując się na trzecim miejscu spośród niemal 800 uczniów, z całego województwa kujawsko-pomorskiego, którzy wzięli udział w konkursie.

      Jesteśmy z Julii bardzo dumni i składamy jej a także jej opiekunowi p. Pauli Krawieckiej ogromne gratulacje.

       

       

     • Wicemistrzostwo w piłce siatkowej

     • Brawo NASI

      Wielkie gratulacje od całej społeczności szkolnej.

      W dniu 20.03.2023 r. w Toruniu odbył się Ćwierćfinał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej organizowany przez Szkolny Związek Sportowy, w którym dziewczęta klas 8 SP Kowal zdobyły wicemistrzostwo. W turnieju spotkały się 4 drużyny.

      Opiekun - p. B. Snopkowska.

      Zawodniczki:

      Hania Seklecka

      Zosia Seklecka

      Oliwia Sobczak

      Ada Ostrowska

      Julia Korpusińska

      Natalia Wilczyńska

      Łucja Targas

      Daria Górczyńska