Nasze Przedszkole przystąpiło do Ogólnopolskiego Programu „ Przedszkola Bez Owsików”. W ramach programu dzieci uczestniczyły w doświadczeniu, które uświadomiło im jak mydło korzystnie wpływa na zarazki i bakterie, a tym samym jak ważne jest systematyczne dbanie o higienę. Przedszkolaki na zakończenie zajęć otrzymały kolorowanki, pieczątki a także zmywalne tatuaże.
Przedszkole bez owsików
- 41
Zwiastuny wiosny w grupie Sówek , Biedronek i Pszczółek.
Wiosna to z utęsknieniem wyczekiwana przez wszystkich pora roku. Dlatego dzieci uczestniczące w zajęciach już od dłuższego czasu przygotowywały się do jej powitania. Podczas zajęć przedszkolaki omawiały wspólnie z nauczycielem zmiany zachodzące wiosną w przyrodzie. Na tablicy multimedialnej oglądały film o pierwszych oznakach wiosennych.W trakcie zajęć została przedstawiona dzieciom wiosenna roślinność – zdjęcia wybranych kwiatów. Dzieci sadziły także cebulki, z których wyrośnie szczypiorek. Przedszkolaki zapoznały się również z ptakami przylatującymi do Polski na wiosnę. Obejrzeli zdjęcia najpopularniejszych gatunków ptaków: bociana, czajki, dudka, jaskółki, kukułki, skowronka, słowika, szpaka i żurawia oraz wysłuchali wydawanych przez nie odgłosów. Dzieci aktywnie dzieliły się swoją wiedzą z zakresu znajomości przyrody. Przedszkolaki wykonały również krokusa, którego wykleiły plasteliną oraz wycinały bociana. Wszystkie prace plastyczne posłużyły do wykonania gazetek i wystawek o tematyce wiosennej.
21
O emocjach w grupie Misiów i Tygrysków
W tym tygodniu dzieci z grupy Misie i Tygryski omawiały tematykę o emocjach. Dzieci poznały takie emocje jak radość, smutek, złość, zdziwienie. Misie i Tygryski brały udział w wielu zajeciach, zabawach, ćwiczeniach, które przybliżyły dzieciom czym są emocje. Emocje odgrywają ważną rolę w życiu każdego człowieka. Towarzyszą nam one w różnorodnych sytuacjach, odpowiadają za nasze relacje ze światem zewnętrznym. W okresie przedszkolnym następuje intensywny rozwój dziecka, w tym również rozwój emocjonalny. W tym czasie dzieci poznają, identyfikują i wyrażają emocje. Podczas wspólnych działań dzieci, miały możliwość przeżywania różnorodnych uczuć.
28
„Młodzi meteorolodzy na tropie pogody”
Uczniowie klasy siódmej pod opieką p. Elżbiety Czaplickiej mieli okazję uczestniczyć w warsztatach „Jak zostać pogodynką, czyli krótki wstęp do meteorologii”, które odbyły się w siedzibie GWPK. Podczas zajęć poznali podstawowe składniki pogody, takie jak temperatura, ciśnienie atmosferyczne, wilgotność powietrza ,prędkość wiatru, usłonecznienie ,opady i osady atmosferyczne oraz zachmurzenie. Dowiedzieli się również, jakie przyrządy pomiarowe służą do ich badania.
Po zakończeniu wykładu uczniowie wzięli udział w części praktycznej warsztatów. Samodzielnie dokonywali pomiarów m.in. wilgotności powietrza, temperatury , ciśnienia atmosferycznego ,a następnie wpisywali uzyskane wyniki do kart pracy. Ostatnim etapem było obliczenie średnich wartości poszczególnych pomiarów, co pozwoliło im lepiej zrozumieć, jak analizuje się dane meteorologiczne. Oprócz podstawowych elementów pogody uczniowie poznali również nietypowe zjawiska meteorologiczne, które występują rzadko i budzą duże zainteresowanie.
Warsztaty były świetną okazją do zdobycia nowej wiedzy i praktycznych umiejętności związanych z prognozowaniem pogody.
Serdecznie dziękujemy Tomaszowi Przybyszewskiemu za przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów dla naszych uczniów.
1
Akademii Prawa dla Dzieci i Młodzieży PARAFKA”
W dniu 25 marca 2025 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacji prawnej w ramach „Akademii Prawa dla Dzieci i Młodzieży PARAFKA”. Zajęcia poprowadził pan Jacek Cudny – radca prawny, pisarz i wykładowca, laureat nagrody Kryształowe Serce Radcy Prawnego, przyznanej przez Krajową Radę Radców Prawnych za działalność na rzecz dzieci i młodzieży.
Podczas warsztatów uczniowie zdobyli cenną wiedzę na temat realnych zagrożeń w różnych dziedzinach życia oraz konsekwencji wynikających z lekceważenia norm prawnych przez osoby małoletnie i nieletnie. Pan Jacek Cudny w przystępny sposób omówił ogólne zasady odpowiedzialności prawnej oraz ich praktyczne zastosowanie. Szczególną uwagę poświęcił cyberprzemocy i konsekwencji na jakie moga narazić się osoby małoletnie, które dopuszczają się hejtu w sieci.
Serdecznie dziękujemy panu Jackowi Cudnemu za przeprowadzenie inspirujących zajęć, które z pewnością przyczynią się do zwiększenia świadomości prawnej wśród naszych uczniów
Sukces naszych uczniów w Igrzyskach Dzieci Powiatu Włocławskiego!
Z ogromną dumą i radością informujemy, że tym rszem drużyna chłopców z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kowalu zdobyła II miejsce w finale piłki ręcznej podczas Igrzysk Dzieci Powiatu Włocławskiego!
To wielkie osiągnięcie jest efektem ciężkiej pracy , determinacji i zaangażowania naszych zawodników. Szczególne podziękowania kierujemy do trenera Vitalii Shvetsa , który z pasją i profesjonalizmem przygotował drużynę do tego turnieju.
Brawo, chłopcy! Jesteśmy z Was dumni!
SREBRO DLA NASZYCH DZIEWCZYN!
26 marca 2025 r. w Chodczu odbył się FINAŁ MISTRZOSTW POWIATU WŁOCŁAWSKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT w ramach igrzysk dzieci. Nasze niesamowite zawodniczki ze Szkoły Podstawowej w Kowalu (klasy 5 i 6) pokazały prawdziwą wolę walki i wywalczyły 2. MIEJSCE!
Skład naszej złotej ekipy:
Zofia Kosiorowska (bramkarz – nie do przejścia!)
Blanka Wdzięczna (kapitan – prawdziwa liderka!)
Laura Kopacka
Lena Błaszczyk
Laura Seklecka
Matylda Bajek
Lena Jasińska
Zuzanna Rejwerska
Zosia Tomczak
Aleksandra Gamalczyk
Ewelina Lijecka
Zuzanna Czerwińska
Opiekun drużyny: Barbara Snopkowska
Dziewczyny pokazały prawdziwego sportowego ducha, grały do ostatniego gwizdka i walczyły jak lwice! Wielkie brawa za ten zacięty turniej i świetną postawę na boisku!
Życzymy kolejnych sukcesów – zarówno w piłce ręcznej, jak i w innych sportowych wyzwaniach!
3
Archiwum Aktualności