• Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu – włącz się w obchody!

     • 27 stycznia to Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Tegoroczne obchody, ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii, odbędą się przede wszystkim w formie on-line. Zachęcamy społeczność naszej szkoły do udziału w obchodach. Można to zrobić poprzez udział w organizowanych on-line m.in. spotkaniach ze świadkami historii, seminariach, dyskusjach, spektaklach.  Wiele organizacji i instytucji kultury przygotowało także specjalne materiały edukacyjne dotyczące zagłady Żydów. Jednym z nich jest film poświęcony ofiarom holokaustu "ŚWIADKOWIE. OBYWATELE POLSCY W AUSCHWITZ-BIRKENAU". Zachęcamy do jego obejrzenia i upamiętnienia w ten sposób ofiar Holokaustu https://www.youtube.com/watch?v=gozc4HgHD98

     • KLASY I-III WRACAJĄ DO SZKOŁY... KLASY IV-VIII NADAL BĘDĄ UCZYŁY SIĘ ZDALNIE...

     • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

      Zgodnie z decyzją Premiera po zakończeniu ferii zimowych, 18 stycznia, do szkoły w trybie stacjonarnym powracają uczniowie klas I-III. Pozostałe klasy IV-VIII będą nadal uczyły się w systemie zdalnym na platformie Teams.

      Wytyczne MEiN, MZ i GIS zawierają szereg uregulowań w organizacji pracy szkoły, do których przestrzegania obligujemy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Kowalu.

      Wśród nich najważniejsze:

      - do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych;

      - w drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej (m.in. stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa);

      - rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej – zgodnie z aktualnymi przepisami praw;

      - przed wejściem do budynku szkoły obowiązuje dezynfekcja rąk;

      - na teren szkoły mogą wchodzić jedynie pracownicy i uczniowie;

      Obowiązuje ogólna zasada – każda klasa w trakcie przebywania w szkole nie ma możliwości (lub ma ograniczoną do minimum) kontaktowania się z pozostałymi klasami. Klasy przebywają w wyznaczonej i stałej sali. Dla każdej klasy zostanie ustalony indywidualny harmonogram tygodnia z uwzględnieniem różnych godzin przychodzenia i wychodzenia ze szkoły.

      Wychowawcy poszczególnych klas przekażą rodzicom informacje o harmonogramie przychodzenia i wychodzenia ze szkoły.

      Zajęcia świetlicowe będą odbywały się w godz. 7.00 do 16.00. W miarę możliwości zalecamy ograniczenie do minimum korzystania ze świetlicy szkolnej.

      https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wytyczne-sanitarne-dla-klas-1-3

     • Ferie z TVP – oferta programowa

     • Seriale oraz filmy dla dzieci i młodzieży, piłkarskie ABC, ćwiczenia fitness, nauka tańca i gotowania, wizyty w muzeach i galeriach sztuki – to tylko wybrane propozycje, które Telewizja Polska przygotowała dla uczniów na czas ferii zimowych. W ofercie także talent show, pomysły na rozwijanie wyobraźni i kreatywne spędzanie wolnego czasu oraz poradnik poświęcony problemom psychologicznym dzieci i młodzieży. Specjalne pasmo uczniowie mogą oglądać na antenie TVP 3 (godz. 8:00-13:00), TVP ABC (godz. 8:00-13:00), TVP Kultura (godz. 11:00-13:00) oraz na platformie vod.tvp.pl iw specjalnym serwisie ferie.tvp.pl.

       

      Oferta TVP 3

      Na początek dnia widzowie będą mogli obejrzeć dwa seriale: „Nowe legendy o Małpim Królu” (godz. 8:00) oraz „Znajdź mnie w Paryżu” (godz. 8:30). Pierwszy z nich opowiada historię młodej kobiety, która przybiera imię Tripitaka i wyrusza na misję przywrócenia chwały małpiego króla – starożytnego boga uwięzionego od 500 lat. Drugi to przygody rosyjskiej księżniczki, która przenosi się w czasie i zostaje uwięziona w 2018 roku.

      Od godz. 9:00 w paśmie TVP 3 będą emitowane specjalne programy przygotowane na czas ferii zimowych. Poprowadzą je znane osobowości telewizyjne. Wszystkie programy mają atrakcyjną formę i powstały z myślą o młodym odbiorcy. 

      • „Piłkarskie ABC” (godz. 9:00) – 20-minutowa zachęta do systematycznego treningu piłkarskiego i zdrowej diety. Poszczególne odcinki poprowadzą trenerzy i byli piłkarze reprezentacji Polski. „Piłkarskie ABC” to również doskonała okazja, by poszerzyć swoją wiedzę o piłce nożnej.
      • „Strefa ruchu” (godz. 9:20) – wspólne ćwiczenia fitness aktywizujące konkretne parte mięśni, niezbędne szczególnie dla utrzymania właściwej podstawy ciała i zdrowej sylwetki.
      • „Zaloguj się w kuchni” (godz. 9:35) – szef kuchni pokaże, jak samodzielnie przygotować proste i smaczne potrawy na śniadanie, lunch do szkoły czy na spotkanie z przyjaciółmi. Z programu widzowie dowiedzą się, jak zadbać o dobór składników i walory odżywcze, aby dieta była zróżnicowana i zdrowa.
      • „Poczuj rytm” (godz. 9:50) – roztańczeni instruktorzy w rytmie popularnych piosenek przeprowadzą młodych widzów przez świat współczesnych tańców. Pokażą, że podłoga naszego mieszkania przy odrobinie wyobraźni może stać się parkietem, na którym będzie królował taniec. 
      • „Uczniowie z klasą” (godz. 10.05) – talent show z udziałem młodych mistrzów, którzy udowodnią, że niezależnie od tego, skąd pochodzimy, rozwijanie zainteresowań jest możliwe – wystarczy połączenie talentu, motywacji i cierpliwości i pracy, by walczyć o wymarzony cel.
      • „Wkręć się w to!” (godz. 10:20) – czas spędzany w domu można wykorzystać bardzo kreatywnie. Użycie surowców wtórnych do tworzenia przedmiotów użytkowych, próby wokalne, gra w szachy czy tenis stołowy mogą otworzyć okno do wielowymiarowego świata wyobraźni i kreatywności. 
      • „Zaczarowany świat sztuki” (godz. 10.35) – po niezwykłym świecie malarstwa oprowadzi widzów Blanka, która odwiedza muzea i galerie, a w nich dociera do miejsc niedostępnych na co dzień. Podczas swojej podróży pokazuje, że sztuka wcale nie musi być nudna i poważna.
      • „e-MOCje” (godz. 10:50) – poradnik poświęcony problemom psychologicznym dzieci i młodzieży. Każdy odcinek zostanie omówiony inny problem, m.in. wzrost poziomu lęku i poczucia zagrożenia we współczesnym świecie, cyberprzemoc czy trudne sytuacje w rodzinach dysfunkcyjnych. 
      • filmy (godz. 11:00) – codziennie na antenie TVP 3 emisja innego filmu dla dzieci i młodzieży. 

      Oferta TVP ABC i TVP Kultura 

      Specjalne pasmo dla najmłodszych widzów także na antenie TVP ABC. W godz. 8:00-13:00 animacje i programy dla dzieci w wieku 4-9 lat. Po godz. 20:00 premiery i powtórki animacji oraz serial aktorski.

      Na antenie TVP Kultura w godz. 11:00-13:00 uczniowie i rodzice będą mogli obejrzeć ekranizacje najpopularniejszych lektur szkolnych. Wśród nich oferta dla młodych i starszych widzów, m.in. „Quo Vadis”, „Nad Niemnem” i „Szatan z siódmej klasy”.

       

     • Pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych

     • W okresie ferii zimowych uczniowie i rodzice mogą korzystać ze wsparcia, jakie oferują poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Cały czas funkcjonuje także bezpłatna infolinia 800 080 222 z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Ponadto – w odpowiedzi na zagrożenia wynikające ze stanu pandemii – powstała poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”. Rozpocznie ona swoją działalność 1 stycznia 2021 r.

       

      Poradnie psychologiczno-pedagogiczne

      W okresie ferii zimowych uczniowie i rodzice mogą korzystać ze wsparcia, jakie oferują poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Placówki te działają bez ograniczeń, zgodnie z wewnętrznymi procedurami funkcjonowania w stanie epidemii SARS-CoV-2.

      Udzielanie bezpośredniej pomocy przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne polega m.in. na prowadzeniu terapii dzieci i młodzieży oraz ich rodzin. Placówki te wspierają także rodziców w rozpoznawaniu potrzeb rozwojowych i edukacyjnych, możliwości psychofizycznych dzieci i młodzieży oraz w rozwiązywaniu problemów edukacyjnych i wychowawczych.

      W tym okresie poradnie zostały zobligowane do podejmowania dodatkowych działań o charakterze interwencyjnym, w sytuacjach kryzysowych.

      Informacje na ten temat są dostępne na stronach internetowych poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz w szkołach.

      Poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”

      Poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście” powstała w odpowiedzi na zagrożenia wynikające ze stanu pandemii i potrzebę zwiększenia dostępności pomocy psychologicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Portal wspiera współpracę międzysektorową w zakresie ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Poza indywidualnym spotkaniem umożliwia specjalistom wspólną grupową konsultację dotyczącej podopiecznego.

      Do korzystania z poradni on-line zachęcamy w szczególności:

      • poradnie psychologiczno-pedagogiczne,
      • placówki doskonalenia nauczycieli,
      • instytucje wspierania rodziny, pomocy społecznej,
      • instytucje ochrony zdrowia, Centra Zdrowia Psychicznego,
      • instytucje wymiaru sprawiedliwości,
      • inne podmioty publiczne i niepubliczne w zależności od potrzeb.

      Formuła on-line zapewnia specjalistom uproszczoną ścieżkę spotkań i konsultacji, co ułatwia wymianę wiedzy i doświadczeń specjalistów z różnych regionów Polski.

      Osoby potrzebujące pomocy, korzystając z wyszukiwarki w postaci interaktywnej mapy Polski, mogą znaleźć odpowiedniego dla siebie specjalistę i zarezerwować termin spotkania. Ponadto poradnia posiada bazę wiedzy, w której są zamieszczone artykuły, prezentacje, informacje i scenariusze zajęć. Będzie ona aktualizowana.

      Aby zarejestrować się na portalu poradni on-line należy wejść na stronę „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”. W zakładce „zarejestruj się” należy wybrać opcję „Instytucja”, a następnie założyć profil, podając swoje dane, krótką informację o profilu działalności oraz kadrze merytorycznej.

      Więcej informacji na temat Poradni Psychologicznej online  

      Bezpłatna infolinia 800 080 222

      Dzieci, młodzież, nauczyciele i rodzice mogą uzyskać wsparcie, dzwoniąc na bezpłatna, całodobową infolinię 800 080 222. Pod tym numerem dyżurują specjaliści, którzy udzielają pomocy psychologiczno- pedagogicznej.

     • Ferie 2021

     • W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbędą się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich bliskich tegoroczne ferie uczniowie spędzą głównie w domach. Chcemy, aby czas odpoczynku był jednak inspirujący i ciekawy, dlatego będziemy zachęcać do skorzystania z ofert, przygotowanych przez naszych partnerów na czas wolny od zajęć lekcyjnych.

       

      Ferie z TVP

      Rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programy sportowe i lifestylowe – to główne propozycje przygotowane przez Telewizję Polską. W ramach emitowanego codziennie cyklu dynamicznych, 20-minutowych programów edukacyjnych każdy znajdzie coś dla siebie - miłośnicy piłki nożnej, tańca czy też młody koneser sztuki. Propozycje te z powodzeniem zaangażują całe rodziny do wspólnego i niezwykle interesującego spędzania czasu! 

      Więcej informacji: www.gov.pl/web/edukacja/ferie-z-tvp-wyjatkowa-propozycja-dla-rodzin

       

      Akcja „Ferie bez nudy”

      Wspólnie z nami pomysły na to, aby nie nudzić się w czasie ferii przygotowała także Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. „Ferie bez nudy” to zbiór ciekawych propozycji działań udostępnionych w interaktywnej formie na specjalnej platformie internetowej. 

      Wśród nich mnóstwo interesujących eksperymentów, ćwiczenia gimnastyczne, gry, quizy oraz wiele innych aktywności, które rozbudzą kreatywność każdego ucznia! Już wkrótce przedstawimy szczegóły tej propozycji.

      Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz na profilach w mediach społecznościowych będziemy sukcesywnie zamieszczać kolejne propozycje na ferie.

       

      Polskie Radio zmienia swoją ramówkę na czas ferii zimowych. W ofercie znajdą się specjalne audycje oraz słuchowiska dla dzieci i młodzieży. Będą one emitowane m.in. w ramach pasma „Zima z Radiem” i „Ferie z Trójką”, a także na antenie Polskiego Radia Dzieciom.

       

      „Zima z Radiem”

      W ramach pasma „Zima z Radiem”, które będzie emitowane na antenie PR 1 w godz. 9:00-12:00, na słuchaczy czekają konkursy, eksperymenty kulinarne, wędrówki po świecie oraz rozmowy z pracownikami ogrodów zoologicznych i parków narodowych. Opowiedzą oni o sekretach zwierząt domowych.

      Każdego dnia spotkania z naukowcami, którzy podpowiedzą, jak w warunkach domowych wykonać proste eksperymenty i doświadczenia.

      Przez całe ferie o godz. o godz. 10:35 i 11:35 Polskie Radia zaprasza także do wysłuchania fragmentów słuchowiska „Tajemniczy  ogród” z udziałem m.in.  Danuty Stenki, Stanisławy Celińskiej, Bogusza Bilewskiego i Katarzyny Łaniewskiej.

       

      „Ferie z Trójką”

      Od godz. 12:00 do 14:00 w radiowej „Trójce” konkursy, powieści i bajki Teatru Polskiego Radia oraz pomysły na spędzanie wolnego czasu z dziećmi. W ramach specjalnego pasma także spotkania z przedstawicielami świata kultury oraz rozmowy z psychologami oraz pedagogami.

       

      Oferta Polskiego Radia Dzieciom

      Specjalną ofertę na czas ferii przygotowało także Polskie Radio Dzieciom. W programach gry i zabawy oraz przegląd najciekawszych aktywności dla dzieci z każdego województwa. Na antenie także spotkanie z gwiazdami, które odpowiedzą o swoich planach na ferie i ulubionych bajkach. Z kolei w „Strefie Rodzica” porady, jak zaplanować wypoczynek w ferie, organizując dziecku odpowiednie aktywności i dbając o bezpieczeństwo.

      Zachęcamy do korzystania z nich!

     • Podsumowanie konkursu na świąteczne "selfie"

     • Drodzy uczniowie, 20 grudnia o g. 20:00 zakończył się konkurs na „Selfie” w świątecznym wydaniu. Po intensywnych naradach jury konkursowe w składzie p. Katarzyna Janicka, p. Paula Krawiecka i p. Marta Ziółkowska (opiekunowie Samorządu Uczniowskiego) przyznało nagrody następującym osobom:

      KLASA 1a

      Lena Wietrzykowska

      Mateusz Pasternak

      Antoni Rydzewski

      KLASA 1b

      Szymon Czapski

      KLASA 2a

      Staś Sadowski

      KLASA 2b

      Iga Kaźmierska

      Igor Gawłowski

      Szymon Sobczak

      KLASA 3a

      Amelia Adamska

      Karolina Kwarcińska

      Mateusz Czerwiński

      Jakub Przybyłowski

      KLASA 3b

      Antoni Ziólkowski

      KLASA 4b

      Zosia Woźniak

      KLASA 5a

      Adam Błaszczyk

      KLASA 6b

      Paweł Pułanecki

      KLASA 8b

      Magdalena Targas

      Wręczenie upominków odbędzie się w późniejszym terminie ze względu na przerwę świąteczną oraz sytuację epidemiczną w kraju. O terminie poinformujemy Was na profilu na Fb i stronie naszej szkoły Bardzo dziękujemy i gratulujemy wszystkim.

     • Najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu Chórzystek

     • Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia chcielibyśmy przekazać wszystkim odrobinę magii i ciepła. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania koncertu kolęd w wyjątkowym wydaniu, który przygotowały Chórzystki przy czujnym i troskliwym wsparciu Pań - Barbary Zielińskiej-Tomickiej oraz Anety Sadowskiej.

     • Podsumowanie konkursu "Write to Santa", "Schreibe an den Weihnachtsmann"

     • Grudzień to magiczny czas spełniających się marzeń o wymarzonych prezentach. Konkurs "Write to Santa", "Schreibe an den Weihnachtsmann" na najpiękniejszy list do św. Mikołaja miał pomóc w spisaniu swoich wymarzonych prezentów. Co więcej, zadaniem uczestników było napisanie listu w języku angielskim lub niemieckim, co umożliwiło doskonalenie umiejętności pisania i rozszerzyło zasób słów uczniów.

      Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wpłynęło ponad 40 prac konkursowych. Wszystkie listy uczniów są przepiękne, a życzenia dotyczące prezentów wypływają prosto z ich serc. Panie Monika Rosiak, Anna Szatkowska, Marta Ziółkowska, Emila Zasada, Elżbieta Szprengiel będące w komisji konkursowej miały trudne zadanie wyboru wyróżniających się listów.  

      Komisja konkursowa postanowiła, więc nagrodzić wszystkich uczestników oceną celującą z języka obcego, w którym napisany był list (aktywność), dyplomem oraz drobnym upominkiem.

      Lista osób nagrodzonych

      Klasa 1a

      Mateusz Pasternak, Lena Wietrzykowska, Zuzia Jakubowska

      Klasa 1b

      Zosia Tomczak, Szymon Czapski, Mikołaj Lewandowski, Karol Lewandowski, Zuzia Czerwińska, Alan Kochowicz, Michalina Orzelska

      Klasa 2b

      Iga Kaźmierska

      Klasa 3a

      Szymon Wiliński, Amelia Adamska, Agata Lewandowska, Weronika Piszczan

      Klasa 3b

      Antoni Ziółkowski, Franek Kruszewski

      Klasa 4a

      Szymon Matybowski, Bartosz Majewski, Lidia Janik, Wiktor Pawłowski, Kacper Sławski

       

      Klasa 4b

      Weronika Lewandowska, Mikołaj Buziewski

      Klasa 5a

      Igor Ziółkowski, Bartek Żakowski, Antoni Hejmo, Oliwia Korpusińska, Adam Błaszczyk, Szymon Nowakowski

      Klasa 6a

      Przemysław Czajka, Jakub Grzywacz, Julia Pawlak

      Klasa 6b

      Paweł Pułanecki

      Klasa 6c

      Alicja Kacprzyk, Agata Sadowska, Dominik Lewandowski

      Klasa 7a

      Weronika Wilińska

      Klasa 8a

      Katarzyna Seklecka

      Klasa 8b

      Szymon Lewandowski

       

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Nagrody oraz dyplomy będzie można odbierać w sekretariacie szkoły od poniedziałku 21.12.2020.

      Organizatorzy Konkursu

      Zespół Języków Obcych

       

     • Nagrody czekają

     • Bardzo prosimy o odbiór nagród dla uczestników zbiórek: makulatury w roku szkolnym 2019/2020, kasztanów jesienią tego roku i butelek typu PET w listopadzie br. Nagrody dla niżej wymienionych uczniów może odebrać ktoś z rodziny lub upoważniona do tego dorosła osoba. Nagrody będą wydawane przy drzwiach wejściowych wewnętrznych szkoły od 11 grudnia (piątek) w godzinach 8.00 -15.00.

      Nagrody ufundowali: Koło Łowieckie nr 159 „Bór” w Dębniakach i Rada Rodziców przy naszej szkole. Wyrazy wdzięczności kierujemy do p. Grzegorza Czachowskiego za przyjmowanie makulatury i do Urzędu Miasta Kowala za jej wywóz. Gorące podziękowania składamy Uczniom i ich rodzinom                                      oraz paniom wychowawczyniom za zaangażowanie w zbiórki. Z góry dziękujemy paniom woźnym za wydanie nagród.

      kl. Ia

      Gamalczyk Ola

      Jabłońska Antosia

      Kacprzyk Dominik             

      Majewska Oliwia

      Osiecka Magda

      Osmałek Zosia

      Pasternak Mateusz

      Wietrzykowska Lena

      kl. Ib  

      Baranowska Amelia

      Grzywacz Nikodem

      Kaniewska Marta

      Kochowicz Alan

      Latowski Oliwier

      Lewandowski Karol

      Orzelska Michasia

      Podlewska Ola

      Sarnowski Hubert

      Tomczak Zosia

      Warsicka Maja

      kl. IIa  

      Chrobociński Tymek

      Jasińska Lena

      Jasiński Dawid

      Kacprzyk Natalia

      Kaźmirski Staś

      Kopacka Laura                          

      Kopacki Mikołaj

      Sadowski Staś

      Seklecka Laura

      Zimecki Michał

      Ziólkowska Zuzia

      kl. IIb  

      Czachowska Amelia

      Czachowski Kacper

      Czarniak Jakub

      Gawłowski Igor

      Kaźmierska Iga

      Pawlak Łukasz

      Rosłaniak Maja

      kl. IIIa

      Adamska Amelia

      Bartosiak Jagoda

      Dorsz Maciej

      Grzesiak Wojtek

      Grześ Alan

      Kaczmarek Ada

      Kitowski Michał

      Kwarcińska Karolina

      Lewandowska Agatka

      Piszczan Weronika

      Przybyłowski Jakub

      Szefler Bartek

      kl. IIIb  

      Chrobociński Wiktor

      Grzelak Lena

      Jasińska Amelia

      Pawłowska Iza

      Rejwerski Gabryś                              

       

      kl. IVa  

      Alabrudzińska Kasia

      Majewski Bartek

      kl. IVb  

      Chełminiak Ala

      Czachowski Dominik

      Czaplicka Basia

      Lewandowska Nikola

      Lewandowska Weronika

      Pawłowska Zosia

      Pietruszewski Piotr

      Pomorska Julia  

      Skowroński Miłosz

      Szydłowski Szymon

      Ślepek Filip

      Wałęsa Adrian

      Woźniak Zosia

      kl. Va  

      Błaszczyk Adam

      Grudziński Szymon

      Korpusińska Oliwia

      Paradowski Piotr

      Pawlak Mateusz

      Żakowski Bartek

      kl. VIa

      Seklecka Hania

      Seklecka Zosia

      Wysocki Szymon

      kl. VIb

      Targas Łucja

      kl. VIc

      Kacprzyk Ala

      Latowski Łukasz

      Maciejewska Andżelika

      Masłowski Filip

      Sadowska Agata

      Szpryngiel Michał

      Warsicka Zuzia

      Wnukowska Madzia

      kl. VIIa

      Czapowska Amelka

      Czapowski Filip

      Grzywacz Amelia

      Klitkowska Ania

      Ogłodziński Kamil

      Paradowski Michał

      Rosłaniak Oliwia

      Seklecki Dominik

      Smoliński Oliwier

      Wilińska Weronika

      kl. VIIb

      Barański Szymon

      Chrobociński Kacper

      Golon Piotr

      Janicka Marta

      Stocka Ola

      Szefler Kamil

      Żabecka Marta

       

       

      kl. VIIIa

      Murzyńska Martyna

      Nakonowski Łukasz

      Skowrońska Kornelia              

      Snopkowski Jan

                                                                    

                                                                                                     Koordynator szkolnych zbiórek:

                                                                                                               Jadwiga Wiśniewska

     • Zbiórka makulatury

     • Nagrody za udział w zbiórce makulatury w roku szkolnym 2019/2020 otrzymują:

      kl. Ib

      Kacper Czachowski – 265

      kl. IIa + 151

      Grzesiak Wojtek – 185

      Adamska Amelka – 140

      Kwarcińska Karolina – 125

      Lewandowska Agatka – 118

      Piszczan Weronika – 113

      Bartosiak Jagoda – 104

      Dorsz Maciej – 108

      Grześ Alan – 103

      Szefler Bartek – 155

      Kitowski Michał – 139

      kl. IIb

      Jasińska Amelka – 380

      Pawłowska Iza – 254

      Chrobociński Wiktor – 209

      Grzelak Lena – 143

      kl. IIIb

      Czachowski Dominik – 265

      Pietruszewski Piotr – 106

      Lewandowska Weronika – 102

      kl. Va

      Seklecka Zosia – 208

      Seklecka Hania – 208

      Seklecki Dominik - 200

      Czapowski Filip – 120

      kl. VIIa – Snopkowski Jan – 203

      Murzyńska Martyna - 101

      W zbiórce makulatury w roku szkolnym 2019/2020 wyróżnieni zostali:

      kl. Ia

      Chrobociński Tymek – 7

      Jasińska Lena - 10

      Jasiński Dawid – 48

      Kaźmirski Staś – 32

      Kopacka Laura – 26

      Kopacki Mikołaj – 26

      kl. Ib

      Kaźmierska Iga – 72

      Rosłaniak Maja – 70

      kl. IIIa 

      Alabrudzińska Kasia – 37

      kl. IIIb

      Chełminiak Ala – 47

      Czaplicka Basia – 43

      Pawłowska Zosia – 43

      Pomorska Julia  1-3

      Skowroński Miłosz- 11

      Szydłowski Szymon – 55

      Ślepek Filip – 78

      Wałęsa Adrian- 62

      Woźniak Zosia – 45

      kl. IVa - Błaszczyk Adam – 64

      kl. Va- Wysocki Szymon – 45

      kl. Vb - Targas Łucja - 45

      kl. VIa - Czapowska Amelka – 57

      Rosłaniak Oliwia – 70

      kl. VIb 

      Janicka Marta – 64, Szefler Kamil – 85

      Spośród wyżej wymienionych uczniów kolejne 10 miejsc zajęli:

      I miejsce – Jasinska Amelia z kl. IIIb

      II miejsce – Czachowski Dominik z kl.IVb

                           Czachowski Kacper z kl. IIb

      III miejsce – Pawłowska Iza z kl. IVb

      IV miejsce – Chrobociński Wiktor z kl. IIIb

      V miejsce – Seklecka Hania z kl. VIa

                           Seklecka Zosia z kl. VIa

      VI miejsce – Snopkowski Jan z kl. VIIIa

      VII miejsce – Seklecki Dominik z kl. VIa

      VIII miejsce – Grzesiak Wojtek z kl. IIIa

      IX miejsce – Szefler Bartek z kl. IIIa

                             Szefler Kamil z kl. VIIb

      X miejsce – Adamska Aniela z kl. IIIa

       

      Zwycięzcom gratulujemy!

      Wyżej wymienieni uczniowie zostaną nagrodzeni już w grudniu.

       

                                                                                                   Jadwiga Wiśniewska

     • ,,Drzewko za butelkę"

     • W związku z przystąpieniem Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu do XVIII edycji akcji „Drzewko za butelkę”, której koordynatorem we Włocławku jest ANWIL S.A., każdy uczeń zobowiązany był do przyniesienia do szkoły  minimum 20 plastikowych butelek typu PET. Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną uczniowie wywiązali się z tego zadania wspaniale.

      26 listopada br. Spółka SANIKO odebrała z naszej szkoły 8021 butelki. Poniżej przedstawiamy udział uczniów w wyżej wymienionej akcji:

      Klasa

      Ilość uczniów                 w klasie

      Ilość uczniów zaangażowanych           w zbiórkę butelek

      Ilość zebranych butelek (w sztukach)/ MIEJSCE

      Ia

      23

      4

      185

      Ib

      23

      9

      657

      IIa

      20

      9

      730

      IIb

      13

      6

      441

      IIIa

      22

      3

      210

      IIIb

      24

      5

      517

      IVa

      19

      0

      0

      IVb

      21

      9

      1667 II miejsce

      Va

      16

      4

      171

      VIa

           20

      0

      0

      VIb

      21

      0

      0

      VIc

      21

      8

      1852 – I miejsce

      VIIa

      20

      8

      364

      VIIb

      25

      5

      1199 III miejsce

      VIIIa

      18

      2

      58

      VIIIb

      17

      0

      0

      Razem

      323

      67

      8021

       

      Serdecznie dziękujemy za udział w akcji uczniom, którzy w czasie panującej sytuacji epidemiologicznej wywiązali się z tego zadania wspaniale.  Wielkie słowa podziękowania kierujemy pod adresem pana Grzegorza Czachowskiego – koordynatora zbiórki    w całej szkole.

       

       

      Najwięcej butelek przynieśli:

      I miejsce – Łukasz Latowski z kl. VIc

      II miejsce – Julia Pomorska z kl. IVb

      III miejsce – Piotr Golon z kl. VIIb

      IV miejsce – Kacper Czachowski z kl. IIb

                            Dominik Czachowski z kl. IVb

      V miejsce – Lena Grzelak z kl. IIIb

      VI miejsce – Szymon Barański z kl. VIIb

      VII miejsce – Ola Stocka z kl. VIIb

      VIII miejsce – Natalia Kacprzyk z kl. IIa

      IX miejsce – Adrian Wałęsa z kl. IVb

      X miejsce – Orzelska Michalina z kl. Ib

      Udział uczniów w zbiórce butelek w ramach akcji „Drzewko za butelkę” zorganizowanej przez ANWIL Włocławek w listopadzie 2020r.

      Kl. Ia

      Wietrzykowska Lena - 30

      Pasternak Mateusz – 43

      Kacprzyk Dominik – 60              185

      Jabłońska Antosia - 52

      Kl. IB

      Warsicka Maja – 40

      Sarnowski Hubert – 80

      Orzelska Michasia – 190           657

      Tomczak Zosia – 35

      Lewandowski Karol – 50

      Kaniewska Marta – 30

      Podlewska Ola - 22

      Kochowicz Alan – 65

      Grzywacz Nikodem - 145

      KL. IIA +10

      Sadowski Staś- 72

      Jasińska Lena – 25

      Kacprzyk Natalia – 190

      Jasińska Lena – 37                    730

      Kopacka Laura – 30

      Kopacki Mikołaj – 30

      Ziólkowska Zuzia – 110

      Chrobociński Tymek – 66

      Zimecki Michał -60

      KL. IIB

      Pawlak Łukasz – 20

      Czachowski Kacper – 287

      Czachowska Amelia – 85

      Czarniak Jakub – 22                   441

      Rosłaniak Maja – 62

      Gawłowski Igor - 65

      KL. IIIA

      Grześ Alan – 40

      Lewandowska Agata – 50             210

      Piszczan Weronika - 120

       

      KL. IIIB

      Grzelak Lena – 280

      Pawłowska Iza – 52

      Rejwerski Gabriel – 100             517

      Chrobociński Wiktor - 85

       

      KL.IVA                0

      KL. IVB + 100

      Czaplicka Basia – 20

      Wałęsa Adrian – 190

      Szydłowski  Szymon – 28

      Pietruszewski Piotr – 22

      Chełminiak Ala – 20

      Czachowski Dominik – 287          1667

      Lewandowska Nikola – 45

      Pomorska Julia – 870

      Woźniak Zosia - 85

       

      KL. VA

      Grudziński Szymon – 61

      Żakowski Bartek – 60

      Paradowski Piotr – 30            171

      Pawlak Mateusz - 20

      KL. VIA                    0

      KL.VIB                     0

       

      KL.VIC + 100

      Sadowska Agata – 77

      Latowski Łukasz – 1180

      Szpryngiel Michał- 53

      Maciejewska Andżelika – 80            1852

      Warsicka Zuzia – 144

      Masłowski Filip – 21

      Kacprzyk Ala – 82

      Wnukowska Madzia - 15

       

       

       

      KL. VIIA

      Klitkowska Ania- 23

      Paradowski Michał – 35

      Ogłodziński Kamil – 20

      Wilińska Weronika – 30              364

      Rosłaniak Oliwia – 62

      Smoliński Oliwier – 24

      Grzywacz Amelia – 145

      Czapowski Filip – 25                           

       

      KL.VIIB + 100

      Stocka Ola – 200

      Barański Szymon – 220

      Chrobociński Kacper – 34           1199

      Golon Piotr – 600

      Żabecka Marta - 35

      KL.VIIIA

      Nakonowski Łukasz – 28

      Skowrońska Kornelia – 30             58

      KL. VIIIB                                              0

       

      Zwycięzcom gratulujemy! Nagrody  i upominki otrzymają wszyscy uczestnicy już w grudniu.

       

                                                               Jadwiga Wiśniewska

     • Lista uczniów, którzy jesienią 2020r. zaangażowali się w zbiórkę kasztanów z przeznaczeniem na karmę dla zwierząt leśnych.

     • kl. Ia  Jabłońska Antosia – 123 kg, Gamalczyk Ola – 106 kg, Osiecka Magda – 100 kg, Majewska Oliwia – 43 kg, Osmałek Zosia – 36 kg,

      kl. Ib  Orzelska Michasia – 712 kg, Baranowska Amelia – 38 kg, Podlewska Ola – 3 kg, Latowski Oliwier – 5 kg

      kl. IIa  Ziółkowska Zuzia – 105 kg, Kopacka Laura – 13 kg,  Kopacki Mikołaj – 13 kg, Seklecka Laura – 48 kg, Jasińska Lena – 21 kg

      kl. IIb  Czachowski Kacper - 98 kg

      kl. IIIa Grzesiak Wojtek – 117 kg, Adamska Amelia – 44 kg, Bartosiak Jagoda – 90 kg, Dorsz Maciej – 22 kg, Kwarcińska Karolina – 20 kg, Szefler Bartek – 65 kg, Kaczmarek Ada – 42 kg,                                        Przybyłowski Jakub – 52 kg

      kl. IIIb  Grzelak Lena – 30 kg, Rejwerski Gabryś – 85 kg, Pawłowska Iza – 27 kg, Jasińska Amelia – 10 kg

      kl. IVa  Majewski Bartek – 43 kg

      kl. IVb  Czachowski Dominik – 98 kg

      kl. Va  Korpusińska Oliwia – 12 kg

       

      Kasztany odebrali ze szkoły myśliwi z KŁ nr 159 „Bór”.

      Serdecznie dziękujemy uczniom i ich rodzinom za zrozumienie i pomoc zwierzętom. Składamy serdeczne podziękowanie p. Grzegorzowi Czachowskiemu za pomoc w organizacji zbiórki.

      Wyżej wymienieni uczniowie zostaną nagrodzeni już w grudniu.

       

      Nagrody za jesienną zbiórkę kasztanów z przeznaczeniem na karmę dla zwierząt leśnych otrzymują:

      kl. Ia  Jabłońska Antosia – 123 kg, Gamalczyk Ola – 106 kg, Osiecka Magda – 100 kg,

      Majewska Oliwia – 43 kg

      kl. Ib  Orzelska Michasia – 712 kg

      kl. IIa  Ziółkowska Zuzia – 105 kg, Seklecka Laura – 48 kg,

      kl. IIb  Czachowski Kacper - 98 kg

      kl. IIIa Grzesiak Wojtek – 117 kg, Bartosiak Jagoda – 90 kg, Szefler Bartek – 65 kg, Przybyłowski Jakub – 52 kg, Adamska Amelia – 44 kg, Kaczmarek Ada – 42

      kl. IIIb  Rejwerski Gabryś – 85 kg,                            

      kl. IVa  Majewski Bartek – 43 kg

      kl. IVb  Czachowski Dominik – 98 kg

      Spośród wyżej wymienionych osób kolejne 10 miejsc zajęli:

      I miejsce – Orzelska Michasia z kl. Ib

      II miejsce – Jabłońska Antosia z kl. Ia

      III miejsce – Grzesiak Wojtek z kl. IIIa

      IV miejsce – Gamalczyk Ola z kl. Ia

      V miejsce – Ziółkowska Zuzia z kl. IIa

      VI miejsce – Osiecka Madzia z kl. Ia

      VII miejsce – Czachowski Dominik z kl. IVb

                              Czachowski Kacper z kl. IIb

      VIII miejsce – Bartosiak Jagoda z kl. IIIa

      IX miejsce – Rejwerski Gabryś z kl. IIIb

      X miejsce – Szefler Bartek z kl. IIIa

       

      W jesiennej zbiórce kasztanów zostali wyróżnieni następujący uczniowie (kolejność zgodna z ilością przyniesionych kasztanów w klasach):

      kl. Ia  Osmałek Zosia – 36 kg,

      kl. Ib  Baranowska Amelia – 38 kg, Latowski Oliwier – 5 kg, Podlewska Ola – 3 kg

      kl. IIa Jasińska Lena – 21 kg, Kopacka Laura – 13 kg, Kopacki Mikołaj – 13 kg,

      kl. IIIa Dorsz Maciej – 22 kg, Kwarcińska Karolina – 20 kg,

       kl. IIIb  Grzelak Lena – 30 kg, Pawłowska Iza – 27 kg, Jasińska Amelia – 10 kg

      kl. Va  Korpusińska Oliwia – 12 kg

       

      Zwycięzcom gratulujemy!

      Wyżej wymienieni uczniowie zostaną nagrodzeni już w grudniuJ

       

       

                                                                        Jadwiga Wiśniewska

     • Wyróżnienie dla szkoły

     • Miło nam poinformować całą społeczność szkolną, że w chwili obecnej Fundacja Nasza Ziemia przygotowuje ogólnopolski raport podsumowujący Akcję „Sprzątanie świata 2020 r.”, jej wyniki oraz wydarzenia z całej Polski. Z ponad 800 zgłoszeń jakie otrzymała Fundacja, wybrała naszą akcję do zaprezentowania w tegorocznym raporcie. Uznana została jako jedno z szesnastu najciekawszych i najbardziej inspirujących wydarzeń organizowanych pod sztandarami „Sprzątanie świata – Polska 2020”. 

      W raporcie zostanie umieszczony krótki opis naszej akcji oraz jedno z przesłanych w sprawozdaniu zdjęć. Raport będzie udostępniony zarówno na stronie Fundacji,  w mediach społecznościowych, jak również w mediach ogólnopolskich.

      W podziękowaniu za udział w tegorocznej akcji „Sprzątanie świata – Polska 2020” nasza szkoła otrzymała piękny certyfikat. 

      Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia.

     • Narysuj krasnala!

     • Drodzy uczniowie,

      Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami ogłasza ZABAWĘ na weekend!!!

      Narysuj lub namaluj swojego Krasnala według wskazówki na zdjęciu poniżej i załącz zdjęcie swojego dzieła w komentarzu pod tym postem . Zapraszamy do zabawy

      Skrzaty Mikołaja przesyłają wszystkim pozdrowienia

     • KONKURS!!! KONKURS!!!

     • Jak co roku, 6-go grudnia w naszej szkole obchodzimy Dzień Świętego Mikołaja, potocznie Mikołajki, który zapowiada nadejście Świąt Bożego Narodzenia. Tym razem nauczycielki języka angielskiego oraz niemieckiego organizują dla Was konkurs " Napisz do Św.Mikołaja" "Write to Santa", "Schreibe an den Weihnachtsmann" Wasze zadanie będzie polegało na napisaniu listu do Świętego Mikołaja i przedstawienie go w formie pracy plastycznej. Utrudnieniem będzie fakt, iż będzie to list (praca)w języku angielskim lub niemieckim…… Termin nadsyłania prac: 7 grudnia 2020 r. Zdjęcie pracy przesyłamy do nauczycieli uczących języków obcych. ZACHĘCAMY WAS DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE !!!

     • Pożegnanie śp. Heleny Kierzkowskiej

     •  

      Z wielkim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że w dniu 26 listopada 2020 r. w wieku 86 lat zmarła p. Helena Kierzkowska wieloletnia nauczycielka Szkoły Podstawowej w Kowalu. Pani Helena Kierzkowska w Szkole Podstawowej w Kowalu pracowała w latach 1957-1991, jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Była bardzo oddanym pedagogiem oraz wychowawcą wielu pokoleń dzieci i młodzieży z Kowala i okolic. Msza święta żałobna odprawiona zostanie w kościele p.w. Św. Urszuli w Kowalu dnia 28 listopada 2020 roku o godz. 11.00. Pogrzeb odbędzie na Cmentarzu Parafialnym w Kowalu.

      Wyrazy współczucia Rodzinie Zmarłej składają Burmistrz, Dyrektor Szkoły Podstawowej wraz z gronem pedagogicznym oraz pracownikami administracji i obsługi.

     • Sprzątamy nasze lasy

     • Miło nam donieść, że komisja konkursowa Nadleśnictwa Włocławek dokonała podsumowania  konkursu ,,Sprzątamy nasze lasy”, na który wpłynęły 43 prace. Członkowie jury dokonali oceny nadesłanych prac pod  kątem zgodności z przyjętym regulaminem, oryginalności, pomysłowości interpretacji tematu, walorów edukacyjnych i promocyjnych oraz zaangażowaniu w wykonanie pracy. Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Są to uczniowie klasy II a, których wychowawczynią jest Krystyna Krawiecka:

       Lena Błaszczyk

       Zosia Kosiorowska

       Jakub Kościeszyński

       

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Nagrody zostaną wręczone po powrocie uczniów do szkoły.

     • Chrońmy lasy przed pożarami

     • W dniu 13.11.2020 r. w siedzibie Nadleśnictwa Włocławek odbyło się posiedzenie komisji konkursowej w sprawie rozstrzygnięcia konkursu „Chronimy lasy przed pożarami”. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na zagrożenie pożarowe    w lasach oraz  kształtowanie właściwych postaw i zachowań wobec przyrody. Na konkurs w kategorii wiekowej klas I- III wpłynęło 68 prac. Miło nam donieść, że wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

      II miejsce zdobyła  Laura Kopacka  - uczennica  kl. II  a - wychowawca Krystyna Krawiecka

      Wyróżnienie  otrzymał Szymon Czapski - uczeń kl. I b - wychowawca Anna Mularska

       

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Nagrody zostaną wręczone po powrocie uczniów do szkoły.