• DĘBY POSADZONE !!!

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kowalu zajęli III miejsce w akcji „Drzewko za butelkę 2021 r.” Organizator zbiórki - ANWIL S.A. przekazał szkole nagrodę w wysokości 1000 zł oraz 16 sadzonek dębów. Drzewka zostały posadzone na terenie Kowala.

      Dwa z nich znalazły zaszczytne miejsce w Parku Króla Kazimierza Wielkiego. Wraz z burmistrzem miasta E. Gołembiewskim, sekretarzem S. Strucińskim, dyrektor A. Prokopiak-Lewandowską, J. Wiśniewską i E. Czaplicką posadzili je uczniowie zwycięskiej klasy 5 b. Dodatkowo uczniowie tej klasy będą mogli wybrać imię dla jednego z dębów. Na imię drugiego drzewa zostanie przeprowadzony szkolny konkurs.

      Miło nam, że dzięki zaangażowaniu uczniów nasze miasto zamienia się w oazę zieleni.

     • Próbna ewakuacja za nami

     • W dniu 22 listopada 2021 roku, o godzinie 9.00, zostało przeprowadzone praktyczne sprawdzenie warunków ewakuacji placówek oświatowych przy ul. Piwnej 20. W wydarzeniu wzięli udział wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Kowalu, Przedszkola Miejskiego oraz Zespołu Szkół a także pracownicy administracji i obsługi. Łącznie 510 osób. Ewakuacja przebiegła w sposób prawidłowy dowodząc dobrego przygotowania do prowadzenia ewentualnych działań ratowniczo – gaśniczych. Kolejne takie ćwiczenia odbędą się w okresie wiosennym.

     • Rozstrzygnięcie konkursu ”Dokarmiamy ptaki i inne zwierzęta”

     • W dniu 15.11.2021r. w siedzibie Nadleśnictwa Włocławek odbyło się posiedzenie komisji konkursowej w sprawie rozstrzygnięcia konkursu ”Dokarmiamy ptaki i inne zwierzęta”. Celem konkursu było promowanie akcji niesienia pomocy  ptakom i zwierzętom podczas zimy. Komisja  dokonała oceny nadesłanych prac  pod kątem zgodności z regulaminem, oryginalności  i pomysłowości tematu oraz  zaangażowanie w wykonywanie prac. Miło mi  donieść, że wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie z naszej szkoły.

      I miejsce zdobyła  uczennica klasy IIB - Aleksandra Podlewska, wychowawca Anna Mularska

      III miejsce zdobył uczeń klasy IIB - Karol Lewandowski, wychowawca Anna Mularska

      Nagrody za udział otrzymali: uczennica klasy IIIA Julia Terpińska, wychowawca Krystyna Krawiecka

      oraz uczeń klasy IIB Oliver Tyzio Latowski ,wychowawca Anna Mularska.

      Gratuluję nagrodzonym uczniom i życzę dalszych sukcesów.

      Anna Mularska

     • Wycieczka do Torunia

     • W piątek 19 listopada uczniowie naszej szkoły  z klas IV- VI wzięli udział w wycieczce do Torunia, która była współfinansowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki (przedsięwzięcie pn. Poznaj Polskę). Program wycieczki obejmował zwiedzanie Młyna Wiedzy, a następnie seans w Centrum Popularyzacji Kosmosu "Planetarium-Toruń" pt: – „Wirująca Ziemia”. Dzieci miały okazje zapoznać się z podstawowymi  informacjami związanymi  z ruchem wirowym oraz obiegowym Ziemi: zjawisko dnia i nocy oraz następstwo pór roku. W przystępny sposób przybliżono, jak zmienia się wygląd nieba i układ gwiazdozbiorów w ciągu roku, jaką rolę pełni Gwiazda Polarna oraz skąd biorą się fazy Księżyca. Kolejną atrakcją był spacer po toruńskiej starówce, poznaliśmy historię miasta oraz liczne legendy. Oczywiście  była również  możliwość zakupu pamiątek oraz smacznych pierników  toruńskich. Przed wyjazdem do domu zagościliśmy  w pobliskim Mcdonald. To był dzień pełen pozytywnych emocji i wrażeń.

                                                          Janusz Przywitowski

       

      Bardzo dziękuję paniom Justynie Sztypka, Lucynie Guziejewskiej, Elżbiecie Czaplickiej, Anecie Grześ oraz panom Jackowi Owsianowskiemu i Tomaszowi Narazińskiemu  za opiekę nad dziećmi podczas wyjazdu.

     • III miejsce i dęby za butelki

     •  

      Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu zajęła III miejsce w rankingu szkół uczestniczących w zbiórce butelek typu PET na terenie Włocławka i powiatu włocławskiego.  Organizator zbiórki - ANWIL S.A. przekazał naszej szkole w nagrodę 1000 zł i 16 sadzonek dębów. Gdzie zostaną posadzone drzewka powiadomimy Państwa w osobnym artykule. Finał akcji „Drzewko za butelkę” wraz z dystrybucją nagród odbędzie się w drugim tygodniu grudnia. Gratulacje dla wszystkich uczestników zbiórki!

     • Informacja dla uczestników zbiórek

     • Ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną nagrody dla uczestników szkolnych zbiórek: butelek, makulatury i kasztanów zostaną przekazane w czasie bezpiecznym dla naszego zdrowia – prawdopodobnie w nowym roku 2022. Przewidziane są dwa wyjazdy do kina dla najaktywniejszych zbieraczy, kasztanów, makulatury i butelek  (jeden dla uczniów klas młodszych, drugi – dla uczniów klas starszych) oraz upominki dla wszystkich uczestników. Lista uczniów zakwalifikowanych do wyjazdu do kina zostanie przekazana w klasach.

      Jeszcze raz serdecznie przepraszamy za opóźnienie w nagrodzeniu uczniów, ale zdrowie jest wartością ponad wszystko i dbanie o nie to nasz obowiązek.

      Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość.

     • Podsumowanie zbiórki makulatury

     • Podsumowanie dotyczy XVI edycji, czyli ubiegłorocznej zbiórki makulatury, która ze względu na panującą wówczas sytuację epidemiologiczną nie została rozliczona oraz jesiennej tury tegorocznej zbiórki, czyli XVII edycji.

      W zbiórce wzięło udział 51 uczniów, którzy łącznie zebrali 10668 kg makulatury. W ubiegłym roku najbardziej zaangażowane były klasy: IIIa -2580 kg,  IVa – 2245 kg, Vb – 1886kg.

      Najwięcej zgromadzili: Daczkowska Julia z kl. I a, Pasternak Mateusz i Wietrzykowska Lena z kl. IIa, Orzelska Michasia i Lewandowski Alan z kl. IIb,Seklecka Laura, Milczarek Daniel, Kaźmirski Staś i Chrobociński Tymek z kl. IIIa, Czachowski Kacper i Rosłaniak Maja z kl. IIIb, Dorsz Maciej, Kwarcińska Karolina, Adamska Amelka, Klimczak Wojtek, Szefler Bartek, Piszczan Weronika, Bartosiak Jagoda i Grzesiak Wojtek z kl. IVa, Dybowski Oskar, Jasińska Amelka  i Pawłowska Iza z kl. IVb, Czachowski Dominik, Wałęsa Adrian i Sudomir Wojtek z kl. Vb, Korpusińska Oliwia z kl. VIa, Wdzięczny Tymek z kl. VIa, Golon Piotr i Stocka Ola z kl. VIIb.

      Jesienią tego roku najwięcej makulatury udało się zebrać klasom: VIIIb – 705 kg, Vb – 666kg, IIIa – 550 kg.

      Najefektywniejsi uczniowie: Rzadkowolski Jan z kl. Ia, Gawłowska Martyna i Pawłowska Madzia z kl. Ib, Sarnowski Hubert i Orzelska Michasia z kl. IIb, Czachowski Kacper z kl. IIIb, Dorsz Maciej z kl. IVa, Pomorska Julia, Smolińska Julia i Pawłowska Iza z kl. IVb, Czachowski Dominik i Brzozowski Dominik z kl. IVb, Stocka Ola i Seklecki Dominik z kl. VIIIb.

      Nagrody dla najaktywniejszych uczniów w zbiórce papierowych odpadów zostaną wręczone w najbliższym czasie.

      Bardzo dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w zbiórkę makulatury przeznaczonej do recyklingu wszystkim osobom, którym nieobojętny jest los produkowanych przez siebie odpadów.

     • Podsumowanie zbiórki kasztanów

     • Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom za zaangażowanie w tegoroczną jesienną zbiórkę kasztanów z przeznaczeniem na karmę dla zwierząt leśnych.

      Oto lista uczestników zbiórki:

      kl. Ib

      Koziorowski Marcin – 46 kg

      Kosiorowski Jan – 30 kg

      Pawłowska Magda – 14 kg

      kl. IIa

      Osiecka Magda – 208 kg

      kl. IIb

      Orzelska Michasia – 68 kg

      Czerwińska Zuzia – 45 kg

      Podlewska Ola – 29 kg

      Tyzio Latowski Olivier – 12 kg

      kl. IIIa

      Kopacka Laura – 60 kg

      Kopacki Mikołaj – 60 kg

      Kacprzyk Natalia – 6 kg

      kl. IIIb

      Czarniak Jakub – 32 kg

      kl. IVa

      Dorsz Maciej – 38 kg

      Piszczan Weronika – 36 kg

      Bartosiak Jagoda – 11 kg

      kl. IVb

      Smolińska Julia – 16 kg

      Pawłowska Iza – 14 kg

      Jasińska Amelia – 5 kg

      Kasztany odebrali ze szkoły myśliwi z KŁ nr 159 „Bór”.                                                                    Serdecznie dziękujemy uczniom i ich rodzinom za zrozumienie i pomoc zwierzętom.

     • Podsumowanie akcji „Drzewko za butelkę 2021r.”

     • Miło nam poinformować, że nasza Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu uplasowała się na III miejscu w XIX edycji akcji „Drzewko za butelkę” zorganizowanej przez  ANWIL S.A. Włocławek. Zbiórkę butelek typu PET przeprowadzono w szkołach na terenie Włocławka i powiatu włocławskiego.

      Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów, którzy włączyli się w tegoroczną akcję.
      Łącznie szkoła zebrała 23687 butelek.
      Najefektywniejsze klasy:

      I miejsce - klasa Vb - 4157 butelek
      II miejsce - klasa IIb - 3240 butelki
      III miejsce - klasa IIIA - 3216 butelek
      Najefektywniejsi uczniowie :
      I miejsce -1400 butelek – Adam Jankowski z kl. IIIa
      II miejsce (ex aequo) -1200 butelek – Gabrysia Świderska z kl. Ia i Julia Pomorska z kl. Vb

      III miejsce - 1050 butelek – Michasia Orzelska z kl. IIb
      Wyniki zbiórek w poszczególnych klasach:
      Ia – 2508, Ib – 1833, IIa – 712, IIIb - 640, IVa – 1974, IVb – 2256, Va – 56, Vb – 4157,                    VIa – 456, VIIa – 73, VIIb – 58, VIIc – 1051, VIIIa – 742, VIIIb – 705

      Bardzo dziękujemy za zaangażowanie się w zbiórkę wszystkim osobom wspierającym naszych uczniów. To jest wspaniały wspólny sukces społeczny, ekonomiczny i ekologiczny.
      Zgodnie z obietnicą nagrody dla najbardziej zaangażowanych w akcję uczniów zostaną wręczone w najbliższym czasie.

                                                                                 Szkolny koordynator akcji

     • ,,Szkoła Do Hymnu"

     • "Szkoła Do Hymnu" - dzieci z klas 1-3 uchwycone o godzinie 11:11 podczas śpiewania hymnu państwowego.s 1-3 uchwycone o godzinie 11:11 podczas śpiewania hymnu państwowego

     • Śniadanie daje moc!

     • Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania, klasy I-III po raz kolejny włączyły się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Przeprowadzono pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Zależało nam, aby wspólnie spożyty posiłek połączyć z przypomnieniem przede wszystkim ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów, ale także zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów. W zorganizowaniu akcji, wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych stolikach śniadaniowych znalazły się zdrowe, kolorowe kanapki. Wierzymy, że udział w programie oraz akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania przez dzieci – w domu i szkole.

     • Dzień Postaci z Bajek

     • W tym roku po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji uczniowie klasy I-III przybyli do szkoły przebrani w przepiękne bajkowe stroje. Szkole korytarze wypełniły się postaciami, które zeszły z kart książek i komiksów, baśni i bajek. Podczas klasowych spotkań dzieci opowiadały o swoich ulubionych bajkowych bohaterach. Wspólnie obejrzały lub czytały fragmenty  ulubionych baśni  i  śpiewały piosenki z filmu ,, Akademia pana Kleksa” Był czas na zagadki, baśniowe puzzle, rozpoznawanie bohaterów bajek po opisie czy pracę plastyczną . Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Najważniejszym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane.  Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć oraz bogacą słownictwo. To był cudowny dzień!- tak mówiły dzieci  po skończonych zajęciach.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu
    • tel. (054) 284-23-17 Numery wewnętrzne: -10-Sekretariat -11-Dyrektor Szkoły -12-Z-ca Dyrektora Szkoły -13-Administracja -14-Księgowość -15-Inspektorat Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Kowal
    • ul. Piwna 20 87-820 Kowal 87-820 Kowal Poland
   • Logowanie